Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Przelewy do Polski 4.7500 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9390 0.49% 

Deficyt szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii

null

W Wielkiej Brytanii nie ma wystarczającej ilości szkół podstawowych, a liczba ludności jest coraz większa. Problem zaostrza się w Londynie oraz w innych większych miastach, między innymi w Bristolu, Bradfordzie, Leeds, Reading i Southampton.

 Szkolnictwo podstawowe to jeden z pierwszych kroków kształcenia się oraz otrzymania pierwszego dokumentu świadczącego o wykształceniu. W Wielkiej Brytanii nie ma wystarczającej ilości szkół podstawowych, a liczba ludności jest coraz większa. Problem zaostrza się w Londynie oraz w innych większych miastach, między innymi w Bristolu, Bradfordzie, Leeds, Reading i Southampton. W związku z powyższym budynki, które wyszły już z użycia wliczając dawne sklepy, magazyny, biurowce są potencjalnymi miejscami gdzie uczniowie będą zdobywać wiedzę.

 Od 2002 roku współczynnik urodzeń w Anglii i Walii jest na wysokim poziomie, i przewiduje się, że będzie rósł równie intensywnie aż do 2014 roku. Ponadto imigracja również przyczynia się do wzrostu ludności w kraju, a rząd brytyjski szacuje, że do 2015 roku będzie 4,39 milionów dzieci w wieku szkolnym, a do 2020 roku liczba ta wzrośnie do 4, 8 miliona. W stolicy, władze oświaty szacują, iż blisko 70 tysięcy nowych szkół podstawowych będzie musiało powstać do 2015 roku, nie zważając nawet na fakt, że 240 sal lekcyjnych zostało już wybudowanych, i będą oddane do użytku we wrześniu tego roku.

 W dzielnicach Londynu Barking i Dagenham, gdzie od 2010 roku przeszło 180 milionów funtów zostało wydanych na szkoły podstawowe, napływ ludności następuję tak szybko, że władze oświaty rozważają nawet krok ku systemowi, w którym dzień szkoły byłby podzielony na kilka części. W rezultacie oznaczałoby to, że ta sama sala lekcyjna mogłaby być wykorzystana przez wielu uczniów w różnym czasie, pierwsza zmiana rozpoczynałaby się o godzinie 7 rano, i kończyła o 13, natomiast druga zmiana uczęszczałaby na zajęcia lekcyjne od 14 do 19. Zastanówmy się czy nie byłoby to uciążliwe dla uczniów, którzy rozpoczynaliby naukę dopiero popołudniu.

 Rzecznik Brytyjskiego Ministerstwa Edukacji powiedział: "Od 2011 roku zainwestowaliśmy 737 milionów funtów na budowę dodatkowych placówek szkolnych, a w najbliższych 4 latach zamierzamy wydać na ten cel 4 miliardy funtów. Nieobowiązkowe szkoły podstawowe są budowane, a najbardziej prestiżowe są powiększane aby sprostać zapotrzebowaniu w kraju. Interweniujemy aby podnieść standardy nieco biednych placówek kształcenia podstawowego w Londynie, które stoją puste tylko dlatego, że rodzice nie chcą aby ich pociechy uczęszczały do nich.” Sekretarz ds. Edukacji w Gabinecie Cieni, Stephen Twigg powiedział: „Rząd redukuje wydatki na edukację, i kontynuuje ulubione zajęcie jak tworzenie szkół społecznych (finansowanych z pieniędzy publicznych), których brakuje w miejscach naprawdę będących w potrzebie owych placówek.”

 Dzieci w wieku szkolnym powinny mieć szanse na godziwe warunki nauczania, dlatego też władze oświaty powinny zrobić wszystko co w ich mocy aby znaleźć miejsca dla wszystkich dzieci aby te mogły zdobywać wiedzę. Należy pamiętać, że lokalne władze Londynu mają ustawowy obowiązek zagwarantowania miejsca w państwowej szkole każdemu dziecku, które ubiega się o posadę, a rodzice powinni zostać zapewnieni, że władze oświaty stawiają problem jako priorytetowy.
Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8500 

Do W. Brytanii4.8990 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?