Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Hazard - droga do piekła

null

"Gdybyśmy w przeszłości wiedzieli to co dzisiaj, że punkty przyjmowania zakładów opanują główne ulice nie ustanowilibyśmy owego prawa, ponieważ rujnują nie tylko główne ulice, ale także ludzkie życie”- powiedziała Harriet Harman, wiceprzewodniczącej Partii Pracy.

 Wszystko zaczyna się od postawienia przykładowo 100 funtów w grze oczko, ruletce czy pokerze w nadziei na wygranie pięciokrotnie więcej niż postawiona stawka. Ludzka intuicja nie zna granic, a trwonienie pieniędzy na gry hazardowe wywołuje natłok myśli jak to będzie, gdy wygram i będę pławił się w luksusach. Hazard może być dobrą rozrywką dla milionera czy też osoby z niższego pułapu społecznego, jednak pod jednym warunkiem, gdy wie się, kiedy przestać grać. Zastanówmy się czy w życiu rzeczywiście potrzebujemy adrenaliny związanej z niepewnymi przychodami z gier hazardowych.

 „Partia Pracy popełniła błąd wprowadzając ustawę hazardową w Wielkiej Brytanii, co w rezultacie rujnuje życie wielu Brytyjczyków. Gdybyśmy w przeszłości wiedzieli to, co dzisiaj, że punkty przyjmowania zakładów opanują główne ulice nie ustanowilibyśmy owego prawa, ponieważ rujnują nie tylko główne ulice, ale także ludzkie życie”, powiedziała Harriet Harman, wiceprzewodniczącej Partii Pracy.

 Rozpowszechnienie maszyn nastąpiło po 2001 roku, kiedy to Gordon Brown zniósł cło na indywidualne zakłady na rzecz podatku od przychodu brutto z zakładów bukmacherskich. Wzrost ilości maszyn również wiąże się z wdrożeniem aktu hazardowego w 2005 roku przez Partię Pracy, który ułatwił otwarcie nowych punktów przyjmowania zakładów zezwalając do czterech maszyn do gry w każdym punkcie.

 Obecnie Harman domaga się odwrócenia działań w kwestii legislacji hazardu, która rozpowszechniła punkty przyjmowania zakładów głównie w biednych rejonach Wielkiej Brytanii, z których wiele oferuje gry hazardowe na wysokie stawki. Miejsce maszyn do gry to tylko i wyłącznie kasyno, a w zamożnych obszarach jest około 5 zakładów bukmacherskich na 100,000 mieszkańców, podczas gdy w ubogich miejscach aż 12 takich zakładów, na ulicach w rejonach będących w gorszej sytuacji ekonomicznej można napotkać w odległości jednej mili (1609 metrów) aż 10 punktów przyjmujących zakłady, w których są cztery maszyny do gry.

 Harman będąc członkiem parlamentu od 30 lat nigdy wcześniej nie znalazła się w sytuacji, w której napływały liczne listy, emaile, telefony o treści niemalże błagalnej, aby zakończyć rozpowszechnianie się punktów przyjmowania zakładów, które jak się okazuje mają niszczący i niebezpieczny oddźwięk na życiu wielu Brytyjczyków oraz stanowią problem społeczny, który pogarsza się z dnia na dzień, dlatego też prawo musi ulec zmianie, aby życie mieszkańców powróciło na odpowiedni tor.

 Stowarzyszenie Brytyjskich Bukmacherów (Association of British Bookmakers) powiedziało jak każdy sprzedawca detaliczny, operatorzy zakładów decydując się na otwarcie kolejnego punktu przyjmowania zakładów przywiązują znaczną uwagę do liczby ludzi odwiedzających dany sklep w określonym przedziale czasu, zapotrzebowanie na określone dobra, lokalizację, należności pieniężne za wynajem lokalu oraz obecność konkurencji.

 Zakłady bukmacherskie ustanawiają zysk sięgający ponad 1 miliarda funtów rocznie. Weźmy pod lupę czołowe gry hazardowe znajdujące się na liście wysokiego przychodu. Szacuje się, że William Hill poker przynosi roczny zysk w wysokości 416 milionów funtów, a roczny przychód z gry Ladbrokes to 359 milionów funtów. Na trzecim miejscu plasuje się gra Coral z profitem 290 milionów funtów rocznie, nieco słabiej wypada gra Paddy Power z rocznym przychodem 41 milionów funtów. Przeciwnicy maszyn porównują maszyny do swego rodzaju kokainy hazardowej gdyż silnie uzależniają i sprowadzają ludzi do świata długów.

 Warto się zastanowić czy jesteśmy na tyle dojrzali, aby rozpocząć przygodę z hazardem, która owszem może przenieść nas w wymiar dostatku, ale co zrobić, gdy dobra passa w końcu przeminie i znajdziemy się w świecie udręki oraz cierpienia spowodowanego brakiem jakichkolwiek środków do życia. Może lepiej zmienić podejście i nie być tak bardzo łapczywym na pieniądze, bo przecież nie są najważniejsze na świecie. Chociaż pieniądze ułatwiają w znacznej mierze życie jest wiele innych cenniejszych wartości, z których możemy czerpać niezmierne przyjemności.
Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?