Przelewy do Polski 4.7800 0.84% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9190 0.61% 

Przelewy do Polski 4.7800 0.84% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.9190 0.61% 

Wygasłe wizy - Pora wracać do domu

null

Brytyjska straż graniczna zmaga się ogólnie z 276 tysiącami spraw imigracyjnych wliczając poszukiwaczy azylu, przestępców, nielegalnych migrantów. Liczba spraw związanych z imigracją jest równoważna liczbie mieszkańców miasta Newcastle.

 Przychodzi czas, gdy niektórzy zdają sobie sprawę, że w ojczystym kraju nie ma możliwości na poprawę sytuacji materialnej, a co za tym idzie spokojnego bytu, a jednym z wyjść staję się wyjazd za granicę. Obecnie Wielka Brytania kojarzy się z dostatkiem i lepszym życiem, można powiedzieć, że stała się ona trójkątem bermudzkim dla migrantów, państwem, do którego łatwo się dostać. Stwarza to jednak wiele problemów władzom kraju, które tracą kontrolę nad imigrantami, nie wspominając już nawet o tym jak ciężko jest wyprosić tych, których wizy wygasły. Ta sielanka dla migrantów nie potrwa zbyt długo, otóż w ostatnim czasie Brytyjska straż graniczna ogłosiła ważne zmiany dotyczące postępowania z obcokrajowcami z nieważnymi wizami.

 Brytyjska straż graniczna zmaga się ogólnie z 276 tysiącami spraw imigracyjnych wliczając poszukiwaczy azylu, przestępców, nielegalnych migrantów. Liczba spraw związanych z imigracją jest równoważna liczbie mieszkańców miasta Newcastle. Należy również dodać, że nielegalni imigranci pochodzą głównie z Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Chin, Brazylii oraz Nigerii. Zapis pasażerów w elektronicznej bazie danych przechowuje informacje na temat wszystkich lotów z Europy do i z Wielkiej Brytanii i zostanie poddany analizie, a imigranci, których wiza na dniach wygaśnie będą monitorowani w pierwszej kolejności, dotyczy to 150 tysięcy ludzi mieszkających nielegalnie w Wielkiej Brytanii. Dodajmy, że cała akcja rozpoczęła się po tym jak w zeszłym miesiącu 40% imigrantów, którym odmówiono pozostania na wyspie do tej pory nie wysłało wniosku odnoszącego się do opuszczenia kraju.

 Dlatego też począwszy od 1 października 2012 roku, imigranci, którym wiza wkrótce wygaśnie zostaną powiadomieni listownie, aby opuścili kraj w ciągu 28 dni bądź wypełnili wniosek również nie przekraczając 28 dni świadczący o chęci przedłużenia wizy. Ponad to obowiązkiem osób posiadających wizę studencką, wizę do pracy bądź wizę turystyczną jest fakt, iż muszą upewnić się, czy ich pobyt nie przekracza terminu widniejącego na dokumencie. Brytyjska straż graniczna radzi, aby kandydaci posiadający ograniczoną zgodę na pozostanie w kraju ubiegali się o przedłużenie wizy w odpowiednim momencie, to znaczy przed wygaśnięciem wizy. Gdy jednak imigranci nie będą działać według nowych ustaleń i przekroczą ustawowy termin dostaną automatycznie odmowę pobytu na Wyspach, co w konsekwencji doprowadzi do deportacji i zakazu wkraczania na terytorium Wielkiej Brytanii przez kolejne 10 lat.

 Damian Green, minister ds. imigracji powiedział, że ostrzeżenie wysłane imigrantom o zbliżającym się terminie wygaśnięcia ich wiz ma na celu zmniejszenie liczby osób, którzy decydują się pozostać bez ważnej wizy. Na Wyspach są dziesiątki tysięcy osób z wygasłymi wizami, które straciły ważność przeszło 5 lat temu, owe zaniedbanie jest zasługą złego zarządzania brytyjskiego system imigracyjnego. Green ma nadzieję, że nowy plan pozwoli pracownikom straży granicznej na przeprowadzenie operacji, która w rezultacie zmniejszy natłok nielegalnych przybyszów.

 Czy rzeczywiście warto ryzykować ukrywając się w Wielkiej Brytanii bez ważnej wizy, wystarczy przejść pewne procedury ku otrzymaniu dalszego pozwolenia na pobyt na Wyspach, i przynajmniej żyć z czystym sumieniem oraz mieć spokój wewnętrzny, że nie zostanie się pozbawionym praw pozostania w kraju. Wszystko zależy od człowieka, trzeba pamiętać, że tak jak kłamstwo ma krótkie nogi, tak osoby z wizami już dawno nieaktywnymi prędzej czy później zostaną przechwyceni.
Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.8300 

Do W. Brytanii4.8790 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?