Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Jak w Londynie poczuć igrzyska bez biletu

Olimpiada 2012

Nie masz biletu, a chciałbyś przeżyć igrzyska w Londynie? Nic łatwiejszego... Organizatorzy zadbali o tych kibiców, którzy przybędą do stolicy Wielkiej Brytanii, ale nie będą mogli wejść do miejsc rozgrywania poszczególnych konkurencji olimpijskich.
 

 

 

 

 Od publicznego oglądania w strefach kibicach po wspólne granie w bingo. Atrakcji ma pewno nie zabraknie.

Wszystko rozpocznie się 27 lipca. Ceremonię otwarcia igrzysk wyreżyserował Danny Boyle. Biletów nie ma od dawna. Co zatem pozostaje?

Większość reprezentacji, w tym również reprezentacja Polski, będzie miała w Londynie swój "dom". Przygotowany najczęściej przez daną ambasadę. Tam będą odbywały się spotkania ze sportowcami, politykami i innymi gwiazdami.

Kto woli świętować w międzynarodowym towarzystwie może pójść do strefy kibica. W wielu miejscach będą stały wielkie telebimy, które na żywo będą pokazywać to, co dzieje się na olimpijskich obiektach. Poza rywalizacją, na scenie będzie grał jeden z zespołów, a w pobliskich punktach małej gastronomii można się pożywić. Takie miejsca powstaną m.in. w Hyde Park, Victoria Park i na Trafalgar Square.

Kto będzie w Londynie, musi koniecznie zasmakować gry w bingo. Jedna z najbardziej spektakularnych hal znajduje się w południowej części miasta w dzielnicy Tooting, tam gdzie mieściło się słynne kino Granada. Tam właśnie każdego dnia od 1976 roku gra się w bingo.

Komu znudzą się sportowe emocje, koniecznie powinien udać się do Buckingham Palace na wystawę "Diamonds". Po raz pierwszy w historii królowa Elżbieta II pozwoliła ludziom z zewnątrz obejrzeć swoją kolekcję biżuterii. Wszystko z okazji jej jubileuszu - od 60 lat siedzi na tronie Wielkiej Brytanii.

Na wystawie można zobaczyć 10 tys. diamentów umieszczonych w wisiorkach, mieczach, kolczykach i koronach. Główną atrakcją jest "Diamond Diadem" z 1333 diamentami, otoczony perłami a własnością rodziny królewskiej jest od 1821 roku.

Warto zobaczyć również Roof Walk w hali koncertowej O2-Arena. Można z tamtego miejsca obserwować dużą część Londynu. Dla odważnych przygotowano również możliwość wdrapania się na 52 metrowy dach po linie. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale warto spróbować. 90-minutowa radość kosztuje 22 funty.

Na spragnionych wrażeń czeka również "Cutty Sark". Statek zwodowany w 1869 roku był wówczas jednym z najszybszych żaglowców na świecie. Prawie przez sto lat pływał po morzach pod brytyjską banderą. W 1957 roku królowa Elżbieta II poświęciła go na muzeum. W 2007 roku został on częściowo zniszczony przez ogień, ale w kwietniu tego roku został znowu oddany zwiedzającym i warto z tej okazji skorzystać. Koniecznie należy zejść pod podkład, bo właśnie tam kryją się największe skarby. Można go odwiedzić na południu Londynu w Greenwich.

Okres igrzysk, to również czas światowego festiwalu Szekspira. Potrwa on do listopada. W ramach festiwalu zostanie wystawionych 70 sztuk w różnych miastach kraju. Również w Londynie można pójść na jedną z jego inscenizacji.

Obowiązkiem jest wizyta w pubie. A najlepiej udać się do "Birdcage". To właśnie tam można poczuć niepowtarzalną atmosferę londyńskiego świata. W jednym miejscu można zrobić cały przegląd społeczeństwa. Przychodzą tam starsi Brytyjczycy, hippisi i punkowcy. Można pośpiewać w karaoke i nikt się nie wstydzi.

W każdy piątek i sobotę nie można tam znaleźć miejsca, a ludzie stoją w gigantycznej kolejce do wejścia. Podłoga klei się od rozlanego piwa, które jest tu wyjątkowo tanie.

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?