Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Dobra cena dla brytyjskich turystów

Brytyjscy urlopowicze szukający oszczędności na wakacjach powinni wybrać się w kierunku Stanów Zjednoczonych, gdyż kurs wymiany amerykańskiego dolara oznacza dobre interesy za oceanem. Notowania kursu brytyjskiego funta obecnie utrzymują się na wysokim poziomie w stosunku do kursu dolara amerykańskiego.

Z ostatnich danych wynika, że £1 równa się $1,70 co oznacza okazje dla Brytyjczyków za granicą. Z walut lokalnych „przypiętych” do dolara amerykańskiego, Wyspy Karaibskie również są tanie.
 
British Airways – największe brytyjskie towarzystwo lotnicze sporządziło listę luksusowych przedmiotów, które potencjalnie są nieco bardziej przystępne dzięki obecnej „słabości” dolara amerykańskiego. Taniej kupić można biżuterię z górnej półki, kosztowne buty sportowe czy też sprzęt elektroniczny. I tak oto, na przykład, pierścionek zaręczynowy od Tiffany’ego Harmony’ego, który na Wyspach Brytyjskich kosztuje 10,300 funtów w USA dostępny jest od 12,700 dolarów. Różnica ceny przy obecnym kursie walut pozwala zaoszczędzić 2,823 funtów, co stanowi 27 proc. mniej. W jednym z londyńskich sklepów sportowych cena detaliczna za parę adidasów Nike Dunk High Be True ID wynosi 95 funtów, natomiast w sklepie w Nowym Jorku te same buty kosztują 135 dolarów – różnica wynosi 39,07 funtów – 41 proc. mniej. Kolejno za iPada Air z kartą pamięci 16GB, który kosztuje 399 funtów w Apple Store przy jednej z londyńskich ulic Regent Street zapłacimy jedyne 499 dolarów w tym samym sklepie przy Piatej Aleji w centrum nowojorskiego Manhattanu. W ten sposób Brytyjczycy zapłacą 26 proc. mniej zaoszczędzając jakieś 106 funtów. Często okazje bywają złudne, na pozór wydaje się więcej od ustalonego budżetu. W głowie wiją się myśli muszę to mieć przecież taka okazja może nie zdarzyć się drugi raz. Mając na uwadze taki tok myślenia z pewnością większość Brytyjczyków wróci do ojczyzny z walizką „zbędnych” zakupów.
 
Funt brytyjski rośnie na sile przez ostatni rok, oznacza to wiele okazji w cenie podróży, przyznaje Mark Horgan specjalista ds. ryzyka walutowego z Moneycorp. Obecna potęga funta brytyjskiego sprawia, że spędzanie wakacji za granicą jest atrakcyjną alternatywą, zwłaszcza przy wyjeździe do USA. Turyści zwracający uwagę na ceny są instruowani, że dolar amerykański jest często używany, jako znacznik waluty, i w związku z tym inne cele podróży również stają się tańsze. To, czego brytyjscy urlopowicze mogli nie spostrzec to fakt, że są inne waluty zwiastujące korzystny kurs wymiany, dodaje Horgan. Można zauważyć, że siła nabywcza brytyjskich podróżników wzrosła w krajach, w których waluta jest ustalana w stosunku do dolara amerykańskiego. Jest to dobry czasy, aby odwiedzić USA, jednak również tak samo korzystnie jest zarezerwować wycieczkę na Wyspy Karaibskie czy do Dubaju. Niektóre spośród 21 walut – między innymi dolar barbadoski, dolar wschodniokaraibski, dolar hongkoński, dirham Zjednoczonych Emiratów Arabskich są regulowane w stosunku do dolara amerykańskiego. Oznacza to większy wachlarz wakacyjnych celi podróży.
 
Czy te okazje są w stanie zwabić lubiących podróże i zakupy Brytyjczyków? W dobie świetnej komunikacji internetowej, która pozwala na zakupy w różnych zakątkach świata może nie mieć to sensu. Jednak osoby, które chcą wylegiwać się na plaży mogą pokusić się na wypad na drugi brzeg oceanu, i przy okazji dokonać intratnych transakcji.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 22.06.2014

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7606 

Do W. Brytanii4.7899 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?