Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Przelewy do Polski 4.6600 -1.27% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8150 -1.11% 

Convergys otwiera Call Center w Irlandii Północnej

Convergys ma stworzyć ponad 300 miejsc pracy otwierając nowy oddział Call Center w Londonderry lub Derry – jednym z sześciu hrabstw położonych na wyspie Irlandii w prowincji Ulster, wchodzących w skład brytyjskiej Irlandii Północnej.

Convergys Corporation to amerykańska firma specjalizująca się w zarządzaniu relacjami z klientem z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która obsługuje 150 punktów serwisowych na terenie Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji. Firma ma już dwa biura obsługi klientów w Belfast. Teraz przyszła pora na kolejne irlandzkie miasto. Bez wątpienia rozszerzenie działalności Convergys jest znakomitą wiadomością dla mieszkańców Irlandii Północnej, którzy mają szansę dostać pracę.
 
Convergys ma stworzyć ponad 300 miejsc pracy otwierając nowy oddział Call Center w Londonderry lub Derry – jednym z sześciu hrabstw położonych na wyspie Irlandii w prowincji Ulster, wchodzących w skład brytyjskiej Irlandii Północnej. Arlene Foster, która jest ministrem ds. przedsiębiorczości, handlu i rozwoju w rządzie Irlandii Północnej ogłosiła 17 kwietnia br. plan stworzenie 333 miejsc pracy w związku z inwestycją. Convergys ma rozpocząć współpracę z brytyjskim operatorem komórkowym EE. Planowana inwestycja ma generować ponad 5 mln funtów dla lokalnej gospodarki, powiedziała Foster. Przewiduje się, że Call Center w Londonderry zostanie otwarte w czerwcu. Natomiast miejsca pracy zostaną stworzone w przeciągu kolejnych 12 miesięcy. Siedziba Call Center będzie miała miejsce w Springtown w hrabstwie Derry. Według Invest Northern Ireland (Invest NI) regionalnej agencji rozwoju gospodarczego Irlandii Północnej wynagrodzenia będą się różnić i wynosić od 15 tys. funtów do 30 tys. funtów rocznie, stanowiska pracy będą również zróżnicowane; od operatorów po stanowiska kierownicze.  

Przedstawiciele Convergys i EE byli obecni na konferencji Northern Ireland Investment w październiku ubiegłego roku. Wzięli oni również udział w dyskusji z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem w celu szczególnego omówienia korzyści, jakie może przynieść ulokowanie kolejnego Call Center w Irlandii Północnej. Dzisiaj jest wiele powodów do radości w związku z faktem, że dyskusja na temat opłacalnej lokalnej inwestycji w Irlandii Północnej wkrótce obróci się w namacalny fakt.
 
Oferta wsparcia ze strony Invest NI była również kluczowa, aby przekonać Convergys i jego klientów do wybrania Irlandii Północnej, jako bazę dla nowego centrum obsługi klientów. Mike Wooden, dyrektor ds. handlowych Convergys powiedział, że łącząc wszechstronne doświadczenie, wsparcie ze strony wielu prestiżowych firm telekomunikacyjnych na świecie oraz wysoko wykwalifikowanych i utalentowanych pracowników można stworzyć centrum dystrybucji, które będzie generować znaczne korzyści dla klientów Cinvergys, a co ważniejsze rozszerzy możliwość zawodową dla lokalnej siły roboczej.
 
Olaf Swantee z EE utrzymuje, że jest dumny, że EE jest w czołówce w brytyjskim przemyśle telekomunikacyjnym, dostarczając nie tylko, jako pierwszy, ale i najszybszą sieć 4G na Wyspach Brytyjskich. W wyniku inwestycji z Convergys los wielu Irlandczyków znacznie się polepszy, gdyż zmienią oni status społeczny oraz będą cieszyć się z atrakcyjnego wynagrodzenia.

 

Opracowanie: Kornelia Sawicka, 19.04.2014

 

 

 

 

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7150 

Do W. Brytanii4.7590 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?