Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.43% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8290 0.29% 

Nadzieja na lepsze jutro – bezrobotni będą przy kasie

Dobra wiadomość dla bezrobotnych, otóż została ogłoszona radykalna propozycja uprawniająca wyżej wymienioną grupę społeczną z odpowiednią ilością składek płaconych na ubezpieczenia społeczne, do otrzymania pożyczki w wysokości do 70%  ich wcześniejszego wynagrodzenia.

Stałe dochody wiążą się z komfortem psychicznym. Otrzymując comiesięczny zastrzyk finansowy jesteśmy w stanie godnie żyć. W chwili utraty pracy nasz świat materialny staje pod znakiem zapytania, mamy natłok myśli, z których większość jest raczej negatywna. Szukamy rozwiązania, które pozwoli nam zapłacić bieżące rachunki oraz po prostu żyć. Obecna sytuacja gospodarcza w kraju martwi Brytyjczyków, szczególnie tych, którzy właśnie stracili pracę. Jednak można się dopatrzeć alternatywny, z której mogą skorzystać osoby zwolnione, mianowicie z nowej reformy systemu opieki społecznej, opartej na systemie pożyczek studenckich.

Dobra wiadomość dla bezrobotnych, otóż została ogłoszona radykalna propozycja uprawniająca wyżej wymienioną grupę społeczną z odpowiednią ilością składek płaconych na ubezpieczenia społeczne, do otrzymania pożyczki w wysokości do 70%  ich wcześniejszego wynagrodzenia. Pożyczka będzie ograniczona do 200 funtów tygodniowo przez okres do sześciu miesięcy. Spłata pożyczki będzie musiała nastąpić w momencie znalezienia pracy, szacuje się, że to właśnie średnio po pół roku większość osób rozpoczyna karierę na nowym stanowisku. Dodajmy, że zasady otrzymania takiego rodzaju pożyczki są podobne do procedur ubiegania się o pożyczkę studencką.
 
Takie działania mają na celu zapobiec bezustannie wzrastającym trudnościom finansowym z jakimi zmagają się osoby, które straciły pracę. Dzięki temu zajęcie obciążonej hipoteki czy też  rozpad rodziny nie będą raczej powszechnymi zjawiskami wśród osób bez pracy.  IPPR niezależny, niedziałający dla zysku ośrodek zajmujący się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych ustanowił owe zabezpieczenie, jest ono znane jako National Salary Insurance.

Partia Pracy jest zobowiązana do znalezienia pracy osobom, które są w rejestrze osób bezrobotnych od dwóch lat, bądź od roku dotyczy to tylko osób poniżej 25 roku życia. Ponadto Laburzyści mają prawo do nałożenia sankcji jeśli osoby, którym zaoferowano pracę nie podjęły jej.

Z pewnością każdy kto będzie otrzymywał pożyczkę przez okres sześciu miesięcy odetchnie z ulgą, jednak jeśli chodzi o pieniądze to zawsze jest ich za mało. Bezrobotni mogą narzekać, że pół roku to zbyt krótki okres wsparcia finansowego, jednak będzie to stanowić dla nich zachętę do znalezienie pracy, aby podtrzymać ciągłość dochodu. Zaś z drugiej strony nie dla wszystkich będzie to korzystne rozwiązanie, niektórzy mogą się przez to rozleniwić, wiedząc, że mają zapewnione dochody przez najbliższe miesiące.

Wymogi przy udzielaniu pożyczek powinny obejmować także cechy charakteru oraz umiejętność zarządzania pieniędzmi. Pożyczki powinny być udzielane osobom roztropnym, które z głową ją wykorzystają. Każdy wie, że łatwo podjąć decyzje o zaciągnięciu kredytu, ale gdy mowa o jego spłacie wtedy już bywa ciężej. Pamiętajmy, że pożyczkodawcy bez skrupułów mogą wykorzystać naiwność klienta i zaoferować mu pożyczkę, która będzie dla niego utrapieniem w przyszłości, kiedy przyjdzie pora na jej spłatę. Trzeba rozważyć czy rzeczywiście potrzebujemy pożyczki, czy nie mamy żadnych rezerw finansowych, a może warto zastanowić się nad sprzedażą rzeczy materialnych. Wtedy będąc świadomym jakim budżetem gospodarujemy będziemy mogli pozwolić sobie na  planowane wydatki.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7557 

Do W. Brytanii4.7850 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?