Przelewy do Polski 4.6800 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8390 0.21% 

Przelewy do Polski 4.6800 0.00% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8390 0.21% 

Czy to koniec darmowej bankowości?

Można napotkać wiele kruczków w świecie bankowości, które mogą czasami zrujnować nasz zasób środków finansowych. Jednakże, nie należy z góry zakładać, iż wszędzie kryje się podstęp, czasami warto zaufać osobie prawnej i skorzystać z proponowanej oferty. Nationwide, największa brytyjska kasa oszczędnościowo-kredytowa ma zapoczątkować pobieranie miesięcznej opłaty za prowadzenie konta, mowa o koncie FlexPlus.   

Przewiduje się, że nowe konto FlexPlus ustanowi wzór nowego reżimu gdzie banki i kasy oszczędnościowe rutynowo będą nakładać miesięczną opłatę na miliony Brytyjczyków.  Zasada miesięcznych opłat znalazła poparcie z ramienia Urzędu ds. Regulacji Ostrożnościowych, który będzie nadzorować regulacje bankowe od 1 kwietnia 2013 roku.
 
Szefowie Nationwide od dłuższego czasu popierają idee zmiany systemu bankowego opartego na miesięcznych opłatach, który jest już obecny, na przykład, w USA.  Krok poczyniony przez Nationwide jest zainicjowany, aby wprowadzić opłatę za konta w codziennej bankowości.

Już w 2007 roku, dyrektor generalny Graham Beale wzbudził kontrowersje swoim przekonaniem, że bankowość oparta na opłacie jest sprawiedliwszą propozycją. Specjalista ds. finansów osobistych Andrew Hagger utrzymuje, że konto FlexPlus szczyci się wieloma korzyściami. Przedstawiciele Nationwide mają nadzieję, że rozmaity wachlarz dodatkowych świadczeń stanie się na tyle atrakcyjne, że ludzie nie będą mieć obiekcji w kwestii płacenia.

Konto FlexPlus za jedyne 10 funtów miesięcznie oferuje ubezpieczenie na czas podróży w kraju i zagranicą, ubezpieczenie telefonu komórkowego, ubezpieczenie od awarii samochodu na terenie Wielkiej Brytanii i pozostałych krajów europejskich, 12 miesięcy gwarancji na sprzęt AGD, pomoc ze strony fachowców w momencie zgubienia bądź kradzieży karty.
 
W przeciwieństwie do innych kont dostępnych na rynku, które oferują znikome odsetki dopisane bądź wykluczają je w zupełności, konto FlexPlus oferuje konkurencyjne oprocentowanie w skali roku w wysokości 3% na saldo kredytowe do £2500, co wyniesie 2,40% netto.

Jeśli mowa o debecie, właściciel konta FlexPlus uprzednio zostanie poinformowany czy będzie mógł się zadłużyć, osoba, która będzie mogła przekroczyć limit w rachunku bieżącym przez pierwsze 3 miesiące nie będzie obciążona żadnymi kosztami. Po upływie 3 miesięcy korzystania z konta FlexPlus, właściciel konta otrzyma limit przekroczenia stanu konta do 100 funtów, za który nie poniesie żadnych opłat. W sytuacji kiedy zostanie przekroczone 100 funtów w planowanym debecie, właściciel konta będzie obciążony codziennymi kosztami  w wysokości 50 pensów. Oczywiście sytuacja wydaje się jasna, że jeśli dana osoba nie przekroczy planowanego debetu nie będzie obciążona dodatkowymi opłatami.

Konto FlexPlus zapewne znajdzie wielu zwolenników, jednak i znajdą się osoby, które nie skorzystają z nowej oferty Nationwide. Trzeba podejść do tego racjonalnie, głęboko się zastanowić czy na daną chwilę potrzebne nam konto z tak bogatym zasobem dodatkowych świadczeń. Przynajmniej przekonamy się sami jak silna jest nasza wola.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7643 

Do W. Brytanii4.7937 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?