Przelewy do Polski 4.7200 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8690 0.00% 

Przelewy do Polski 4.7200 -0.21% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8690 0.00% 

Inicjatywa Bus for Job - Darmowe autobusy dla szukających pracy

Dobra wiadomość dla osób bezrobotnych, którzy w nadchodzącym roku - przez cały styczeń 2013 roku, będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusowych w celu znalezienia pracy. Projekt jest skierowany do osób, które są na bezrobociu od trzech miesięcy do roku i mieszkają w Anglii, Szkocji bądź Walii.

Podróżowanie autobusem to najbardziej popularny rodzaj transportu używany przez Brytyjczyków, szacuje się, iż w Wielkiej Brytanii odbywa się w sumie około 5,2 miliardów kursów autobusowych w ciągu roku. Badania przeprowadzone dla Greener Journeys przez Instytut Studiów Transportu na Uniwersytecie Leeds, pokazały, iż autobusy wspomagają brytyjską gospodarkę, przynosząc 64 miliardów funtów dochodu rocznie. Można śmiało stwierdzić, że dostępność autobusów przyczynia się do sukcesu i rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw, lokalnych przedsiębiorstw oraz dużych organizacji. 1 na 10 osób byłaby zmuszona szukać innej pracy gdyby nie mogła dojeżdżać do pracy właśnie autobusem.
 
Greener Journeys – kampania promująca nienaruszające równowagi ekologiczne podróże– rozpoczęła działanie z wiodącymi brytyjskimi przewoźnikami autobusowymi, aby umożliwić osobom poszukującym pracy, zwłaszcza młodym Brytyjczykom dojazd do placówek poprzez korzystanie z ich tras za darmo. Inicjatywa wyszła po tym, gdy ukazano wynik badań przeprowadzonych przez The Jobs Economist, według których jest ponad 2,5 miliona osób bezrobotnych, 3 miliony osób zatrudnionych na stanowisku niższym niż posiadane umiejętności, 2,3 miliona osób biernych ekonomicznie.

Dobra wiadomość dla osób bezrobotnych, którzy w nadchodzącym roku - przez cały styczeń 2013 roku, będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusowych w celu znalezienia pracy. Projekt jest skierowany do osób, które są na bezrobociu od trzech miesięcy do roku i mieszkają w Anglii, Szkocji bądź Walii. Szacuje się, iż z nowej inicjatywy przemysłowej skorzysta ponad 800 tysięcy osób bezrobotnych. Przepustką na pokład autobusu będzie ważna karta Job Centre Plus Travel Discount Card, wliczając osoby posiadające karty dla osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych (Jobseekers’ Allowance), zasiłek dla osób niepełnosprawnych (Incapacity Benefit), zasiłek dla osób niepełnosprawnych (Employment Support Allowance), zasiłek dochodowy (Income Support), po okazaniu kierowcy autobusu którejś z kart będzie można spokojnie odbyć podróż za darmo, dodajmy, że obecnie posiadacze karty zniżkowej mogą zaoszczędzić na publicznym transporcie do 50%. Przewoźnicy autobusowi Go-Ahead, Arriva, First, National Express, Stagecoach, Blackpool Transport, Kinchbus, Cardiff Bus, Network Warrington oraz Trent Barton zgodziły się wspierać wspólną inicjatywę, która zapewni istotną pomoc ludziom poszukującym pracy. Projekt ma oferować nieograniczone przejazdy na ponad 70% lokalnych trasach autobusowych, jednak nie będzie obejmował przejazdów na trasach dalekobieżnych oraz autobusowej obsługi lotniskowej. Pracownicy Jobcentre Plus czynnie promują inicjatywę, więcej informacji dotyczących projektu można znaleźć na następującej stronie internetowej: www.busforus.co.uk.

Wydawałoby się, że nowy rok rozpocznie się radykalnymi podwyżkami, jednak na Wyspie, 2013 rok rozpocznie się pomyślnie dla osób szukających pracy. Dostęp do komunikacji autobusowej stanowi istotny element utrzymania bieżącej pracy czy znalezienia nowej. Nawet nie chodzi w tym wypadku o kwestię posiadania samochodu, dzięki któremu jesteśmy niezależni, autobusy to na pozór bardzo wygodny i ekonomiczny sposób dotarcia do celu. Zachęta do skorzystania z darmowych kursów autobusowych nie tylko przyczyni się do mobilizacji osób poszukujących pracy, ale także zmniejszy korki uliczne oraz będzie przyjazna dla środowiska.

Opracowanie: Kornelia Toczyska

Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7800 

Do W. Brytanii4.8270 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera 

Wysyłasz do Niemiec, Holandii, Włoch czy Norwegii?