Przelewy do Polski 5.6600 -0.35% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 5.7980 -0.67% 

Przelewy do Polski 5.6600 -0.35% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 5.7980 -0.67% 

Kurs funta

Dane za okres: Dzisiaj 1 tydz 2 tyg 1 mc 3 mc 6 mc 12 mc

 

Kurs średni GBP/PLN - wykres przedstawia średni kurs funta szterlinga (GBP) w serwisie England.pl.


Aktualny kurs wymiany funta brytyjskiego (szterlinga)

Do Polski
4.9854 
  Do W. Brytanii
5.1498 

Przelicznik walut

Polski UK

 


 

Komentarze i prognozy

 

 

Dobre wyniki polskiej gospodarki

Dobre wyniki polskiej gospodarki

Ze wstępnych danych GUS za 2015 r. wynika że produkt krajowy brutto wzrósł o 3,6%, przewyższając nieznacznie prognozy, a najwyższa dynamika odnotowana została w czwartym kwartale. Wg. Wiceprezes GUS H. Dmochowskiej ta pozytywna tendencja może zostać utrzymana w 2016 r. m.in. na skutek podniesionego popytu krajowego dzięki rządowym planom wsparcia rodzin.

Najbardziej PKB wzrósł w sektorze przemysłowym – o 5,4% (wobec 4% w 2014 r.), w budownictwie – o 4,4% i w handlu – o 3,1%. Natomiast stopień konsumpcji gospodarstw domowych nie wykazał żadnej tendencji wzrostowej – zarówno w 2014 r. jak i 2015 r. wyniósł 3,1%. Niestety spadła dynamika popytu krajowego, która wyniosła 3,4% i była niższa o 1,5% w stosunku do danych za 2014 rok. M.in. z tego względu plany nowego rządu, mające w znaczącym stopniu przełożyć się na finansowe wsparcie rodzin (np. projekt Rodzina 500+) mają realną szansę nie tylko zatrzymać spadek wewnętrznego popytu ale także, w stosunkowo krótkim czasie, znacznie podnieść jego dynamikę.

Pamiętać jednak należy, że mimo dobrego odczytu PKB, zwłaszcza za czwarty kwartał, oraz dobrze przyjmowanych przez rynek prognoz opierających się na założeniach budżetowych i projektach nowej władzy, Polska w oczach inwestorów, a w tym także notowania naszej waluty, w bardzo dużej mierze zależą nadal od sentymentu globalnego. Natomiast w chwili obecnej wpływ na najgwałtowniejsze zwroty – od awersji do ryzyka po optymizm inwestycyjny – ma przede wszystkim ciągle ewoluująca sytuacja w Chinach. Dalsze perypetie gospodarki Państwa Środka będę prawdopodobnie w najbliższym czasie, jako jeden z pierwszych czyników, wpływały m.in. na wycenę złotówki.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 29.01.2016

Stopy procentowe w Polsce bez zmian

Stopy procentowe w Polsce bez zmian

Rada Polityki pieniężnej na styczniowym posiedzeniu kolejny już raz zdecydowała się nie ingerować w obecny poziom stóp procentowych. Jest on utrzymywany na rekordowo niskim pułapie od marca 2015 r. Jest to już prawdopodobnie ostatnia decyzja RPP w jej dotychczasowym składzie, pierwsi nowi członkowie, nominowani przez Senat, zajmą swoje stanowiska 24 stycznia.

Zgodnie z postanowieniem Rady stopy pozostaną na następującym poziomie: referencyjna – 1,5%, lombardowa – 2,5%, redyskontowa weksli – 1,75% oraz depozytowa – 0,5%. Postawa ta nie zdziwiła analityków, większość z nich przewidywała właśnie takie posunięcie, wynikające m.in, z całościowej oceny, kończącej się już kadencji, jako wyjątkowo "stagnacyjnej".

Pierwsze znane nazwiska nowych członków RPP (wskazanych przez Senat) to: Eugeniusz Gatnar, Marek Chrzanowski, Jerzy Kropiwnicki. Zajmą oni miejsca ustępujących w styczniu: Jerzego Hausnera, Jana Winieckiego i Andrzeja Rzońcę. Następnie 3 nowych członków zostanie powołanych przez Sejm oraz dwóch kolejnych przez prezydenta. Natomiast kadencja przewodniczącego Rady – Marka Belki kończy się w połowie 2017 roku. Mimo że, zgodnie z przepisami, funkcja ta może być sprawowana przez 2 kadencje, to w tym wypadku taka opcja jest raczej nierealna. Biorąc pod uwagę, nie tylko wielokrotnie dyskutowany wpływ działań RPP pod kierownictwem Belki na obecną kiepską kondycję polskiej ekonomii, ale przede wszystkim podkopywanie podstawowych mechanizmów funkcjonowania własnej instytucji dla realizacji partykularnych celów partyjnych – chyba należy zdecydowanie wykluczyć tę kandydaturę.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 15.01.2016

Umocnienie złotówki

Umocnienie złotówki

Pieniądz nad Wisłą zanotował znaczący wzrost w relacji do większości walut głównych. Przede wszystkim umocniliśmy się do: funta – ok. 8 gr., franka szwajcarskiego – ok. 4 gr. oraz euro i dolara – blisko 2 gr. Wbrew przewidywaniom nie zaszkodziły nam również zapowiedzi Komisji Europejskiej dotyczące przyjrzenia się nowej sytuacji politycznej w naszym kraju - wręcz przeciwnie po zakończeniu obrad KE kurs złotówki jeszcze bardziej się poprawił.

Wg opinii ekonomistów do obecnego umocnienia PLN w dużej mierze przyczynia się poprawa sentymentu globalnego i wyraźny spadek awersji do ryzyka. Zjawisko to wywołane jest przede wszystkim ostatnimi danymi z Chin, które przedstawiają prognozy spowolnienia gospodarczego w tym kraju już w dużo łagodniejszym świetle. Mimo niedawnych, poważnych obaw dotyczących coraz bardziej prawdopodobnego kryzysu ogarniającego Państwo Środka, najnowszy bilans handlowy okazał się dużo lepszy od przewidywanego, co szybko znalazło swoje odzwierciedlenie we wzrostach na największych giełdach azjatyckich.

Wbrew pierwotnym oczekiwaniom, posiedzenie Komisji Europejskiej poświęcone nowej sytuacji w Polsce również nie zrobiło na inwestorach zbyt dużego wrażenia. Nie ma się zresztą czemu dziwić – wśród opinii politologów przeważa twierdzenie, że w gruncie rzeczy w tej sytuacji Unia Europejska może co najwyżej na pokaz "pobrzękać szabelką", wyrażając swój brak entuzjazmu dla zwycięstwa, już w kolejnym kraju członkowskim, ugrupowania z drugiej strony areny politycznej. Węgry, w geście solidarności z Polską, od razu zapowiedziały zawetowanie jakichkolwiek działań UE kwestionujących obecny ład w naszym kraju, stanowisko to poparły również Czechy. Natomiast dodatkowo interesujący jest fakt że, zgodnie z sondażami, we Francji w najbliższych wyborach parlamentarnych wygraną odniesie ruch prawicowy, co może w niedługim czasie postawić pod znakiem zapytania status quo obecnych lewicowo-centrowych władz Brukseli.

W świetle powyższych wydarzeń zaznaczyć jednak należy, że PLN przez ostatnią dekadę prawie cały czas sukcesywnie tracił na wartości, zwłaszcza do szterlinga i "zielonego". Mimo obecnej zdecydowanej poprawy wyceny nadal znajduje się blisko swoich rekordowo niskich notowań wobec w/w walut, a realne odrobienie strat ponoszonych w tak długim okresie będzie wymagało nieporównywalnie więcej czasu.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 14.01.2016

Szansa na osłabienie funta

Szansa na osłabienie funta?

Po raz kolejny w ostatnim czasie brytyjska waluta ma szanse paść ofiarą prognoz "amerykańskiego sukcesu". W drugiej połowie grudnia notowania szterlinga osłabły po ogłoszeniu decyzji amerykańskiego Fed-u o podniesieniu stóp procentowych w pierwszej połowie 2016 roku. Teraz Rezerwa Federalna idzie za ciosem, rozważając zapowiedź kolejnych podwyżek jeszcze w tym samym roku.

W czwartek (7 stycznia) opublikowane zostaną informacje z ostatniego posiedzenia Fed dotyczącego następnych możliwych ruchów na stopach procentowych. Obecna jastrzębia postawa Amerykanów już przełożyła się na dalszy nieznaczny spadek wartości funta w relacji do dolara. Jeżeli prognozy potwierdzą się i zapowiedziane zostaną kolejne kroki na drodze zacieśniania polityki monetarnej, to bez wątpienia "zielony" zacznie zyskiwać w notowaniach do szterlinga.

Mimo prowadzonej w pierwszej części minionego roku swoistej "wojny propagandowej" pomiędzy Bank of England i Fed-em (wówczas obie instytucje informowały o planach rychłych podwyżek stóp), obecnie angielski bank centralny przyjął bardziej zachowawczą postawę i wycofał się z wcześniejszych prognoz. Z drugiej strony pamiętać jednak należy, że Fed, tak samo jak jego brytyjski odpowiednik, w razie jakiegokolwiek niepokojącego sygnału może bardzo szybko zrezygnować ze swoich wstępnych zapewnień. Jedna z pierwszych prób, pokazującą na ile realne są szanse na realizacje amerykańskich obietnic, będzie miała miejsce już w ten piątek (08.01.), kiedy zostaną opublikowane dane dotyczące rynku pracy i poziomu bezrobocia w USA.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 06.01.2016

Chiny zaszkodziły złotówce

Chiny zaszkodziły złotówce

Po grudniowej hossie pieniądza nad Wisłą, wg opinii analityków znacznie przerastającej jego realną wycenę, złotówka zaczęła tracić tę, zdobytą częściowo "in blanco", wysoką pozycję. W przeważającym stopniu zjawisko to wywołane zostało przez gwałtowne spadki na chińskiej giełdzie, które ostudziły wcześniejszy optymizm spekulacyjny jak i przyczyniły się do wzrostu niepewności inwestorów.

Giełda Państwa Środka zaczęła nowy rok od drastycznych tąpnięć. Indeks CSI300, skupiający jedne z największych chińskich spółek, spadł o 7%, co zgodnie z nowymi regulacjami obowiązującymi od początku 2016 roku, dało prawo władzom do prewencyjnego zawieszenia handlu. Jednak 90 minutowa przerwa nie pomogła w uspokojeniu nastrojów na parkiecie. Kolejne znaczące spadki tego dnia dotknęły także inne kluczowe indeksy, m.in.: Shanghai Composite – spadek o 6,85%, ChiNext – o 8,21%. Zdarzenia te wywołały szybką reakcję pozostałych azjatyckich giełd, których flagowe indeksy również poszły w dół: w Tokio - Nikkei o 3,06%, w Honk Kongu – Hang Seng o 2,46%.

Wydarzenia w Pekinie w zestawieniu z najnowszym odczytem PMI dla chińskiego przemysłu, coraz dobitniej zwiastującym poważne spowolnienie gospodarki, wywołały tradycyjną w takich sytuacjach reakcję łańcuchową. Awersja do ryzyka inwestorów błyskawicznie wzrosła, zajmując niemal przeciwny biegun w stosunku do grudniowego globalnego sentymentu wywołanego decyzją Fed-u o podniesieniu stóp procentowych. W skutek tego złotówka odnotowała znaczące straty do większości walut głównych, a zwłaszcza do: funta – o 10,24 gr, euro – o 4,1 gr i franka szwajcarskiego – o 4,4 gr.

Mimo przychylnej reakcji rynku na planowane zmiany w kluczowych polskich instytucjach finansowych i założenia budżetowe nowego rządu, nie są to wydarzenia, które będą w stanie z miejsca przeciwstawić się bardzo słabym notowaniom PLN. Obecna kiepska pozycja złotówki jest żniwem długiego procesu sukcesywnej utraty jej wartości, który rozpoczął się już w minionej dekadzie. Nawet tak zdecydowane ruchy jak wymiana skompromitowanego składu RPP, przywracające na arenie międzynarodowej wiarygodność mechanizmom jej działania, będą miały szansę odczuwalnie zaowocować dopiero w dłuższej perspektywie czasowej.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 05.01.2016

Złotówka na Święta

Złotówka stabilna na Święta?

Po trwającej już prawie 2 tygodnie ofensywie złotówki, która zaowocowała umocnieniem się w relacji do większości walut głównych, nadszedł okres, w którym giełda walutowa zazwyczaj uspokaja się. Tradycyjnie w ostatnich dniach przed Świętami nawet gwałtowne wahnięcia kursów stabilizują się, odnotowując niejednokrotnie lekkie, asekuracyjne "cofnięcie". Tak też obecnie zachowuje się nasza waluta.

Ostatni gwałtowny wzrost notowań PLN podniósł nas z przysłowiowych "łopatek", na których od dłuższego już czasu znajdował się pieniądz nad Wisłą. Umocniliśmy się przede wszystkim w relacji do euro oraz do brytyjskiego funta. Na tak radykalną poprawę sytuacji złożył się cały wachlarz wydarzeń. Do najistotniejszych z nich można zaliczyć m.in. podjęcie decyzji przez Fed o podniesieniu stóp procentowych (pierwszy raz od 9 lat!), co znacząco przyczyniło się do poprawy sentymentu globalnego - pozytywnie wpływającego na złotówkę. Nie bez znaczenia jest tutaj również tzw. zjawisko "Rajdu Świętego Mikołaja" – czyli grudniowa tendencja do skupowania ryzykownych aktywów po niskiej cenie, prognozując ich gwałtowny wzrost wartości na początku nowego roku – do której de facto takie rozgrywki spekulacyjne też się przyczyniają. Kolejnym czynnikiem, który pomógł w umocnieniu jest publikacja założeń budżetowych nowego polskiego rządu, która została pozytywnie odebrana przez rynek.

Pamiętać jednak należy, że tak szybkie wzmocnie naszej waluty w drugiej połowie grudnia wynika również z tzw. "płytkiego runku", cechującego się niską aktywnością inwestorów w tym okresie. W skutek tego notowania w tym czasie mogą być bardziej niż zazwyczaj podatne na gwałtowne wzloty i upadki spowodowane np. spekulacją. Dlatego już w dniu dzisiejszym odnotowaliśmy nieznaczny spadek m.in. w relacji GBP/PLN (obecnie: 5,7886 – osłabienie PLN o ponad 3 gr. do wczorajszego poziomu 5,7534). Egzaminem, który pokaże na ile faktycznie stabilna będzie świeżo wypracowana, silniejsza pozycja złotówki będą dopiero notowania naszej waluty na początku stycznia.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 23.12.2015

Dalsze osłabienie złotówki

Dalsze osłabienie złotówki

Nasza waluta bije rekordy swoich najsłabszych notowań. Już drugi tydzień z rzędu utrzymuje się cena ponad 6 zł za 1 funta – i, z małymi przerwami, wycena szterlinga powoli cały czas wzrasta. W tym tygodniu została przekroczona również kolejna, niemal historyczna granica – dolar w relacji do PLN wrócił do najwyższego poziomu od 11 lat, osiągając pułap ponad 4 zł.

Trend spadkowy pieniądza nad Wisłą coraz mocniej się nasila. Utrzymująca się wysoka cena brytyjskiej waluty, po zeszłotygodniowym boomie, który nastąpił w momencie przełamania bariery 6 zł, powoli zaczyna odchodzić w zapomnienie na tle kolejnych rekordowych wartości. Wydarzeniem bieżącego tygodnia są notowania w relacji do dolara, które w kulminacyjnym momencie doszły do poziomu przekraczającego 4,01 PLN. Podobnie jak w wypadku funta, jest to najwyższy kurs "zielonego" do złotówki od połowy 2004 roku. Do tego trendu w znacznym stopniu przyczyniły się utrzymujące się od dłuższego czasu, stabilne wyniki amerykańskiej gospodarki i coraz bardziej zdecydowane zapewnienia Fedu o niedługim podniesieniu stopy procentowej.

Mimo nie najlepszej kondycji euro, osłabionego doniesieniami o kolejnych planach luzowania monetarnego EBC, nasza waluta straciła również w relacji do brukselskiego pieniądza. Obecnie za euro trzeba zapłacić 4,2672 zł. Zanotowaliśmy też spadek wobec franka szwajcarskiego, rubla, jena, juana, a także węgierskiego forinta i czeskiej korony oraz wielu innych walut nie zaliczanych do koszyka walut głównych.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 25.11.2015

Funt po 6 zł

Funt po ponad 6 zł

Na początku tygodnia wycena brytyjskiego funta przekroczyła poziom 6 zł, na którym pozostaje do chwili obecnej. Są to najwyższe notowania szterlinga w relacji do złotówki od 11 lat. Niezależnie od tragicznych wydarzeń w Paryżu, które w stosunkowo niewielkim stopniu przyczyniły się do kolejnego osłabienia naszej waluty, PLN już od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym.

Długookresowa analiza notowań czytelnie wskazuje na fakt, że pieniądz nad Wisłą regularnie tracił na wartości już od połowy 2008 roku. Mimo chwilowych wzrostów, na przestrzeni ostatnich ok. 7 lat złotówka osłabiała się do większości walut głównych. Po części wypadkową tego procesu jest właśnie obecna cena funta, przekraczająca już 6 PLN. Dodatkowo nałożyło się na to również kilka "świeższych", niekorzystnych dla nas czynników.

Jednym z nich jest brak zaufania dotyczący ewentualnych posunięć RPP, coraz częściej można spotkać się z opinią zarzucającą prezesowi rady – Markowi Belce zbyt bierną postawę i za późne reagowanie na wskaźniki krajowej gospodarki. Kolejnym elementem są niedawne wybory parlamentarne i zmiana władzy, której, tradycyjnie na tym etapie, towarzyszy niepewność związana z potencjalnymi posunięciami na polu polityki wewnętrznej i jej wpływ na ekonomię naszego kraju. Następnym czynnikiem jest utrzymujący się, wysoki poziom awersji inwestorów do ryzyka na "naszym podwórku". Jest to efekt globalnej tendencji odbijającej się w pierwszej kolejności na krajach zaliczanych do grupy tzw. emerging markets, a będącej obecnie wynikiem głównie permanentnie utrzymującej się, niestabilnej sytuacji chińskiej gospodarki oraz prognoz dotyczących niedługiego podniesienia stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną.

Trend tej globalnej niepewności został jeszcze istotnie wzmocniony przez niedawne, tragiczne w skutkach, ataki terrorystyczne w stolicy Francji oraz wiążące się z tym nieszczęściem zaistniałe i przyszłe posunięcia na arenie międzynarodowej.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 19.11.2015

funt - moneta - one pound

Mocny spadek funta po decyzji BOE

Brytyjska waluta po osiągnięciu rekordowego od 10 lat poziomu w relacji do złotówki (GBP/PLN - 6,012!) zanotowała gwałtowny spadek. Osłabiła się również zauważalnie do pozostałych walut m.in. euro, dolara i franka. Przyczyną tak nagłego zwrotu była wczorajsza decyzja Bank of England.

Angielski bank centralny, mimo wcześniejszych nieformalnych deklaracji, postanowił jednak nie podwyższać stopy procentowej. Zostanie ona utrzyma na swoim obecnym rekordowo niskim poziomie 0,5%. Pomimo licznych wskazań zwiastujących bardziej "jastrzębi" kierunek brytyjskiej polityki monetarnej, członkowie BOE bardzo szybko wycofali się ze swoich wcześniejszych stanowisk. Przyczyną tego są nowe, mniej optymistyczne prognozy dotyczące wzrostu PKB w ostatnim kwartale 2015 r. i w pierwszym kwartale 2016 r. Oczekiwania związane z poziomem inflacji także uplasowały się nieco poniżej oczekiwań.

Wczorajszy komunikat może oznaczać poważne odroczenie w czasie jakichkolwiek działań mających na celu podnoszenie wartości szterlinga. Na podstawie wyników czwartkowego głosowania członków tej instytucji (8 głosów przeciwko podniesieniu stóp, 1 głos za) można wnioskować, że asekuracyjne nastawienie powróciło na dobre w mury BOE i na bardziej zdecydowane ruchy na polu polityki monetarnej będzie trzeba jeszcze bardzo długo zaczekać.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 06.11.2015

Złotówka - monety 2 i 5 zł

Złotówka pod wpływem banków centralnych

Nasza waluta nadal znajduje się pod presją. Czynnik wewnętrzny, w postaci niepewności politycznej towarzyszącej wyborom parlamentarnym powoli odchodzi w zapomnienie. Natomiast jego rolę przejął czynnik zewnętrznej niepewności, wprowadzony przez zapowiedzi kolejnych posunięć Europejskiego Banku Centralnego i Amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Inwestorzy sugerują się przede wszystkim słabymi notowaniami euro, w ślad za kondycją którego podąża złotówka.

ECB, mimo utrzymania w październiku stopy procentowej oraz programu skupu aktywów na dotychczasowym poziomie, zapowiedział zmiany w polityce pieniężnej strefy euro już w listopadzie. Mario Draghi poinformował, że planowane jest dalsze luzowanie monetarne, w celu stymulacji gospodarki Unii, poprzez kolejną obniżkę stóp bądź modyfikacje i zwiększanie zakresu oddziaływania przez operacje na skupie aktywów.

Złotówka, w ślad za słabnącym euro, traci do większości walut głównych. Największą przecenę zanotowaliśmy w relacji do brytyjskiego funta, w kulminacyjnym momencie dochodzącą do poziomu GBP/PLN – 5,9871. Wg analityków dodatkowo destabilizującą rolę dla naszej waluty odegrały wypowiedzi Marka Belki, określane mianem "sabotażowych". Szef NBP, mimo swojej mocno nadszarpniętej przez tzw. aferę podsłuchową reputacji, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów zakwestionował zasadność programu zwycięskiego ugrupowania - w odniesieniu do zapowiadanych posunięć w stosunku do kierowanej przez niego instytucji.

Amerykański Fed, mimo że tak samo jak ECB nie zdecydował się jeszcze na zmianę oprocentowania, to jednak na październikowym posiedzeniu pojawiły się już przesłanki sugerujące rychłe podniesienie stóp. Ton komunikatu opublikowanego na koniec minionego miesiąca zdecydowanie wskazywał, że członkowie Rezerwy Federalnej są zbudowani dobrymi wynikami ekonomii USA, a globalne ryzyka, którymi wcześniej tłumaczyli swoją asekuracyjną politykę, nie odstraszają ich już w tak istotnym stopniu. Szacuje się, że koszt dolara może zostać podniesiony już w styczniu 2016 r. Zwyżkujące notowania "zielonego" przełożyły się na jego wzmocnienie w relacji do euro, tym samym nie pomagając również złotówce.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 03.11.2015

Wybory osłabiają złotego

Złoty słabnie przed wyborami

Nasza waluta osiągnęła dzisiaj najniższy poziom w stosunku do euro od stycznia br., znacznie osłabiła się również w relacji do brytyjskiego funta oraz do większości walut głównych. Zasadniczym powodem tak nagłego spadku są zbliżające się już wielkimi krokami sobotnie wybory parlamentarne i wiążący się z nimi element niepewności.

Mimo że na głównych parach walutowych w ostatnich dniach panuje względny spokój, to pieniądz nad Wisłą od początku tygodnia zbiera już żniwo przedwyborczych lęków. Wydarzenia mogące zwiastować zmiany na wysokich szczeblach politycznych, tradycyjnie przyczyniają się do wzrostu awersji do ryzyka wśród inwestorów. Przekłada się to na, dosyć gwałtowną, przecenę naszej waluty, nawet mino braku istotniejszych danych makro wskazujących taki kierunek. Niemal identyczną sytuację obserwowaliśmy kilka miesięcy temu przed wyborami prezydenckimi w Polsce. Podobnie jak teraz złotówka w tygodniu poprzedzającym elekcję spadała "na łeb na szyję", po czym, po wyborze nowego prezydenta, bardzo szybko się ustabilizowała, notując nawet nieznaczny wzrost w stosunku do stanu sprzed wyborczej gorączki.

Przedstawiciele wygrywającego w sondażach przedwyborczych Prawa i Sprawiedliwości, pytani o obecną sytuację złotówki podzielają opinie analityków, wskazując że po rozstrzygnięciu głosowania nasza waluta powinna zacząć szybko odrabiać poniesione straty. Uspokajają również, że po wygranych wyborach główne założenia obecnej polityki monetarnej będą kontynuowane, co powinno pozwolić PLN na szybki powrót do poprzedniego poziomu.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 22.10.2015

Banknoty 200 zł

Możliwe osłabienie złotówki

Kondycja naszej waluty będzie najprawdopodobniej pozostawała pod wpływem problemów Chin, odciskających się coraz wyraźniejszym piętnem na wzroście liczących się światowych gospodarek. Słabsze od oczekiwanych wyniki sprzedaży notują m.in. Stany Zjednoczone, spadła też wartość produkcji przemysłowej w strefie euro.

Mimo licznych zabiegów Pekinu, w tym również "ręcznego" ustalania kursu juana do dolara, gospodarka Państwa Środka nadal bardzo niepokojąco zwalnia. Oprócz bezpośrednich strat, wynikających ze spadającej wysokości obrotów handlowych na linii Chiny – reszta świata, w obliczu niewiadomej jaką są najbliższe losy tej największej azjatyckiej ekonomii, coraz intensywniej wzrasta wśród inwestorów awersja do ryzyka. Ten czynnik występuje zazwyczaj w pierwszej kolejności w krajach zaliczanych do grupy "emerging markets", wśród których jest Polska, na skutek czego nasza waluta zaczyna odnotowywać nieznaczne ale regularne straty.

Reminiscencje tej sytuacji zaczynają zataczać coraz szersze koło, prowadząc do pytania o możliwą globalną stagnację wywołaną postępującym spowolnieniem gospodarczym Chińskiej Republiki Ludowej. Pierwsze wskazywane przez analityków symptomy, związane z tymi okolicznościami, to m.in. spadek produkcji przemysłowej w Eurolandzie. Jej wartość za sierpień była o 0,5% niższa w porównaniu do wcześniejszego miesiąca i tylko o 0,9% wyższa niż w sierpniu 2014. Również rozczarowała wysokość wskaźnika sprzedaży detalicznej w USA. W sierpniu dane pokazują brak wzrostu, natomiast we wrześniu wyniósł on tylko 0,1%.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 14.10.2015

Flaga Norwegii

Problemy Norwegii a kurs funta

Spadające ceny ropy naftowej przyczyniły się do powolnego, aczkolwiek istotnego osłabienia norweskiej waluty. W ciągu ostatniego roku notowania korony spadły aż o 20% w stosunku do dolara. Łączą się z tym kolejne zjawiska: coraz niższy poziom PKB oraz wzrost bezrobocia.

Utrzymująca się już od dłuższego czasu zniżkowa tendencja norweskiego pieniądza zaczyna stanowić coraz poważniejsze zagrożenie dla równowagi tej skandynawskiej gospodarki. Obawy te potwierdzała już niejednokrotnie premier Ema Solberg. Mimo zwrócenia uwagi na korzyści, jakie chwilowo płyną z tych okoliczności dla konkurencyjności eksportu, Solberg zaznaczyła, że na dłuższą metę sytuacja może odbić się negatywnie zarówno na kondycji rodzimych firm jak i na decyzjach zagranicznych inwestorów. Pierwsze symptomy zwalniającej gospodarki nie są jeszcze druzgoczące. Mimo że podniósł się nieznacznie poziom bezrobocia (o 0,6%) z 3,7% do 4,3%, to Norwegia nadal należy do krajów z najniższym bezrobociem w całej Europie. Bardziej zauważalny jest spadek tempa wzrostu wskaźnika PKB. W czwartym kwartale 2014 r. wynosił on 3,2%, natomiast w pierwszym kwartale 2015 r. już tylko 1,5%.

Utrzymywanie się takiej koniunktury w Norwegii może w dalszym rozrachunku, w coraz większym stopniu, wpływać destabilizująco m.in. na pozostałe kraje Unii Europejskiej, w tym przede wszystkim na największych partnerów handlowych. Ze względu na fakt, że roczny eksport dóbr do Wielkiej Brytanii stanowi ponad 26% całości rocznego eksportu Norwegii, a jednym z głównych eksportowanych do UK surowców jest właśnie norweska ropa naftowa, sytuacja ta może mieć również w niedługim czasie bezpośredni wpływ na notowania brytyjskiego szterlinga.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 06.10.2015

Moneta 1 złoty polski

Polska – stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła swoją dzisiejszą decyzję – stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie. Posunięcie to było zgodne z przewidywaniami większości analityków i nie wpłynęło w zauważalny sposób na notowania złotówki. Kolejne posiedzenie Rady odbędzie się na początku października.

Od ostatniej obniżki, która miała miejsce w marcu br., stopy w Polsce pozostają na rekordowo niskim poziomie. Stopa referencyjna wynosi 1,5 %, stopa depozytowa 0,5%, lombardowa 2,5% i redyskontowa 1,75%. Niezależnie od różnych, niejednokrotnie skrajnych opinii, dotyczących oceny polityki prowadzonej przez RPP, eksperci są zgodni pod jednym względem: już od dłuższego czasu ma ona relatywnie znikomy wpływ na notowania naszej waluty.

Pieniądz nad Wisłą będzie w najbliższym czasie pozostawał pod znacznie silniejszym oddziaływaniem czynników globalnych, bardziej bezpośrednio przekładających się na jego kurs. W piątek opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku pracy, które będą jednymi z istotniejszych wyników branych pod uwagę podczas następnego posiedzenia Fedu. Również dalszy rozwój sytuacji w Azji, kolejne posunięcia Chin i wisząca na włosku "wojna walutowa" będą w znacznym stopniu kształtowały notowania PLN.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 02.09.2015

Moneta 5 i znak zapytania

Notowania PLN pod wpływem Pekinu

Ostatnie 2 tygodnie były dla giełdy walutowej ciągiem nieoczekiwanych zwrotów, od gwałtownych wzrostów po nagłe spadki. Zjawisko to w dużej mierze spowodowane jest przez kłopoty chińskiej gospodarki i wynikające z tego radykalne posunięcia banku centralnego, wprowadzające niemały zamęt na rynku FX.

Mimo, teoretycznie słabego, bezpośredniego negatywnego wpływu polityki Pekinu na polską gospodarkę, wynikającego z niskiego poziomu eksportu do Chin, minione 2 tygodnie były dla złotówki dosyć burzliwym okresem. Początkowo nasza waluta odnotowywała umocnienie, tak jak wiele innych krajów rozwijających się, w niewielkim stopniu związanych z Państwem Środka. Następnie, gwałtowne skoki i spadki notowań zaczęły dotykać również PLN. Po początkowej stabilnej reakcji, ulegliśmy wpływom kolejnego etapu skutków "chińskiego kryzysu", prowadzącego do globalnych naprzemiennych fal awersji i apetytu na ryzyko.

Po piątej w tym roku obniżce stóp procentowych w Chinach i kilkukrotnym administracyjnym zmniejszeniu wartości juana, sentyment inwestorów popadał ze skrajności w skrajność. Począwszy od asekuracyjnego wycofywania kapitału z tzw. "emerging markets", do których zaliczana jest Polska, po śmiałe inwestycje oparte na spekulacjach dotyczących dalszego rozwoju sytuacji w Azji.

Mimo że analiza średnich notowań złotówki, na chwilą obecną pokazuje, że nasza waluta zyskała na tych perypetiach, to jednak w dalszej perspektywie, rezultat może być mniej optymistyczny. Ze względu na znaczący handlowy związek z krajami, które bezpośrednio ucierpiały w wyniku posunięć Pekinu, pieniądz nad Wisłą na przestrzeni kolejnych miesięcy może sukcesywnie tracić na wartości.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 26.08.2015

Flaga Kazachstanu

Azjatycka "moda" na osłabianie własnej waluty

Po walutowym lekkim trzęsieniu ziemi, które w zeszłym tygodniu spowodowały Chiny przez trzykrotne administracyjne obniżanie wyceny juana do dolara, przyszła kolej na następne kraje. Podobne zabiegi zostały w tym tygodniu wykonane w Wietnamie i Kazachstanie. Czy to oznacza początek wojny walutowej na na największym kontynencie?

W minioną środę Kazachstan dokonał dewaluacji swojej waluty o 4,4%. Na rezultat długo nie trzeba było czekać, cena dolara do tenge zaczęła rosnąć w błyskawicznym tempie, dochodząc do obecnego poziomu USD/KZT – 251,83. W opinii analityków, Kazachstan, podobnie jak tydzień wcześniej Chiny, chce w ten sposób wspomóc swoją sytuacje gospodarczą. Jest do dosyć desperackie posuniecie, bo wyniku tak gwałtownej przeceny waluty bardzo mocno wzrósł wskaźnik inflacji. Posuniecie to w znacznej mierze tłumaczą jednak dane kazachskiej ekonomii, która mocno ucierpiała na skutek spadku ceny ropy. Kazachstan jest jednym z największych azjatyckich eksporterów tego surowca. Ponadto bardzo negatywnie na saldzie wymiany handlowej odbiło się również zwolnienie gospodarcze Chin oraz recesja w Rosji.

Na podobny manewr zdecydował się też w środę Wietnam – osłabiając sztucznie donga do dolara. Zarówno Wietnam jak i pozostałe w/w kraje chcą na skutek tego zabiegu m.in. stać się bardziej atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów oraz przez osłabienie siły nabywczej pieniądza wzmocnić konkurencyjność własnego eksportu. Nie jest to oczywiście nowy "wynalazek", Japonia w ciągu 3 ostatnich lat dewaluowała jena parokrotnie, skutecznie stymulując w ten sposób gospodarkę. Natomiast obecna skala i zakres tego, pojawiającego się w ostatnich tygodniach w Azji zjawiska, może w niedługim czasie prowadzić do wojny walutowej miedzy największymi krajami tego regionu.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 20.08.2015

Monety 5 i 2 złote

Osłabienie złotówki

Od wczoraj PLN notuje straty wobec większości walut głównych. Jako istotny czynnik wewnętrzny traktowana jest rosnąca awersja do ryzyka, towarzysząca zbliżającym się wyborom parlamentarnym. Dodatkowo nałożyły się na to, niekorzystne dla złotówki, zewnętrzne okoliczności, m.in publikacja wyników makro w USA i Wielkiej Brytanii.

Zaskakująco dobre informacje płynące z Londynu, dotyczące poziomu inflacji, który okazał się wyższy od oczekiwań, odbiły sie negatywnie na złotówce. Pieniądz nad Wisłą zaczął tracić w relacji do funta, dochodząc do obecnego poziomu GBP/PLN – 5,9185. Mimo pesymistycznych przewidywań ekspertów, dotyczących podniesienia stóp procentowych przez Bank of England, w obliczu tych danych może to jednak nastąpić szybciej niż się spodziewano. Bardziej zdecydowana polityka monetarna szterlinga niewątpliwie też negatywnie odbiłaby się na sile naszej rodzimej waluty.

Najnowsze wyniki gospodarki amerykańskiej również przyłorzyły się do osłabienia złotówki. Wartość produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych w lipcu wzrosła o 0,6% w stosunku do czerwca. Spowodowało to cofnięcie na eurodolarze, w skutek czego PLN odnotował spadek także do "zielonego".

Ponadto, coraz bliższy termin wyborów w naszym kraju, będzie już nieprzerwanie działał deprecjonująco na złotówkę co najmniej do momentu rozstrzygnięcia w październiku. Może to oznaczać, że przez najbliższe 2 miesiące polska waluta będzie raczej w defensywie.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 19.08.2015

Chińska waluta

Chiny wtykają kij w mrowisko

Pekin kolejny raz zakpił z globalnego rynku. Po niemałym walutowym szoku, jaki wywołało odgórne obniżanie ceny juana przez 2 dni z rzędu (tłumaczone jako "jednorazowa przyczyna techniczna" wynikająca ze zmiany sposobu wyliczania relacji do innych walut), w dniu dzisiejszym, bez żadnych oporów, znowu "ręcznie" zmniejszono wycenę CNY.

Po wtorkowej i środowej sztucznej dewaluacji chińskiej waluty, Ludowy Bank Chin w czwartek, bez zbędnych ceregieli, po raz trzeci wykonał ten sam ruch. Tym razem obniżono o 1,1% cenę w relacji do dolara. Państwo Środka "podratowuje" w ten sposób własną, mocno zwalniającą gospodarkę, w dużej mierze opartą na eksporcie. Analogicznie, z drugiej strony niższa wartość juana będzie miała negatywny wpływ na największe państwa eksportujące do Chin, do których zaliczyć można m.in: Japonię, Koreę Południową, USA, Niemcy i Wielką Brytanię. Natomiast skorzystać na tej sytuacji będą mogły waluty takich krajów jak Polska, której eksport do kraju Mao jest znikomy.

W dalszej perspektywie posunięcia Chin mogą też przełożyć się na decyzje zarówno Bank of England jak i Fed-u, które już od dłuższego czasu odwlekają podniesienie stóp procentowych, ciągle asekurując się m.in. ogólnie wyrażaną niewystarczającą stabilnością rynków.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 13.08.2015

Zwalniająca chińska gospodarka

Nerwowe ruchy na rynkach walutowych – winne Chiny

Gwałtowne skoki notowań w ostatnich dniach są w dużej mierze spowodowane posunięciem Ludowego Banku Chin, który przez 2 dni z rzędu obniżał sztucznie wycenę juana. Oficjalnym wytłumaczeniem tych decyzji była rzekoma, jednorazowa zmiana sposobu ustalania kursu. Nieoficjalnym ale bardziej wiarygodnym - zwalniająca chińska gospodarka.

W miniony wtorek kurs juana do dolara został odgórnie ustalony na 6,2298 - prawie 2% niżej niż notowania z poprzedniego dnia. Dzisiaj wycena chińskiej waluty została ponownie obniżona o 1,6% - do poziomu 6,3306. Wg analityków taktyka dewaluowania CNY ma na celu stworzenie na dłuższą metę korzystniejszych warunków dla inwestorów oraz pobudzenie słabnącego eksportu. Mimo że, wg oficjalnych chińskich danych makroekonomicznych, tempo rozwoju gospodarczego jest stabilne, zaledwie nieznacznie wolniejsze od zakładanego, to wiarygodność publikowanych informacji jest w znacznym stopniu kwestionowana.

Chiny są drugą największą światową gospodarka, nic wiec dziwnego, że powyższe zagrania wprowadziły nie mały zamęt na rykach walutowych na całym świecie. Osłabienie zanotowała m.in. waluta europejska oraz brytyjski funt, a także, paradoksalnie, dolar.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 12.08.2015

Moneta 1 funt szterling

Rekordowa cena funta

Cena brytyjskiej waluty osiągnęła w tym tygodniu rekordowy poziom 6,0053 PLN, jest to najwyższy kurs od prawie dziesięciu lat. Stoi za tym, między innymi, bardzo dobra kondycja gospodarki na wyspach. Mimo że, po dzisiejszej decyzji Bank of England gwałtowne tempo wzrostu zostało zatrzymane i nastąpił leki regres, to analitycy szacują, że szterling nadal będzie sukcesywnie się umacniał.

Wycena pieniądza nad Tamizą przebiła granice sześciu złotych, dochodząc tym samym do poziomu z listopada 2005 r. Jedną z przyczyn hossy są, utrzymujące się już od dłuższego czasu, dobre wyniki brytyjskiej ekonomii, m.in.: wyższy od oczekiwanego wskaźnik PKB, spadek bezrobocia - związany w dużym stopniu ze znaczącym wzrostem zatrudnienia w sektorze prywatnym. Przykładają się do tego również gorsze notowania strefy euro oraz słabsza, zwłaszcza w ostatnim okresie, kondycja rodzimej złotówki.

Gwałtowny wzrost szterlinga został zatrzymany w momencie ogłoszenia dzisiejszego oświadczenia BOE: stopy procentowe nie będą podnoszone, zostaną utrzymane na obecnym bardzo niskim poziomie 0,5%. Mimo że część prognoz zakładała, że bank centralny podejmie właśnie taką zachowawczą decyzję, to niewątpliwie negatywny wpływ na kurs funta miała informacja o podziale głosów podczas dzisiejszych obrad. Za podniesieniem został oddany tylko jeden głos, przeciwko było 8. Ta proporcja może oznaczać, że na jastrzębie ruchy w brytyjskiej polityce monetarnej będzie trzeba jeszcze długo poczekać.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 06.08.2015

Wysoki kurs GBP

Funt pójdzie jeszcze bardziej w górę?

W miniony czwartek Mark Carney poinformował o planach podniesienia stóp procentowych jeszcze w końcówce bieżącego roku. Do tego ruch, tak na prawdę, przymierzano sie już od dłuższego czasu, ale ciągle asekuracyjnie odkładano ostateczną decyzję na później. Jeżeli faktycznie w niedługiej perspektywie dojdzie do podwyżki stóp, to notowania brytyjskiej waluty mogą bardzo się wzmocnić.

Względnie spokojna ostatnio sytuacja na rynku walutowym, wynikająca m.in. z niespodziewanie łagodnego finału "greckich perypetii", w dużym stopniu przyczyniła się do deklaracji prezesa Bank of England. Dane z brytyjskiej ekonomi już od dłuższego czasu wskazywały taki kierunek w polityce monetarnej, ale tradycyjnie zachowawcze podejście BOE skutkowało odwlekaniem tego kroku. Bardziej zdecydowana postawa banku centralnego wynika również ze stanowiska amerykańskiego Fed-u, który konsekwentnie podtrzymuje plany podniesienia stóp procentowych na przełomie 2015/2016 roku.

Wprowadzenie w życie deklaracji Carney'a może w istotnym stopniu przyczynić się do dalszego umocnienia, i tak zwyżkującego ostatnio szterlinga. Obecnie pieniądz nad Tamizą wyceniany jest na: GBP/USD – 1,5627, GBP/EUR – 1,4406, GBP/CHF – 1,1016, GBP/PLN – 5,9184.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 17.07.2015

Kursy - archiwum

Data Kupno Sprze.
2016-02-05 11:46 5.6600 5.7980
2016-02-05 09:14 5.6800 5.7990
2016-02-04 13:41 5.6800 5.8370
2016-02-04 13:15 5.7000 5.8370
2016-02-04 12:58 5.7000 5.8660
2016-02-04 10:38 5.7200 5.8660
2016-02-04 09:31 5.7300 5.8660
2016-02-04 08:53 5.7300 5.8980
2016-02-03 14:52 5.7500 5.8980
2016-02-03 12:33 5.7200 5.8980
2016-02-03 12:32 5.7200 5.8990
2016-02-02 17:47 5.7200 5.8790
2016-02-02 13:32 5.7000 5.8790
2016-02-02 10:38 5.7000 5.8490
2016-02-02 09:41 5.7000 5.8290
2016-02-02 07:59 5.7000 5.8590
2016-02-01 17:44 5.7000 5.8790
2016-02-01 13:55 5.7000 5.8590
2016-01-29 18:27 5.7200 5.8590
2016-01-29 17:24 5.7200 5.9390
2016-01-29 13:12 5.7500 5.9390
2016-01-29 08:02 5.7800 5.9390
2016-01-28 16:28 5.7700 5.9390
2016-01-28 16:22 5.7700 5.9290
2016-01-28 13:07 5.7700 5.9190
2016-01-28 11:53 5.7800 5.9190
2016-01-28 11:35 5.7600 5.9190
2016-01-28 10:23 5.7600 5.8990
2016-01-28 10:19 5.7600 5.9490
2016-01-27 16:39 5.8000 5.9490
2016-01-27 12:21 5.8100 5.9490
2016-01-27 09:59 5.8000 5.9490
2016-01-26 17:24 5.8000 5.9650
2016-01-26 13:10 5.8000 5.9750
2016-01-26 12:41 5.8000 5.9650
2016-01-26 10:43 5.8000 5.9490
2016-01-26 08:22 5.8000 5.9290
2016-01-25 10:24 5.8000 5.9450
2016-01-22 20:48 5.8000 5.9780
2016-01-22 13:50 5.7500 5.9780
2016-01-22 13:10 5.7500 5.9480
2016-01-22 12:13 5.7500 5.9280
2016-01-21 16:39 5.7500 5.9350
2016-01-21 10:34 5.7500 5.9150
2016-01-20 18:12 5.7500 5.9190
2016-01-20 16:10 5.7200 5.9190
2016-01-20 13:52 5.7200 5.8590
2016-01-20 11:21 5.7000 5.8590
2016-01-20 11:19 5.6900 5.8590
2016-01-20 08:51 5.6900 5.8250
2016-01-20 06:47 5.6900 5.8590
2016-01-19 17:33 5.7100 5.8590
2016-01-19 17:21 5.7100 5.8790
2016-01-19 15:42 5.7200 5.8790
2016-01-19 15:37 5.7500 5.8790
2016-01-19 14:23 5.7500 5.8990
2016-01-19 13:48 5.7500 5.9090
2016-01-19 13:47 5.7600 5.9090
2016-01-19 13:16 5.7700 5.9090
2016-01-19 11:16 5.7800 5.9090
2016-01-18 19:40 5.7600 5.9090
2016-01-18 12:10 5.7600 5.9280
2016-01-18 08:17 5.7300 5.9180
2016-01-18 08:15 5.7300 5.9350
2016-01-18 07:30 5.7000 5.9350
2016-01-15 17:54 5.7000 5.9280
2016-01-15 17:49 5.7000 5.9080
2016-01-15 17:24 5.7000 5.8380
2016-01-15 15:22 5.7000 5.8480
2016-01-15 14:44 5.7000 5.8680
2016-01-15 12:56 5.7200 5.8680
2016-01-15 12:40 5.7300 5.8680
2016-01-15 07:48 5.7300 5.8780
2016-01-14 15:44 5.7200 5.8780
2016-01-14 15:33 5.7100 5.8780
2016-01-14 15:29 5.7100 5.8680
2016-01-14 14:56 5.7100 5.8580
2016-01-14 14:50 5.7000 5.8580
2016-01-14 13:47 5.7000 5.8480
2016-01-14 13:16 5.7000 5.8080
2016-01-14 12:32 5.6900 5.8080
2016-01-14 11:03 5.6800 5.8080
2016-01-14 10:05 5.6800 5.8580
2016-01-13 15:30 5.7000 5.8580
2016-01-13 14:27 5.7100 5.8580
2016-01-13 13:52 5.7000 5.8580
2016-01-13 13:09 5.7000 5.8380
2016-01-13 13:03 5.7000 5.8490
2016-01-13 12:14 5.7200 5.8490
2016-01-13 11:55 5.7200 5.8590
2016-01-13 11:04 5.7300 5.8590
2016-01-13 10:09 5.7300 5.8690
2016-01-12 18:11 5.7200 5.8690
2016-01-12 17:11 5.7200 5.8550
2016-01-12 17:03 5.7200 5.8690
2016-01-12 14:23 5.7300 5.8690
2016-01-12 14:01 5.7300 5.8890
2016-01-12 12:07 5.7400 5.8890
2016-01-12 11:57 5.7400 5.8990
2016-01-12 10:18 5.7600 5.8990
2016-01-12 07:55 5.7600 5.8770
2016-01-11 15:23 5.7600 5.9090
2016-01-11 10:45 5.7600 5.8990
2016-01-11 10:34 5.7400 5.8990
2016-01-09 09:09 5.7400 5.8790
2016-01-08 17:24 5.7500 5.8790
2016-01-08 17:20 5.7500 5.9090
2016-01-08 10:58 5.7600 5.9090
2016-01-08 09:29 5.7600 5.8890
2016-01-07 12:44 5.7600 5.8950
2016-01-07 12:40 5.7600 5.9090
2016-01-07 11:16 5.7800 5.9090
2016-01-07 10:38 5.7800 5.9890
2016-01-06 16:26 5.8000 5.9890
2016-01-06 10:45 5.8000 5.9690
2016-01-06 10:32 5.7900 5.9690
2016-01-05 17:17 5.7900 5.9590
2016-01-05 17:15 5.7800 5.9590
2016-01-05 17:14 5.8000 5.9590
2016-01-05 15:03 5.7800 5.9590
2016-01-05 10:37 5.7800 5.9390
2016-01-05 10:28 5.7600 5.9390
2016-01-05 10:15 5.7600 5.9290
2016-01-05 07:42 5.7600 5.9090
2016-01-04 15:16 5.7400 5.9090
2016-01-04 14:37 5.7400 5.8980
2016-01-04 13:45 5.7400 5.8790
2016-01-04 12:21 5.7300 5.8790
2016-01-04 11:49 5.7300 5.8660
2016-01-04 07:53 5.7200 5.8660
2015-12-31 13:51 5.7200 5.8790
2015-12-31 13:46 5.7200 5.8590
2015-12-31 11:23 5.6900 5.8590
2015-12-31 10:28 5.6900 5.8390
2015-12-31 10:22 5.6900 5.8490
2015-12-30 17:45 5.6800 5.8490
2015-12-30 17:23 5.6700 5.8390
2015-12-30 16:12 5.6700 5.8290
2015-12-30 11:29 5.6700 5.8190
2015-12-29 14:27 5.6700 5.8090
2015-12-29 14:24 5.6700 5.8190
2015-12-29 13:56 5.6700 5.8390
2015-12-29 12:35 5.6800 5.8390
2015-12-29 10:43 5.6900 5.8390
2015-12-29 07:52 5.7000 5.8390
2015-12-28 07:21 5.7000 5.8690
2015-12-23 17:47 5.6900 5.8690
2015-12-23 12:35 5.6900 5.8490
2015-12-23 11:13 5.6900 5.8290
2015-12-23 10:46 5.6900 5.8190
2015-12-22 18:22 5.6800 5.8190
2015-12-22 15:30 5.6800 5.8290
2015-12-22 15:22 5.6900 5.8290
2015-12-22 14:47 5.6900 5.8390
2015-12-22 13:31 5.7000 5.8390
2015-12-22 13:25 5.7000 5.8490
2015-12-22 12:31 5.7100 5.8490
2015-12-22 11:44 5.7100 5.8590
2015-12-22 11:17 5.7100 5.8790
2015-12-21 16:58 5.7200 5.8790
2015-12-21 16:14 5.7300 5.8790
2015-12-21 15:41 5.7400 5.8790
2015-12-21 15:28 5.7400 5.8990
2015-12-21 13:15 5.7500 5.8990
2015-12-21 09:45 5.7700 5.8990
2015-12-21 09:44 5.7700 5.9090
2015-12-21 09:16 5.7700 5.9290
2015-12-21 09:15 5.7800 5.9290
2015-12-18 17:31 5.7900 5.9290
2015-12-18 17:26 5.8000 5.9290
2015-12-18 17:12 5.8000 5.9490
2015-12-18 17:07 5.8100 5.9490
2015-12-18 16:43 5.8100 5.9690
2015-12-18 16:06 5.8200 5.9690
2015-12-18 15:19 5.8300 5.9690
2015-12-18 14:31 5.8300 5.9790
2015-12-18 07:34 5.8400 5.9790
2015-12-18 07:32 5.8700 5.9790
2015-12-17 17:56 5.8400 5.9690
2015-12-17 17:09 5.8300 5.9690
2015-12-17 16:24 5.8300 5.9790
2015-12-17 15:05 5.8400 5.9790
2015-12-17 13:14 5.8500 5.9790
2015-12-17 11:54 5.8500 5.9850
2015-12-17 10:47 5.8600 5.9850
2015-12-17 10:45 5.8500 5.9850
2015-12-17 07:57 5.8400 5.9850
2015-12-16 17:08 5.8400 5.9980
2015-12-16 16:29 5.8600 5.9980
2015-12-16 15:36 5.8600 6.0080
2015-12-16 14:26 5.8700 6.0080
2015-12-16 12:29 5.8800 6.0080
2015-12-16 12:07 5.8800 5.9980
2015-12-16 11:13 5.8700 5.9980
2015-12-16 08:18 5.8600 5.9980
2015-12-15 22:32 5.8600 6.0450
2015-12-15 17:20 5.9100 6.0450
2015-12-15 17:08 5.9100 6.0650
2015-12-15 14:25 5.9300 6.0650
2015-12-15 14:00 5.9300 6.0450
2015-12-15 09:45 5.9200 6.0450
2015-12-15 09:37 5.9300 6.0450
2015-12-14 18:08 5.9300 6.0690
2015-12-14 16:50 5.9300 6.0790
2015-12-14 15:24 5.9400 6.0790
2015-12-14 12:35 5.9400 6.1090
2015-12-14 08:52 5.9500 6.1090
2015-12-14 08:16 5.9200 6.1090
2015-12-11 15:21 5.9200 6.0890
2015-12-11 13:07 5.9200 6.0690
2015-12-10 17:43 5.9200 6.0890
2015-12-10 13:36 5.9200 6.0690
2015-12-10 11:40 5.9200 6.0790
2015-12-10 08:23 5.9200 6.0560
2015-12-09 18:19 5.9100 6.0560
2015-12-09 18:18 5.9000 6.0560
2015-12-09 13:38 5.9000 6.0390
2015-12-08 17:55 5.9000 6.0580
2015-12-08 17:16 5.9000 6.0390
2015-12-08 16:41 5.8900 6.0390
2015-12-08 15:16 5.8900 6.0190
2015-12-08 15:13 5.8900 6.0450
2015-12-08 15:12 5.9000 6.0450
2015-12-08 10:27 5.9200 6.0450
2015-12-07 12:04 5.9200 6.0650
2015-12-07 11:39 5.9100 6.0650
2015-12-07 10:30 5.9100 6.0490
2015-12-04 17:24 5.9000 6.0490
2015-12-04 12:22 5.9000 6.0650
2015-12-03 18:55 5.9000 6.0490
2015-12-03 14:43 5.9000 6.0790
2015-12-03 14:41 5.9100 6.0790
2015-12-03 14:23 5.9300 6.0790
2015-12-03 14:08 5.9300 6.1090
2015-12-03 14:00 5.9400 6.1090
2015-12-03 12:14 5.9600 6.1090
2015-12-02 19:36 5.9600 6.0990
2015-12-02 18:39 5.9700 6.0990
2015-12-02 18:37 5.9700 6.1190
2015-12-02 14:02 5.9800 6.1190
2015-12-02 10:50 5.9800 6.1250
2015-12-02 10:38 6.0000 6.1250
2015-11-30 17:18 6.0000 6.1390
2015-11-30 17:07 6.0000 6.1190
2015-11-30 14:44 5.9800 6.1190
2015-11-30 12:32 5.9800 6.1250
2015-11-30 10:34 5.9800 6.1090
2015-11-30 10:21 6.0000 6.1090
2015-11-27 11:05 6.0000 6.1290
2015-11-26 14:34 6.0100 6.1450
2015-11-26 13:14 6.0100 6.1290
2015-11-26 11:34 6.0000 6.1290
2015-11-25 15:30 6.0000 6.1350
2015-11-25 14:07 5.9800 6.1350
2015-11-25 10:43 5.9800 6.1250
2015-11-25 10:35 5.9600 6.1250
2015-11-24 18:12 5.9600 6.1090
2015-11-24 16:18 5.9700 6.1090
2015-11-24 14:28 5.9700 6.1190
2015-11-23 16:16 5.9800 6.1190
2015-11-23 13:23 5.9800 6.0990
2015-11-20 18:02 5.9800 6.1290
2015-11-20 08:22 6.0000 6.1290
2015-11-19 17:22 6.0000 6.1090
2015-11-19 12:10 6.0000 6.1250
2015-11-18 15:21 6.0000 6.1350
2015-11-18 12:32 6.0100 6.1350
2015-11-17 17:55 6.0000 6.1350
2015-11-17 17:30 5.9800 6.1350
2015-11-17 11:27 5.9800 6.1150
2015-11-17 11:16 5.9800 6.0990
2015-11-16 18:09 5.9500 6.0990
2015-11-16 16:27 5.9500 6.0790
2015-11-16 11:06 5.9400 6.0790
2015-11-16 11:01 5.9300 6.0790
2015-11-16 10:57 5.9300 5.0790
2015-11-13 17:47 5.9300 6.0750
2015-11-13 16:15 5.9200 6.0750
2015-11-13 10:22 5.9200 6.0590
2015-11-12 10:28 5.9100 6.0390
2015-11-11 16:25 5.9000 6.0390
2015-11-11 14:53 5.9000 6.0580
2015-11-10 15:01 5.9200 6.0580
2015-11-10 14:18 5.9100 6.0580
2015-11-10 14:04 5.9100 5.0580
2015-11-10 10:24 5.9100 6.0450
2015-11-10 09:01 5.9000 6.0450
2015-11-09 16:20 5.9100 6.0450
2015-11-09 15:18 5.9100 6.0350
2015-11-09 14:39 5.9000 6.0350
2015-11-09 11:58 5.9000 6.0550
2015-11-07 07:27 5.8800 6.0550
2015-11-07 07:20 5.8800 6.0350
2015-11-06 20:56 5.8500 6.0350
2015-11-06 18:13 5.8500 6.0490
2015-11-06 14:54 5.8500 6.0190
2015-11-06 10:34 5.8600 5.9770
2015-11-06 10:25 5.8500 5.9980
2015-11-06 10:14 5.8600 5.9980
2015-11-06 07:38 5.8700 5.9980
2015-11-06 07:14 5.8700 6.0080
2015-11-05 18:11 5.8800 6.0080
2015-11-05 14:17 5.8800 6.0450
2015-11-05 14:10 5.9000 6.0450
2015-11-05 13:49 5.9000 6.0550
2015-11-05 10:30 5.9100 6.0550
2015-11-05 08:52 5.9100 6.0690
2015-11-04 17:09 5.9100 6.0590
2015-11-04 13:16 5.9100 6.0390
2015-11-04 13:10 5.9100 6.0490
2015-11-03 18:19 5.9000 6.0490
2015-11-03 10:35 5.9000 6.0290
2015-11-03 08:10 5.8900 6.0290
2015-11-02 14:31 5.9000 6.0290
2015-11-02 10:51 5.8700 6.0290
2015-11-02 10:14 5.8700 6.0150
2015-10-30 18:05 5.8700 6.0290
2015-10-30 15:24 5.8700 6.0190
2015-10-30 10:28 5.8800 6.0190
2015-10-30 10:23 5.8900 6.0190
2015-10-29 18:22 5.8900 6.0390
2015-10-29 15:19 5.8900 6.0290
2015-10-29 13:22 5.8800 6.0290
2015-10-29 11:27 5.8800 6.0190
2015-10-29 11:25 5.8800 6.0090
2015-10-29 08:44 5.8800 6.0290
2015-10-29 08:42 5.8700 6.0290
2015-10-29 08:36 5.8600 6.0290
2015-10-28 14:48 5.8600 5.9990
2015-10-28 10:27 5.8700 5.9990
2015-10-27 18:07 5.8700 6.0090
2015-10-27 10:20 5.8700 5.9990
2015-10-26 13:32 5.8600 5.9990
2015-10-23 14:47 5.8300 5.9770
2015-10-23 14:46 5.8300 5.9870
2015-10-23 14:42 5.8200 5.9870
2015-10-23 12:47 5.8200 5.9590
2015-10-22 17:11 5.8000 5.9590
2015-10-22 16:15 5.7900 5.9590
2015-10-22 14:53 5.7800 5.9590
2015-10-22 14:48 5.7700 5.9490
2015-10-22 10:07 5.7700 5.9190
2015-10-22 10:05 5.7700 5.8980
2015-10-21 18:37 5.7500 5.8980
2015-10-21 18:36 5.7500 5.8950
2015-10-21 18:06 5.7500 5.9080
2015-10-21 16:45 5.7500 5.8980
2015-10-21 14:26 5.7500 5.8790
2015-10-21 12:09 5.7400 5.8790
2015-10-21 11:48 5.7300 5.8790
2015-10-21 10:10 5.7300 5.8650
2015-10-20 17:49 5.7300 5.8750
2015-10-20 17:15 5.7200 5.8750
2015-10-20 16:18 5.7200 5.8690
2015-10-20 16:17 5.7200 5.8690
2015-10-20 12:23 5.7200 5.8490
2015-10-20 11:26 5.7300 5.8490
2015-10-19 19:35 5.7300 5.8690
2015-10-19 17:14 5.7200 5.8690
2015-10-19 12:52 5.7200 5.8590
2015-10-19 12:46 5.7000 5.8590
2015-10-19 10:44 5.7000 5.8290
2015-10-17 10:21 5.7000 5.8350
2015-10-17 10:00 5.7000 5.7350
2015-10-16 13:23 5.6900 5.8350
2015-10-16 12:53 5.6800 5.8350
2015-10-16 10:21 5.6800 5.8250
2015-10-16 10:15 5.6600 5.8250
2015-10-15 17:12 5.6600 5.8150
2015-10-15 16:14 5.6600 5.7990
2015-10-15 15:41 5.6600 5.7850
2015-10-15 11:39 5.6500 5.7850
2015-10-15 11:36 5.6400 5.7850
2015-10-14 19:40 5.6400 5.7660
2015-10-14 13:36 5.6300 5.7660
2015-10-14 11:32 5.6100 5.7570
2015-10-14 08:28 5.6100 5.7390
2015-10-14 08:26 5.6100 5.7490
2015-10-13 15:12 5.6000 5.7490
2015-10-13 14:49 5.6000 5.7590
2015-10-13 11:32 5.6100 5.7590
2015-10-13 10:55 5.6100 5.7690
2015-10-13 08:28 5.6400 5.7690
2015-10-12 15:23 5.6300 5.7690
2015-10-12 14:19 5.6400 5.7690
2015-10-12 12:04 5.6400 5.7570
2015-10-12 08:07 5.6300 5.7570
2015-10-09 17:31 5.6300 5.7570
2015-10-09 16:18 5.6300 5.7750
2015-10-09 13:21 5.6400 5.7750
2015-10-09 12:52 5.6400 5.7850
2015-10-09 11:26 5.6500 5.7850
2015-10-09 10:37 5.6600 5.7850
2015-10-08 18:21 5.6700 5.7990
2015-10-08 17:59 5.6700 5.8150
2015-10-08 14:07 5.6800 5.8150
2015-10-08 11:26 5.7000 5.8150
2015-10-07 19:07 5.7000 5.8270
2015-10-07 16:14 5.6900 5.8270
2015-10-07 16:08 5.6800 5.8270
2015-10-07 16:05 5.6800 5.8170
2015-10-07 10:24 5.6800 5.7970
2015-10-06 18:07 5.6700 5.8050
2015-10-06 10:34 5.6800 5.8050
2015-10-05 18:58 5.6800 5.8150
2015-10-05 18:15 5.6700 5.8150
2015-10-05 13:47 5.6700 5.8050
2015-10-05 11:27 5.6700 5.7950
2015-10-05 10:47 5.6700 5.8180
2015-10-05 07:50 5.6800 5.8180
2015-10-02 15:13 5.6700 5.8080
2015-10-02 15:11 5.6700 5.8350
2015-10-02 13:33 5.7000 5.8350
2015-10-02 10:28 5.7000 5.8180
2015-10-01 15:47 5.6900 5.8180
2015-09-30 16:06 5.6800 5.8180
2015-09-30 16:04 5.6900 5.8180
2015-09-30 14:43 5.6700 5.8180
2015-09-30 13:42 5.6700 5.7990
2015-09-30 10:52 5.6600 5.7990
2015-09-30 08:11 5.6500 5.7770
2015-09-29 10:44 5.6600 5.7990
2015-09-29 07:38 5.6600 5.7770
2015-09-28 18:58 5.6800 5.8080
2015-09-28 12:57 5.7000 5.8280
2015-09-28 12:21 5.6800 5.8280
2015-09-28 10:22 5.6800 5.8080
2015-09-26 10:27 5.6700 5.8080
2015-09-25 17:39 5.6800 5.8080
2015-09-25 17:10 5.6900 5.8080
2015-09-25 16:51 5.6900 5.8280
2015-09-25 14:08 5.6800 5.8280
2015-09-25 07:58 5.7000 5.8280
2015-09-25 07:35 5.6600 5.8280
2015-09-24 17:18 5.6600 5.7950
2015-09-24 14:12 5.6600 5.7870
2015-09-24 14:10 5.6700 5.7870
2015-09-24 13:55 5.6700 5.8080
2015-09-24 09:46 5.6900 5.8080
2015-09-23 20:12 5.6900 5.8280
2015-09-23 19:22 5.7000 5.8280
2015-09-23 19:07 5.6900 5.8280
2015-09-23 18:26 5.6900 5.8080
2015-09-23 16:37 5.6800 5.8080
2015-09-23 15:57 5.6800 5.8280
2015-09-23 13:46 5.7000 5.8280
2015-09-23 13:45 5.7000 5.8480
2015-09-23 11:28 5.7200 5.8480
2015-09-22 18:31 5.7400 5.8790
2015-09-22 18:24 5.7400 5.8660
2015-09-22 12:49 5.7300 5.8660
2015-09-22 08:25 5.7200 5.8660
2015-09-21 15:52 5.7000 5.8390
2015-09-21 15:51 5.7000 5.8280
2015-09-21 11:20 5.7000 5.8180
2015-09-21 09:59 5.7000 5.8490
2015-09-21 07:55 5.7000 5.8490
2015-09-18 15:35 5.6800 5.8180
2015-09-18 14:26 5.6800 5.7990
2015-09-18 08:36 5.6700 5.7990
2015-09-18 08:35 5.7000 5.7990
2015-09-17 09:08 5.7000 5.8370
2015-09-16 13:11 5.6800 5.8370
2015-09-16 11:29 5.6800 5.8080
2015-09-16 11:09 5.6500 5.8080
2015-09-16 09:37 5.6500 5.7870
2015-09-15 19:34 5.6500 5.7990
2015-09-15 16:57 5.6400 5.7990
2015-09-15 14:32 5.6500 5.7990
2015-09-15 13:09 5.6700 5.7990
2015-09-15 09:35 5.6800 5.7990
2015-09-14 10:55 5.6700 5.7990
2015-09-11 18:12 5.6600 5.7990
2015-09-11 18:01 5.6600 5.8280
2015-09-11 17:21 5.6700 5.8280
2015-09-11 15:25 5.6800 5.8280
2015-09-11 10:32 5.7000 5.8280
2015-09-11 10:23 5.7100 5.8280
2015-09-10 18:44 5.7100 5.8450
2015-09-10 18:41 5.7100 5.8550
2015-09-10 18:36 5.7200 5.8550
2015-09-10 13:26 5.7300 5.8550
2015-09-09 11:23 5.7200 5.8550
2015-09-09 11:13 5.7200 5.8660
2015-09-09 10:27 5.7400 5.8660
2015-09-09 07:33 5.7400 5.8790
2015-09-08 19:59 5.7400 5.8790
2015-09-08 12:21 5.7400 5.8980
2015-09-08 12:13 5.7400 5.8880
2015-09-08 10:39 5.7300 5.8880
2015-09-08 10:28 5.7300 5.8660
2015-09-07 14:08 5.7200 5.8660
2015-09-07 12:18 5.7100 5.8660
2015-09-07 12:05 5.7100 5.8470
2015-09-07 11:09 5.7000 5.8550
2015-09-07 08:04 5.7000 5.8180
2015-09-04 11:37 5.7000 5.8570
2015-09-04 09:32 5.7000 5.8370
2015-09-03 15:01 5.7000 5.8480
2015-09-03 12:33 5.7000 5.8270
2015-09-03 12:28 5.7000 5.8180
2015-09-03 10:54 5.6900 5.8180
2015-09-03 08:31 5.7000 5.8180
2015-09-02 18:28 5.7000 5.8270
2015-09-02 15:48 5.6800 5.8270
2015-09-02 15:37 5.6800 5.8170
2015-09-02 15:36 5.6800 5.8270
2015-09-02 12:36 5.6800 5.8170
2015-09-01 11:53 5.6800 5.8270
2015-09-01 11:21 5.6700 5.8270
2015-09-01 10:20 5.6700 5.8580
2015-08-28 11:20 5.7100 5.8580
2015-08-28 11:14 5.7100 5.8790
2015-08-28 11:07 5.7300 5.8790
2015-08-27 16:14 5.7300 5.8790
2015-08-27 16:02 5.7300 5.8580
2015-08-27 12:25 5.7200 5.8580
2015-08-27 10:24 5.7200 5.8450
2015-08-26 17:40 5.7000 5.8450
2015-08-26 17:36 5.7000 5.8750
2015-08-26 15:20 5.7200 5.8750
2015-08-26 10:31 5.7200 5.8550
2015-08-26 10:28 5.7300 5.8550
2015-08-25 19:44 5.7300 5.8880
2015-08-25 17:33 5.7400 5.8880
2015-08-25 17:29 5.7300 5.8880
2015-08-25 14:32 5.7300 5.8580
2015-08-25 13:31 5.7300 5.8780
2015-08-25 12:58 5.7400 5.8780
2015-08-25 12:39 5.7200 5.8780
2015-08-25 07:32 5.7200 5.8590
2015-08-24 16:23 5.6900 5.8250
2015-08-24 15:40 5.6900 5.8750
2015-08-24 10:04 5.7300 5.8750
2015-08-24 08:41 5.7400 5.8750
2015-08-24 07:37 5.7600 5.8750
2015-08-21 17:17 5.7600 5.9090
2015-08-21 13:06 5.7800 5.9090
2015-08-21 12:49 5.7800 5.9180
2015-08-21 09:16 5.7900 5.9180
2015-08-20 19:18 5.7900 5.9650
2015-08-20 14:58 5.8000 5.9650
2015-08-20 11:23 5.8100 5.9650
2015-08-20 09:22 5.8200 5.9650
2015-08-20 07:27 5.8200 5.9450
2015-08-19 17:52 5.8400 5.9750
2015-08-19 15:18 5.8500 5.9750
2015-08-19 10:42 5.8400 5.9750
2015-08-18 16:36 5.8200 5.9750
2015-08-18 12:49 5.8200 5.9650
2015-08-18 12:19 5.8000 5.9650
2015-08-18 11:15 5.8000 5.9450
2015-08-18 10:29 5.8000 5.9250
2015-08-17 15:31 5.8000 5.9350
2015-08-17 15:26 5.8000 5.9550
2015-08-17 12:48 5.8100 5.9550
2015-08-17 11:21 5.8200 5.9550
2015-08-14 17:32 5.8000 5.9550
2015-08-14 16:53 5.8000 5.9350
2015-08-14 11:21 5.7900 5.9350
2015-08-13 18:05 5.7900 5.9280
2015-08-13 16:22 5.8000 5.9380
2015-08-13 15:48 5.8000 5.9480
2015-08-13 15:26 5.8100 5.9480
2015-08-13 13:38 5.8100 5.9580
2015-08-13 13:27 5.8100 5.9480
2015-08-13 13:02 5.8100 5.9380
2015-08-13 08:27 5.8000 5.9380
2015-08-12 18:06 5.7900 5.9380
2015-08-12 16:15 5.8000 5.9380
2015-08-12 16:14 5.8000 5.9480
2015-08-12 14:01 5.8100 5.9480
2015-08-12 10:13 5.8200 5.9480
2015-08-12 10:09 5.8500 5.9480
2015-08-11 14:48 5.8500 5.9870
2015-08-11 14:34 5.8600 5.9870
2015-08-11 13:26 5.8600 5.9970
2015-08-11 10:12 5.8600 6.0080
2015-08-11 07:44 5.8600 6.0250
2015-08-10 15:34 5.8600 6.0080
2015-08-10 13:21 5.8600 5.9970
2015-08-10 12:32 5.8500 5.9970
2015-08-10 10:20 5.8500 5.9770
2015-08-07 17:51 5.8500 6.0080
2015-08-07 17:13 5.8600 6.0080
2015-08-07 16:57 5.8600 6.0180
2015-08-07 16:25 5.8700 6.0180
2015-08-07 15:20 5.8700 6.0280
2015-08-07 13:18 5.8700 6.0080
2015-08-07 11:37 5.8700 6.0180
2015-08-07 09:21 5.8700 5.9980
2015-08-06 14:45 5.9000 6.0350
2015-08-06 14:37 5.8800 6.0350
2015-08-06 13:33 5.8800 6.0250
2015-08-06 13:29 5.9000 6.0250
2015-08-06 13:19 5.9000 6.0350
2015-08-05 16:24 5.9000 6.0650
2015-08-05 15:51 5.9000 6.0550
2015-08-05 12:21 5.8800 6.0550
2015-08-05 10:43 5.8800 6.0350
2015-08-05 09:03 5.8800 6.0250
2015-08-05 08:30 5.8400 6.0250
2015-08-05 08:29 5.8400 5.6250
2015-08-04 17:24 5.8400 5.9950
2015-08-04 17:12 5.8300 5.9950
2015-08-04 16:27 5.8300 5.9850
2015-08-04 15:22 5.8400 5.9850
2015-08-04 15:09 5.8400 5.9750
2015-08-04 09:14 5.8300 5.9750
2015-08-04 07:40 5.8400 5.9750
2015-08-03 15:18 5.8300 5.9550
2015-08-03 14:15 5.8200 5.9550
2015-08-03 12:14 5.8200 5.9450
2015-08-03 08:28 5.8200 5.9660
2015-07-31 18:02 5.8000 5.9550
2015-07-31 17:58 5.8000 5.9450
2015-07-31 15:35 5.8000 5.9350
2015-07-31 15:34 5.8200 5.9350
2015-07-31 13:22 5.8200 5.9450
2015-07-31 12:12 5.8200 5.9550
2015-07-31 11:22 5.8200 5.9650
2015-07-31 09:54 5.8200 5.9750
2015-07-31 08:21 5.8000 5.9750
2015-07-30 15:58 5.8000 5.9950
2015-07-30 15:33 5.8000 5.9750
2015-07-30 15:29 5.8000 5.9850
2015-07-30 13:32 5.8000 5.9750
2015-07-30 11:44 5.8000 5.9660
2015-07-30 11:43 5.8000 5.9650
2015-07-30 11:31 5.8000 5.9450
2015-07-30 11:30 5.7800 5.9660
2015-07-30 09:22 5.7800 5.9450
2015-07-30 09:19 5.7800 5.9290
2015-07-29 12:56 5.7700 5.9290
2015-07-29 11:58 5.7700 5.9090
2015-07-29 10:52 5.7600 5.9090
2015-07-29 10:11 5.7600 5.8990
2015-07-29 10:01 5.7600 5.8950
2015-07-28 12:15 5.7400 5.8950
2015-07-28 11:45 5.7400 5.8750
2015-07-28 11:08 5.7300 5.8750
2015-07-28 10:57 5.7300 5.8550
2015-07-28 09:25 5.7200 5.8550
2015-07-27 17:43 5.7200 5.8590
2015-07-27 15:26 5.7300 5.8590
2015-07-27 14:34 5.7300 5.8780
2015-07-27 11:16 5.7500 5.8780
2015-07-27 10:32 5.7500 5.9190
2015-07-27 08:48 5.7800 5.9190
2015-07-24 17:44 5.7700 5.9190
2015-07-24 13:19 5.7700 5.8990
2015-07-24 12:45 5.7700 5.8950
2015-07-24 11:23 5.7600 5.8950
2015-07-24 11:21 5.7600 5.8750
2015-07-23 18:34 5.7500 5.8750
2015-07-23 18:33 5.7500 5.9250
2015-07-23 17:56 5.7600 5.9250
2015-07-23 16:11 5.7700 5.9250
2015-07-23 14:33 5.7900 5.9250
2015-07-23 10:42 5.8000 5.9250
2015-07-23 10:41 5.8200 5.9250
2015-07-23 09:55 5.8200 5.9450
2015-07-23 08:59 5.8300 5.9450
2015-07-23 07:52 5.8200 5.9450
2015-07-23 07:50 5.8300 5.9450
2015-07-22 15:12 5.8300 5.9680
2015-07-22 14:53 5.8300 5.9590
2015-07-22 14:51 5.8300 5.9550
2015-07-22 13:28 5.8200 5.9550
2015-07-22 11:53 5.8100 5.9550
2015-07-22 09:11 5.8200 5.9550
2015-07-21 18:47 5.8100 5.9390
2015-07-21 16:34 5.8100 5.9550
2015-07-21 13:28 5.8300 5.9550
2015-07-21 11:52 5.8300 5.9690
2015-07-21 10:26 5.8400 5.9690
2015-07-20 22:50 5.8500 5.9880
2015-07-20 17:19 5.8400 5.9880
2015-07-20 14:09 5.8400 5.9690
2015-07-20 13:34 5.8300 5.9690
2015-07-20 11:23 5.8300 5.9570
2015-07-20 07:48 5.8300 5.9780
2015-07-17 17:02 5.8200 5.9780
2015-07-17 13:17 5.8200 5.9480
2015-07-17 08:23 5.8200 5.9690
2015-07-16 15:07 5.8000 5.9590
2015-07-16 14:27 5.8000 5.9490
2015-07-16 09:49 5.8000 5.9590
2015-07-15 19:27 5.7900 5.9590
2015-07-15 16:17 5.7900 5.9390
2015-07-15 11:44 5.7900 5.9180
2015-07-15 10:19 5.7900 5.9390
2015-07-15 08:22 5.7900 5.9390
2015-07-14 14:12 5.7600 5.9190
2015-07-14 12:06 5.7500 5.9190
2015-07-14 10:34 5.7500 5.8850
2015-07-13 13:01 5.7500 5.8850
2015-07-13 10:55 5.7400 5.8850
2015-07-13 07:44 5.7500 5.8850
2015-07-10 14:55 5.7200 5.8650
2015-07-10 14:24 5.7300 5.8650
2015-07-10 13:54 5.7500 5.8650
2015-07-10 13:35 5.7500 5.8880
2015-07-10 13:06 5.7300 5.8880
2015-07-10 11:36 5.7500 5.8880
2015-07-10 08:42 5.7600 5.8880
2015-07-10 08:20 5.7600 5.9090
2015-07-10 07:36 5.7800 5.9090
2015-07-10 07:18 5.8000 5.9090
2015-07-09 14:49 5.8100 5.9550
2015-07-09 13:32 5.8200 5.9550
2015-07-09 10:37 5.8300 5.9550
2015-07-09 10:12 5.8200 5.9550
2015-07-09 08:18 5.8200 5.9390
2015-07-08 16:38 5.8200 5.9690
2015-07-08 11:24 5.8300 5.9690
2015-07-08 11:04 5.8200 5.9690
2015-07-08 10:20 5.8300 5.9690
2015-07-08 09:46 5.8500 5.9690
2015-07-07 23:09 5.8500 5.9990
2015-07-07 16:38 5.8700 5.9990
2015-07-07 16:34 5.8700 5.9780
2015-07-07 13:08 5.8600 5.9780
2015-07-07 08:07 5.8600 5.9990
2015-07-06 14:28 5.8500 5.9990
2015-07-06 14:23 5.8500 5.9880
2015-07-06 12:52 5.8500 5.9770
2015-07-06 11:33 5.8400 5.9770
2015-07-06 10:01 5.8300 5.9770
2015-07-06 08:54 5.8500 5.9770
2015-07-06 08:46 5.8400 5.9770
2015-07-06 08:41 5.8400 5.9990
2015-07-06 05:46 5.8000 5.9990
2015-07-04 08:51 5.8000 5.9390
2015-07-03 18:33 5.8200 5.9390
2015-07-03 18:32 5.8200 5.9490
2015-07-03 17:34 5.8200 5.9680
2015-07-03 13:35 5.8400 5.9680
2015-07-03 13:18 5.8300 5.9680
2015-07-03 09:58 5.8300 5.9550
2015-07-02 17:01 5.8300 5.9550
2015-07-02 16:58 5.8400 5.9550
2015-07-02 08:42 5.8400 5.9650
2015-07-01 17:24 5.8300 5.9650
2015-07-01 17:18 5.8400 5.9650
2015-07-01 14:45 5.8400 5.9750
2015-07-01 14:35 5.8300 5.9750
2015-07-01 13:33 5.8300 5.9650
2015-07-01 11:24 5.8300 5.9550
2015-07-01 11:21 5.8300 5.9880
2015-07-01 10:56 5.8500 5.9880
2015-07-01 10:25 5.8600 5.9880
2015-07-01 10:09 5.8500 5.9880
2015-07-01 10:07 5.8500 5.9770
2015-06-30 21:08 5.8400 5.9770
2015-06-30 17:33 5.8400 5.9650
2015-06-30 17:11 5.8300 5.9650
2015-06-30 15:48 5.8300 5.9550
2015-06-30 12:35 5.8200 5.9550
2015-06-30 12:31 5.8400 5.9550
2015-06-30 12:27 5.8400 5.9580
2015-06-30 11:16 5.8400 5.9780
2015-06-30 11:00 5.8300 5.9780
2015-06-30 09:09 5.8300 5.9550
2015-06-30 07:29 5.8200 5.9550
2015-06-30 06:48 5.8200 5.9990
2015-06-29 18:55 5.8500 5.9990
2015-06-29 13:01 5.8600 5.9990
2015-06-29 11:32 5.8700 5.9990
2015-06-29 11:29 5.8700 6.0370
2015-06-29 10:43 5.8600 6.0370
2015-06-29 08:41 5.8800 6.0370
2015-06-29 08:30 5.9100 6.0370
2015-06-29 08:29 5.9100 5.0370
2015-06-29 08:27 5.9100 6.0570
2015-06-29 06:25 5.8100 6.0570
2015-06-29 06:24 5.8100 5.0570
2015-06-26 17:48 5.8100 5.9580
2015-06-26 17:15 5.8000 5.9580
2015-06-26 10:54 5.8000 5.9280
2015-06-26 10:38 5.7900 5.9280
2015-06-25 12:19 5.7900 5.9180
2015-06-25 12:16 5.7900 5.8980
2015-06-25 08:28 5.7800 5.8980
2015-06-24 20:04 5.7800 5.9190
2015-06-24 18:12 5.7900 5.9190
2015-06-24 15:56 5.8000 5.9190
2015-06-24 11:09 5.7900 5.9190
2015-06-23 17:04 5.7800 5.9390
2015-06-23 15:11 5.8000 5.9390
2015-06-23 15:04 5.8000 5.9180
2015-06-23 13:00 5.7700 5.9180
2015-06-23 11:43 5.7600 5.9180
2015-06-23 11:27 5.7500 5.9180
2015-06-23 10:29 5.7500 5.8990
2015-06-23 10:22 5.7500 5.8880
2015-06-23 07:46 5.7300 5.8880
2015-06-22 20:31 5.7300 5.8670
2015-06-22 17:39 5.7300 5.8570
2015-06-22 17:21 5.7400 5.8570
2015-06-22 12:55 5.7400 5.8670
2015-06-22 12:42 5.7600 5.8670
2015-06-22 10:15 5.7600 5.8870
2015-06-22 10:04 5.7600 5.9090
2015-06-19 20:22 5.7800 5.9090
2015-06-19 19:56 5.7800 5.9190
2015-06-19 15:09 5.7600 5.9190
2015-06-19 10:50 5.7600 5.9050
2015-06-19 10:45 5.7600 5.8850
2015-06-18 20:39 5.7400 5.8850
2015-06-18 13:28 5.7400 5.8650
2015-06-18 11:07 5.7200 5.8650
2015-06-18 07:31 5.7200 5.8550
2015-06-17 17:03 5.7200 5.8650
2015-06-17 10:52 5.7000 5.8650
2015-06-17 10:22 5.7000 5.8150
2015-06-16 10:24 5.6800 5.8150
2015-06-15 15:26 5.6700 5.8150
2015-06-15 15:18 5.9700 5.8150
2015-06-15 09:49 5.6700 5.7950
2015-06-12 18:57 5.6500 5.7950
2015-06-12 13:13 5.6600 5.7990
2015-06-12 13:00 5.6500 5.7990
2015-06-12 11:29 5.6400 5.7990
2015-06-12 11:28 5.6400 5.7890
2015-06-12 10:24 5.6400 5.7850
2015-06-12 10:15 5.6300 5.7850
2015-06-11 18:58 5.6300 5.7690
2015-06-11 18:49 5.6200 5.7690
2015-06-11 10:19 5.6200 5.7650
2015-06-11 10:14 5.6200 5.7470
2015-06-10 12:05 5.6100 5.7470
2015-06-09 18:55 5.6000 5.7470
2015-06-09 14:02 5.6000 5.7270
2015-06-09 11:01 5.5900 5.7270
2015-06-09 09:12 5.6000 5.7270
2015-06-09 09:11 5.6200 5.7270
2015-06-08 17:37 5.6200 5.7590
2015-06-08 14:27 5.6100 5.7590
2015-06-08 10:19 5.6200 5.6590
2015-06-05 17:54 5.6100 5.7670
2015-06-05 14:45 5.6000 5.7670
2015-06-05 14:20 5.6000 5.7270
2015-06-05 11:43 5.5800 5.7270
2015-06-05 09:08 5.6000 5.7270
2015-06-05 07:26 5.6000 5.7660
2015-06-04 16:41 5.6000 5.7370
2015-06-04 15:27 5.6000 5.7470
2015-06-04 15:26 5.6000 5.7370
2015-06-04 14:13 5.6000 5.7270
2015-06-04 11:12 5.6000 5.7370
2015-06-04 10:25 5.6000 5.7270
2015-06-04 10:18 5.6000 5.7170
2015-06-03 16:51 5.5900 5.7170
2015-06-03 15:31 5.6000 5.7170
2015-06-03 15:14 5.6100 5.7170
2015-06-03 12:10 5.6100 5.7270
2015-06-03 11:40 5.6000 5.7270
2015-06-03 11:31 5.6000 5.7350
2015-06-03 11:08 5.6000 5.7490
2015-06-03 09:57 5.6100 5.7490
2015-06-03 09:36 5.6000 5.7490
2015-06-03 07:42 5.6000 5.7190
2015-06-02 19:59 5.6000 5.7490
2015-06-02 18:34 5.6100 5.7490
2015-06-02 16:28 5.6200 5.7490
2015-06-02 16:25 5.6400 5.7490
2015-06-02 14:37 5.6400 5.7650
2015-06-02 14:28 5.6500 5.7650
2015-06-02 13:23 5.6500 5.7750
2015-06-02 13:09 5.6600 5.7750
2015-06-02 12:43 5.6600 5.7990
2015-06-02 10:44 5.6700 5.7990
2015-06-02 10:35 5.6600 5.7990
2015-06-02 09:55 5.6600 5.7750
2015-06-02 09:37 5.6800 5.7750
2015-06-01 19:18 5.6800 5.7880
2015-06-01 13:07 5.6800 5.8180
2015-06-01 10:43 5.6900 5.8180
2015-06-01 10:32 5.6800 5.8180
2015-06-01 10:25 5.6800 5.7990
2015-06-01 08:50 5.6700 5.7990
2015-05-29 18:22 5.6500 5.7990
2015-05-29 15:56 5.6700 5.7990
2015-05-29 14:31 5.6800 5.7990
2015-05-29 13:53 5.6700 5.7990
2015-05-29 12:14 5.6800 5.7990
2015-05-29 11:54 5.6900 5.7990
2015-05-29 11:47 5.7000 5.7990
2015-05-29 10:12 5.7000 5.8350
2015-05-29 08:05 5.7100 5.8350
2015-05-29 07:55 5.7200 5.8350
2015-05-29 07:53 5.7200 5.7350
2015-05-28 18:16 5.7300 5.8690
2015-05-28 13:28 5.7300 5.8590
2015-05-28 12:59 5.7300 5.8750
2015-05-28 11:26 5.7400 5.8750
2015-05-28 10:41 5.7400 5.8980
2015-05-27 18:26 5.7500 5.8980
2015-05-27 16:26 5.7600 5.8980
2015-05-27 16:19 5.7800 5.8980
2015-05-27 16:17 5.7800 5.9080
2015-05-27 15:08 5.7800 5.9280
2015-05-27 15:05 5.7800 5.9180
2015-05-27 14:37 5.7700 5.9180
2015-05-27 11:34 5.7700 5.9080
2015-05-27 11:21 5.7600 5.9080
2015-05-27 10:18 5.7600 5.8980
2015-05-27 10:17 5.7700 5.8980
2015-05-27 10:16 5.7600 5.8980
2015-05-26 17:26 5.7700 5.9290
2015-05-26 17:25 5.7700 5.9190
2015-05-26 14:56 5.7700 5.9090
2015-05-26 14:51 5.7600 5.9090
2015-05-26 13:52 5.7600 5.8990
2015-05-26 13:05 5.7600 5.9090
2015-05-26 11:47 5.7600 5.8990
2015-05-26 11:13 5.7500 5.8990
2015-05-26 10:52 5.7500 5.8790
2015-05-26 09:17 5.7400 5.8790
2015-05-26 09:09 5.7100 5.8790
2015-05-25 16:00 5.7100 5.8590
2015-05-25 13:28 5.7300 5.8590
2015-05-25 10:27 5.7400 5.8590
2015-05-23 09:32 5.7000 5.8290
2015-05-22 16:19 5.6900 5.8290
2015-05-22 16:09 5.6800 5.8290
2015-05-22 14:57 5.6800 5.8190
2015-05-22 14:41 5.6700 5.8190
2015-05-22 13:56 5.6700 5.7990
2015-05-22 13:20 5.6700 5.7890
2015-05-22 12:53 5.6700 5.8090
2015-05-22 10:23 5.6900 5.8090
2015-05-21 17:26 5.6900 5.8290
2015-05-21 15:28 5.6900 5.8390
2015-05-21 15:03 5.6700 5.8390
2015-05-21 14:24 5.6700 5.8290
2015-05-21 14:12 5.6500 5.8290
2015-05-21 13:36 5.6500 5.8190
2015-05-21 12:28 5.6500 5.8090
2015-05-21 11:24 5.6500 5.7990
2015-05-21 11:16 5.6400 5.7990
2015-05-21 10:38 5.6400 5.7790
2015-05-21 10:22 5.6400 5.7590
2015-05-20 20:56 5.6300 5.7590
2015-05-20 17:32 5.6300 5.7790
2015-05-20 16:07 5.5900 5.7790
2015-05-20 15:17 5.5900 5.7490
2015-05-20 14:22 5.5900 5.7390
2015-05-20 10:43 5.5900 5.7290
2015-05-20 10:02 5.5900 5.7090
2015-05-20 08:11 5.5600 5.7090
2015-05-19 20:23 5.5600 5.6880
2015-05-19 18:14 5.5600 5.7090
2015-05-19 16:23 5.5600 5.7190
2015-05-19 15:34 5.5600 5.7090
2015-05-19 15:26 5.5500 5.7090
2015-05-19 15:08 5.5500 5.6950
2015-05-19 12:23 5.5500 5.6790
2015-05-19 11:17 5.5500 5.6690
2015-05-19 11:16 5.5500 5.6680
2015-05-19 06:59 5.5500 5.6850
2015-05-18 18:09 5.5300 5.6850
2015-05-18 16:15 5.5300 5.6690
2015-05-18 15:17 5.5300 5.6590
2015-05-18 15:14 5.5200 5.6590
2015-05-18 14:52 5.5200 5.6390
2015-05-18 14:01 5.5200 5.6290
2015-05-18 08:46 5.5100 5.6290
2015-05-15 18:11 5.5300 5.6580
2015-05-15 17:59 5.5300 5.6680
2015-05-15 17:27 5.5400 5.6680
2015-05-15 17:24 5.5400 5.6780
2015-05-15 15:20 5.5500 5.6780
2015-05-15 14:19 5.5400 5.6680
2015-05-15 13:54 5.5400 5.6770
2015-05-15 12:41 5.5500 5.6770
2015-05-15 11:00 5.5600 5.6770
2015-05-15 10:12 5.5500 5.6770
2015-05-15 09:22 5.5600 5.6770
2015-05-15 09:11 5.5600 5.6980
2015-05-14 20:27 5.5700 5.6980
2015-05-14 20:24 5.5700 5.7080
2015-05-14 18:13 5.5800 5.7080
2015-05-14 18:07 5.5800 5.6980
2015-05-14 17:02 5.5700 5.6980
2015-05-14 15:23 5.5800 5.6980
2015-05-14 14:49 5.5800 5.7180
2015-05-14 14:21 5.6000 5.7180
2015-05-14 10:11 5.6000 5.7280
2015-05-13 15:13 5.6000 5.7280
2015-05-13 14:51 5.6000 5.7590
2015-05-13 12:29 5.6200 5.7590
2015-05-13 11:25 5.6200 5.7790
2015-05-13 10:29 5.6200 5.7590
2015-05-13 10:25 5.6200 5.7580
2015-05-13 10:19 5.6200 5.7660
2015-05-12 12:17 5.6100 5.7660
2015-05-12 11:46 5.6000 5.7660
2015-05-12 10:32 5.6000 5.7380
2015-05-11 18:13 5.5800 5.7590
2015-05-11 17:28 5.5800 5.7490
2015-05-11 16:37 5.5800 5.7290
2015-05-11 14:38 5.5800 5.7190
2015-05-11 14:24 5.5600 5.7190
2015-05-11 13:22 5.5600 5.6990
2015-05-11 12:59 5.5600 5.6880
2015-05-11 10:47 5.5500 5.6880
2015-05-11 09:58 5.5300 5.6880
2015-05-11 09:13 5.5300 5.6650
2015-05-11 09:01 5.5000 5.6650
2015-05-10 09:53 5.4800 5.6280
2015-05-08 15:01 5.4600 5.6280
2015-05-08 14:58 5.4600 5.6280
2015-05-08 14:25 5.4600 5.6450
2015-05-08 10:23 5.4600 5.6280
2015-05-08 07:30 5.4000 5.6280
2015-05-07 20:47 5.4000 5.5380
2015-05-07 11:48 5.4000 5.5180
2015-05-07 11:39 5.3800 5.5180
2015-05-07 11:11 5.3800 5.4990
2015-05-07 09:52 5.3700 5.4990
2015-05-06 19:27 5.3700 5.4990
2015-05-06 18:00 5.3700 5.5290
2015-05-06 17:59 5.3800 5.5290
2015-05-06 17:26 5.3900 5.5290
2015-05-06 17:10 5.3900 5.5550
2015-05-06 16:51 5.4000 5.5550
2015-05-06 14:55 5.4100 5.5550
2015-05-06 13:12 5.4200 5.5550
2015-05-06 11:51 5.4200 5.5380
2015-05-06 10:23 5.4100 5.5380
2015-05-06 10:16 5.4000 5.5380
2015-05-06 07:32 5.4000 5.5180
2015-05-05 16:35 5.4200 5.5470
2015-05-05 16:29 5.4100 5.5470
2015-05-05 12:20 5.4100 5.5290
2015-05-05 11:18 5.4200 5.5290
2015-05-05 11:14 5.4200 5.5650
2015-05-05 10:15 5.4300 5.5650
2015-05-04 15:23 5.4000 5.5470
2015-05-04 10:01 5.4200 5.5470
2015-05-01 16:36 5.4400 5.5650
2015-05-01 14:40 5.4300 5.5650
2015-05-01 14:28 5.4300 5.6050
2015-05-01 14:13 5.4400 5.6050
2015-05-01 14:10 5.4600 5.6050
2015-05-01 14:07 5.4400 5.6050
2015-05-01 13:45 5.4600 5.6050
2015-05-01 13:39 5.4400 5.6050
2015-05-01 12:11 5.4600 5.6050
2015-04-30 21:19 5.4800 5.6050
2015-04-30 16:01 5.4900 5.6050
2015-04-30 14:15 5.4800 5.6050
2015-04-30 13:48 5.4800 5.6290
2015-04-30 11:56 5.5000 5.6290
2015-04-29 18:11 5.5100 5.6290
2015-04-29 17:47 5.5100 5.6480
2015-04-29 16:47 5.5200 5.6480
2015-04-29 16:28 5.5300 5.6480
2015-04-29 16:01 5.5300 5.6580
2015-04-29 13:05 5.5400 5.6580
2015-04-29 10:17 5.5300 5.6580
2015-04-28 18:00 5.5200 5.6580
2015-04-28 11:22 5.5300 5.6580
2015-04-28 10:56 5.5300 5.6770
2015-04-28 10:13 5.5400 5.6770
2015-04-27 17:24 5.5100 5.6450
2015-04-27 17:10 5.5200 5.6450
2015-04-27 15:51 5.5200 5.6550
2015-04-27 15:39 5.5300 5.6550
2015-04-27 15:23 5.5400 5.6550
2015-04-27 13:20 5.5400 5.6750
2015-04-27 13:01 5.5400 5.6890
2015-04-27 11:21 5.5500 5.6890
2015-04-27 11:10 5.5500 5.6990
2015-04-27 10:43 5.5600 5.6990
2015-04-24 18:58 5.5400 5.6990
2015-04-24 16:15 5.5400 5.6850
2015-04-24 14:20 5.5400 5.6650
2015-04-24 13:53 5.5400 5.6590
2015-04-24 13:13 5.5300 5.6590
2015-04-24 12:47 5.5300 5.6450
2015-04-24 11:19 5.5200 5.6450
2015-04-24 08:07 5.5100 5.6350
2015-04-24 08:06 5.5100 5.6360
2015-04-23 19:13 5.5100 5.6450
2015-04-23 17:08 5.5200 5.6450
2015-04-23 16:34 5.5200 5.6650
2015-04-23 15:26 5.5500 5.6650
2015-04-23 10:10 5.5500 5.6750
2015-04-22 18:05 5.5200 5.6550
2015-04-22 16:46 5.5200 5.6690
2015-04-22 16:08 5.5000 5.6690
2015-04-22 15:23 5.5000 5.6790
2015-04-22 14:16 5.5000 5.6690
2015-04-22 13:34 5.5000 5.6590
2015-04-22 13:20 5.5000 5.6490
2015-04-22 12:07 5.5000 5.6390
2015-04-22 11:25 5.4800 5.6390
2015-04-22 11:12 5.4800 5.6290
2015-04-21 16:30 5.4800 5.6150
2015-04-21 16:12 5.4800 5.5950
2015-04-21 14:14 5.4700 5.5950
2015-04-21 13:53 5.4700 5.6050
2015-04-21 13:20 5.4800 5.6050
2015-04-21 13:12 5.4800 5.6150
2015-04-21 10:26 5.4900 5.6150
2015-04-21 10:13 5.4900 5.5980
2015-04-20 18:17 5.4700 5.5980
2015-04-20 17:01 5.4800 5.5980
2015-04-20 16:12 5.4900 5.5980
2015-04-20 16:11 5.4900 5.5980
2015-04-20 14:47 5.4900 5.6250
2015-04-20 13:41 5.5000 5.6250
2015-04-20 13:05 5.5100 5.6250
2015-04-20 11:35 5.5100 5.6450
2015-04-17 17:28 5.5200 5.6450
2015-04-17 17:15 5.5300 5.6450
2015-04-17 15:41 5.5300 5.6650
2015-04-17 15:23 5.5200 5.6650
2015-04-17 12:26 5.5200 5.6450
2015-04-17 11:31 5.5200 5.6550
2015-04-17 10:30 5.5200 5.6450
2015-04-17 07:23 5.5100 5.6450
2015-04-16 18:06 5.5100 5.6550
2015-04-16 13:10 5.5100 5.6650
2015-04-15 14:11 5.5100 5.6550
2015-04-15 13:39 5.5100 5.6390
2015-04-15 10:21 5.5000 5.6390
2015-04-14 18:14 5.5000 5.6290
2015-04-14 18:04 5.4900 5.6290
2015-04-13 15:12 5.4900 5.6190
2015-04-13 12:27 5.4900 5.6390
2015-04-13 11:46 5.4900 5.6190
2015-04-13 11:29 5.4800 5.6190
2015-04-10 18:08 5.4800 5.6090
2015-04-10 16:23 5.4800 5.5990
2015-04-10 11:12 5.4800 5.6090
2015-04-09 17:08 5.4800 5.6180
2015-04-09 17:05 5.4700 5.6180
2015-04-09 17:03 5.4700 5.6280
2015-04-09 12:23 5.4700 5.5980
2015-04-09 11:38 5.4700 5.5880
2015-04-09 10:32 5.4600 5.5880
2015-04-09 10:27 5.4600 5.6080
2015-04-08 17:55 5.4700 5.6080
2015-04-08 13:05 5.4700 5.5980
2015-04-08 11:07 5.4800 5.5980
2015-04-08 10:33 5.4800 5.6180
2015-04-07 17:37 5.4800 5.6280
2015-04-07 15:05 5.4900 5.6280
2015-04-07 11:46 5.4800 5.6280
2015-04-07 10:59 5.4700 5.6280
2015-04-07 10:50 5.4500 5.6280
2015-04-07 09:24 5.4500 5.6080
2015-04-04 09:59 5.4500 5.6380
2015-04-03 08:09 5.4800 5.6380
2015-04-02 16:51 5.4900 5.6380
2015-04-02 12:20 5.5100 5.6380
2015-04-02 12:15 5.5100 5.6390
2015-04-02 11:52 5.5100 5.6490
2015-04-02 08:06 5.5200 5.6490
2015-04-02 07:55 5.5200 5.6680
2015-04-01 16:17 5.5300 5.6680
2015-04-01 15:14 5.5300 5.6480
2015-04-01 11:47 5.5300 5.6680
2015-04-01 11:17 5.5500 5.6680
2015-04-01 09:02 5.5500 5.6780
2015-03-31 18:23 5.5600 5.6990
2015-03-31 18:17 5.5600 5.6890
2015-03-31 12:14 5.5500 5.6890
2015-03-31 11:32 5.5500 5.6850
2015-03-31 11:08 5.5400 5.6850
2015-03-31 10:14 5.5400 5.6650
2015-03-31 09:57 5.5400 5.6580
2015-03-30 13:35 5.5300 5.6580
2015-03-30 12:36 5.5300 5.6680
2015-03-30 07:49 5.5400 5.6680
2015-03-27 19:00 5.5400 5.6680
2015-03-27 18:58 5.5400 5.6790
2015-03-27 16:06 5.5500 5.6790
2015-03-27 13:31 5.5400 5.6790
2015-03-27 13:25 5.5400 5.6980
2015-03-27 11:16 5.5000 5.6980
2015-03-27 10:29 5.5000 5.6650
2015-03-27 09:16 5.4900 5.6650
2015-03-26 20:20 5.4900 5.6360
2015-03-26 20:09 5.4900 5.6060
2015-03-26 16:37 5.4800 5.6060
2015-03-26 13:14 5.4700 5.6060
2015-03-26 10:40 5.4800 5.6060
2015-03-25 20:28 5.4800 5.6160
2015-03-25 17:56 5.4900 5.6160
2015-03-25 16:05 5.4800 5.6160
2015-03-25 12:19 5.4900 5.6160
2015-03-25 10:26 5.5000 5.6160
2015-03-24 20:58 5.5000 5.6280
2015-03-24 20:56 5.5100 5.6280
2015-03-24 20:49 5.5100 5.6660
2015-03-24 14:03 5.5300 5.6660
2015-03-24 13:59 5.5200 5.6660
2015-03-24 12:27 5.5200 5.6480
2015-03-24 11:57 5.5200 5.6790
2015-03-24 09:46 5.5300 5.6790
2015-03-24 09:07 5.5500 5.6790
2015-03-24 09:04 5.5500 5.6880
2015-03-23 15:19 5.5600 5.6880
2015-03-23 15:18 5.5600 5.7370
2015-03-23 14:59 5.5700 5.7370
2015-03-23 13:17 5.5800 5.7370
2015-03-23 13:03 5.5900 5.7370
2015-03-23 11:44 5.6000 5.7370
2015-03-23 10:26 5.6200 5.7370
2015-03-21 09:10 5.6400 5.7660
2015-03-20 10:46 5.6300 5.7660
2015-03-19 17:08 5.6400 5.7780
2015-03-19 16:36 5.6400 5.8070
2015-03-19 10:50 5.6700 5.8070
2015-03-19 10:36 5.6700 5.7970
2015-03-19 10:25 5.6700 5.7780
2015-03-19 10:04 5.6600 5.7780
2015-03-18 21:25 5.6500 5.7780
2015-03-18 18:11 5.6600 5.7780
2015-03-18 18:01 5.6600 5.7950
2015-03-18 12:02 5.6700 5.7950
2015-03-18 11:14 5.6800 5.7950
2015-03-18 11:13 5.6800 5.8350
2015-03-17 14:14 5.7000 5.8350
2015-03-17 12:31 5.7100 5.8350
2015-03-17 08:11 5.7100 5.8550
2015-03-16 15:56 5.7100 5.8690
2015-03-16 15:01 5.7200 5.8690
2015-03-16 14:10 5.7400 5.8690
2015-03-16 13:49 5.7500 5.8690
2015-03-16 09:58 5.7500 5.8890
2015-03-16 06:51 5.7600 5.8890
2015-03-13 18:23 5.7500 5.8890
2015-03-13 18:22 5.7500 5.8750
2015-03-13 14:42 5.7400 5.8750
2015-03-13 11:06 5.7500 5.8750
2015-03-13 08:56 5.7500 5.8990
2015-03-12 21:09 5.7400 5.8990
2015-03-12 16:19 5.7500 5.8990
2015-03-12 15:48 5.7600 5.8990
2015-03-12 11:57 5.7700 5.8990
2015-03-12 11:52 5.7700 5.8890
2015-03-12 10:33 5.7600 5.8890
2015-03-12 10:31 5.7600 5.8850
2015-03-11 17:24 5.7700 5.8950
2015-03-11 17:21 5.7700 5.9080
2015-03-11 16:17 5.7800 5.9080
2015-03-11 16:07 5.8000 5.9080
2015-03-11 15:04 5.8000 5.9350
2015-03-11 12:31 5.8200 5.9350
2015-03-11 12:17 5.7100 5.9350
2015-03-10 17:26 5.7100 5.9150
2015-03-10 15:41 5.7100 5.8750
2015-03-10 15:23 5.7100 5.8450
2015-03-10 11:28 5.7000 5.8450
2015-03-10 11:15 5.6700 5.8450
2015-03-10 07:47 5.6700 5.8150
2015-03-10 07:44 5.6600 5.8150
2015-03-09 11:45 5.6600 5.7880
2015-03-09 11:23 5.6500 5.7880
2015-03-09 09:34 5.6500 5.7780
2015-03-06 15:04 5.6500 5.7950
2015-03-06 15:02 5.6400 5.7950
2015-03-06 13:30 5.6400 5.7780
2015-03-06 12:48 5.6400 5.7880
2015-03-06 10:21 5.6500 5.7880
2015-03-05 14:25 5.6400 5.7690
2015-03-05 13:07 5.6400 5.7780
2015-03-05 10:21 5.6500 5.7780
2015-03-04 17:02 5.6600 5.7880
2015-03-04 16:53 5.6600 5.8150
2015-03-04 11:10 5.6800 5.8150
2015-03-04 10:19 5.6800 5.8280
2015-03-03 17:16 5.6500 5.7880
2015-03-03 17:10 5.6400 5.7880
2015-03-03 10:22 5.6400 5.7680
2015-03-02 19:58 5.6400 5.7680
2015-03-02 17:20 5.6300 5.7680
2015-03-02 13:36 5.6300 5.7580
2015-03-02 13:34 5.6400 5.7580
2015-03-02 10:15 5.6400 5.7650
2015-02-27 09:46 5.6300 5.7650
2015-02-26 15:08 5.6200 5.7650
2015-02-26 13:46 5.6200 5.7450
2015-02-26 12:48 5.6100 5.7450
2015-02-26 10:09 5.6200 5.7450
2015-02-25 14:16 5.6200 5.7450
2015-02-24 16:46 5.6100 5.7450
2015-02-24 13:40 5.6200 5.7450
2015-02-24 11:23 5.6200 5.7650
2015-02-24 07:49 5.6200 5.7580
2015-02-23 20:33 5.6200 5.7450
2015-02-23 15:01 5.6100 5.7450
2015-02-23 14:37 5.6100 5.7290
2015-02-23 12:08 5.6000 5.7290
2015-02-23 11:23 5.6100 5.7290
2015-02-23 09:39 5.6000 5.7290
2015-02-21 16:06 5.5800 5.7290
2015-02-20 19:04 5.6000 5.7290
2015-02-20 17:27 5.6000 5.7580
2015-02-20 14:32 5.6100 5.7580
2015-02-20 14:16 5.6100 5.7290
2015-02-20 10:30 5.6000 5.7290
2015-02-19 20:53 5.5800 5.7180
2015-02-19 11:19 5.6000 5.7180
2015-02-19 10:40 5.5800 5.7180
2015-02-18 11:13 5.6000 5.7390
2015-02-18 11:07 5.5800 5.7380
2015-02-18 09:45 5.5800 5.7080
2015-02-18 07:55 5.5700 5.7080
2015-02-17 14:05 5.5600 5.7080
2015-02-17 13:52 5.5800 5.7080
2015-02-17 08:24 5.5800 5.7280
2015-02-16 21:04 5.5700 5.7280
2015-02-16 15:20 5.5700 5.7080
2015-02-16 10:29 5.5800 5.7080
2015-02-13 14:04 5.5700 5.7080
2015-02-13 12:34 5.5700 5.6860
2015-02-13 10:05 5.5600 5.6860
2015-02-13 10:03 5.5600 5.6770
2015-02-12 17:23 5.5700 5.7390
2015-02-12 12:13 5.6000 5.7390
2015-02-12 12:06 5.6000 5.7080
2015-02-12 11:32 5.5700 5.7080
2015-02-12 11:30 5.5700 5.6780
2015-02-12 11:16 5.5700 5.7290
2015-02-12 10:06 5.6000 5.7290
2015-02-11 12:42 5.6000 5.7680
2015-02-11 12:17 5.6000 5.7580
2015-02-11 11:22 5.6000 5.7380
2015-02-11 10:57 5.6000 5.7280
2015-02-10 15:32 5.6000 5.7280
2015-02-10 15:19 5.5700 5.7280
2015-02-10 11:10 5.5600 5.7280
2015-02-09 14:58 5.5500 5.6990
2015-02-09 14:20 5.5400 5.6990
2015-02-09 12:26 5.5400 5.6890
2015-02-09 12:23 5.5300 5.6890
2015-02-09 10:34 5.5300 5.6590
2015-02-06 18:36 5.5200 5.6590
2015-02-06 14:53 5.5100 5.6590
2015-02-06 14:50 5.5100 5.6480
2015-02-06 14:43 5.5100 5.6590
2015-02-06 11:49 5.5100 5.6480

Aktualności 

Ankieta

Ile zarabiasz?