Przelewy do Polski 4.7100 -0.63% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8650 -0.49% 

Przelewy do Polski 4.7100 -0.63% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 4.8650 -0.49% 

Kurs funta - GBP/PLN - prognozy

Dane za okres: Dzisiaj 1 tydz 2 tyg 1 mc 3 mc 6 mc 12 mc

 

Kurs średni GBP/PLN - wykres przedstawia uśredniony kurs funta brytyjskiego w serwisie England.pl.

 

Aktualny kurs wymiany funta szterlinga (GBP)

Bieżący kurs wymiany brytyjskiej waluty w naszym serwisie przy przelewach z i do Wielkiej Brytanii.

Do Polski
4.9854 
  Do W. Brytanii
5.1498 

Przelicznik walut

Wprowadź kwotę, którą chcesz przelać zaznaczając odpowiedni kierunek transferu - do Polski lub do UK.

Polski UK

 


 

Komentarze i prognozy

 
Euro i dolar tracą, a złotówka zyskuje

Euro i dolar tracą, a złotówka zyskuje

Koniec mijającego miesiąca był zdecydowanie korzystnym okresem dla naszej waluty. Nowe dobre dane z polskiej gospodarki, wsparte dodatkowo przez zeszłotygodniowy rating Moody's, przełożyły się na wzmocnienie złotego na giełdzie. Dodatkowo zachowawcze komunikaty EBC i Fed-u także w pewnym stopniu przyczyniły się do aprecjacji.

Pomogły także ostatnie dane GUS-u i NBP. W maju zarówno wskaźnik BWUK (bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej) jak i wskaźnik WWUK (wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej) osiągnęły wartości dodatnie. BWUK wyniósł 3,1 pkt. (wzrost o 3,9 pkt. w stosunku do kwietnia) i osiągnął najwyższą wartość w całej 20-letniej historii badania. WWUK podniósł się o 3,7 pkt., dochodząc do poziomu 0,6 pkt., co także było rekordowym wynikiem. Główny Urząd Statystyczny wskazując na przyczyny takiej poprawy napisał:
"Wszystkie składowe wskaźnika uzyskały wartości wyższe niż przed miesiącem. Najbardziej poprawiły się oceny dotyczące możliwości dokonywania ważnych zakupów (wzrost o 8,2 p. proc.) oraz oceny przyszłej i obecnej sytuacji ekonomicznej kraju (wzrost odpowiednio o 5,8 i 4,0 p. proc.)".

Pozycję złotego wsparły także asekuracyjne sygnały płynące zarówno ze strony Europejskiego Banku Centralnego jak i Fed-u. Mimo że prezes EBC, Mario Draghi, stwierdził, że sytuacja na starym kontynencie poprawia się i makroekonomiczne otoczenie jest coraz lepsze, to inwestorzy nie potraktowali zbyt poważnie jego deklaracji. Trudno mówić nawet o "kosmetycznych" śladach tej wypowiedzi na giełdzie walutowej. W związku z czym złotówka, przez większość tego okresu, utrzymywała stabilną pozycję z tendencją wzrostową.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 26.05.2017

Wybory jednak osłabią funta?

Przedterminowe wybory jednak osłabią funta?

Po ogłoszeniu w ubiegłym miesiącu przedterminowych wyborów do brytyjskiego parlamentu szterling odnotował niemal natychmiastowe wzmocnienie. Posunięcie to ocenione zostało jako nader trafne, co zresztą procentowało dalej przez aprecjację pieniądza nad Tamizą. Karta jednak się odwróciła. Wyznaczony na 8 czerwca termin elekcji do Izby Gmin, działa już teraz jak straszak na inwestorów.

Rozpisanie wcześniejszych wyborów przez Theresę May uważane było za bardzo dobry, strategiczny ruch. Premier podjęła tę decyzję w momencie, kiedy jej ugrupowanie cieszyło się bardzo dużym poparciem, co pozwoliłoby na zdobycie znacznie większej ilości mandatów w parlamencie. Dodatkowo, posunięcie to uzasadnione było potrzebą stworzenia silnego rządu, z mocnym zapleczem w House of Parlament – co będzie dawało możliwość prowadzenia skuteczniejszych negocjacji z UE w trakcie Brexitu. W wyniku takiej polityki pierwszej minister liczba zwolenników jej partii jeszcze bardziej wzrosła. Giełda walutowa widząc perspektywę rychłego wyłonienia nowego, silniejszego rządu, cieszącego się bardzo dużym poparciem społecznym, zareagowała istotną aprecjacją funta.

Jednak ta, można powiedzieć stosunkowo łatwo osiągnięta hossa szterlinga, równie łatwo została stracona. Głównym powodem stał się relatywnie nieduży "marketingowy" błąd w nowych założeniach programu Partii Konserwatywnej. Wyborców Theresy May rozzłościła bowiem zapowiedź, że emeryci, których oszczędności bądź inne aktywa przekraczają sumę 100 tys. GBP będą musieli z własnych środków płacić za opiekę zdrowotną. Koło fortuny wykonało obrót i prognozowany niedawno triumfalny marsz torysów po władzę w oka mgnieniu zamienił się w desperacką próbę obrony niedawnej pozycji. Poparcie dla Partii Pracy zaczęło rosnąć w tak szybkim tempie, że w chwili obecnej sondaże wskazują już tylko na 6% różnicy między oboma ugrupowaniami.

Taka sytuacja wynik przyszłych wyborów stawia pod znakiem zapytania. W tych okolicznościach trudno mówić o pewnej perspektywie wyłonienia nowego silnego obozu władzy. W naturalny sposób przełożyło się to na niepewność inwestorów i wzrastającą awersję do ryzyka, a szterling rozpoczął trend spadkowy.

Pozycję brytyjskiej waluty pogorszyło jeszcze bardziej, tragiczne poniedziałkowe wydarzenie - atak islamskiego terrorysty w Manchesterze. Podczas koncertu dla dzieci i młodzieży zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy, zabijając i raniąc blisko 90 osób.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 25.05.2017

Mocny złoty

Mocny złoty. Polska atrakcyjna dla inwestorów

Polska jest atrakcyjną lokalizacją dla inwestycji – taką opinię wydała agencja Moody's w opublikowanym w czwartek raporcie. Rating naszego kraju został utrzymany na poziomie A2, a perspektywa ratingu została podniesiona o jeden stopień. Wg agencji możliwość dalszego długookresowego wzrostu gospodarczego będzie zależała m.in. od podwyższenia wydajności pracy.

W raporcie Moody's napisano: "Polska pozostaje atrakcyjnym miejscem do inwestowania, z pokaźnej wielkości rynkiem, sprzyjającą lokalizacją, coraz lepszą infrastrukturą oraz dobrze wyedukowaną oraz relatywnie tanią siłą roboczą. (...) w ubiegłym roku kraju nie opuścił żaden duży inwestor, a napływy portfelowe utrzymały się na solidnym poziomie".

Są to bez wątpienia dobre wieści dla naszego kraju. Ocena ratingowa została utrzymana na aktualnym poziomie A2 – z podniesieniem perspektywy na "stabilną" z poprzedniej "negatywnej". Agencja uzasadniła decyzję informując, że obecne działania polskiego rządu ocenia jako stabilne i umiarkowane, gwarantujące ciągłość wzrostu gospodarczego. Co więcej, analitycy Moody's uważają, że taka wyważona polityka będzie prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość przez kolejne lata, aby utrzymać stateczną sytuację gospodarczą, co w dalszej perspektywie pozwoli tej partii wygrać kolejne wybory parlamentarne w 2019 r. Wg ekspertów agencji, w dłuższym okresie wzrost gospodarczy nad Wisłą w istotnej mierze zależeć będzie także od dalszej poprawy wydajności pracy.

Dobra ocena znalazła szybko odzwierciedlenie w notowaniach złotówki, która zauważalnie umocniła się w relacji do większości walut głównych. Korzystniejszą wycenę PLN było widać m.in. na parach z: funtem, dolarem i euro.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 19.05.2017

Funt spada. Stopy procentowe bez zmian

Spadek funta. Stopy procentowe bez zmian

Po okresie dosyć dobrych notowań szterling ponownie zaliczył dołek. Wśród przyczyn osłabienia można wymienić m.in. gorsze od oczekiwanych dane z brytyjskiej gospodarki. Nie pomogły także kolejne "gołębie" posunięcia Bank of England.

Brytyjska waluta w ostatnich tygodniach znacznie zyskiwała, przede wszystkim w relacji do dolara. Jednak od czwartku szterling ponownie zaczął słabiej notować. Stracił ponad 0,35% względem "zielonego", osłabił się także istotnie wobec naszej złotówki – w kulminacyjnym momencie dochodząc do poziomu 4,9750. Głównym powodem tego zjawiska jest dosyć kiepski odczyt z brytyjskiej ekonomii. Rozczarował zarówno bilans handlu zagranicznego (z wynikiem -13,4 mld funtów, podczas gdy konsensus zakładał -11,8 mld), jak i dane dotyczące produkcji przemysłowej (w ujęciu rdr wzrosła tylko o 1,4% - a spodziewano się 2,1%).

Pieniądzowi nad Tamizą nie pomogły także decyzje, które zapadły na czwartkowym posiedzeniu Banku Anglii. Instytucja, zgodnie z oczekiwaniami większości analityków, postanowiła utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie (0,25%) oraz pozostawić bez modyfikacji kwotę puli zakupu aktywów – w wysokości 435 mld GBP. Informacje te nie były zaskoczeniem dla inwestorów. Do osłabienia funta przyczyniło się jednak obniżenie przez BOE prognozy wzrostu z 2% na 1,9%. Przedstawiciele banku centralnego uzasadnili tę decyzję m.in. spadającymi, znacznie szybciej niż wskazywały prognozy, wydatkami gospodarstw domowych.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 12.05.2017

Wybory we Francji i niepewny weekend na giełdzie walutowej

Wybory we Francji i niepewny weekend na giełdzie walutowej

W najbliższy weekend we Francji odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej: Marine Le Pen – centro-prawicowa reprezentantka Frontu Narodowego oraz Emmanuel Marcon – socjalista, przedstawiciel ruchu "En Marche". Mimo że sondaże wskazują na większą szanse na zwycięstwo drugiego z wymienionych kandydatów, to niczego to jeszcze nie przesądza.

Tak jak kilka tygodni temu, tuż przed pierwszą turą wyborów prezydenckich we Francji, również teraz na giełdzie walutowej zapanował atmosfera niepewności. Brytyjska waluta, po wzmocnieniu które odnotowała m.in. dzięki decyzji Teresy May o rozpisaniu wcześniejszych wyborów parlamentarnych, kolejny raz zaliczyła spadek. Funt, niezależnie od dosyć dobrych ostatnio wyników, w chwili obecnej znajduje się pod negatywnym wpływem awersji do ryzyka, poprzedzającej niedzielną elekcję.

Sondaże przedwyborcze, mimo że wskazują raczej na zwycięstwo Marcona, traktowane są z dużą ostrożnością. Politolodzy zwracają uwagę na fakt, że wyniki badania opinii publicznej, w ostatnim czasie już kilkukrotnie okazały się zupełnie niemiarodajne. Przypominają o sondażach, które wskazywały na odrzucenie przez Brytyjczyków Brexitu oraz na przegraną Donalda Trumpa w wyborach o fotel prezydenta USA. Podnoszony jest także argument, że znaczna cześć największych francuskich mediów jest bezpośrednio bądź pośrednio związana z lewą stroną sceny politycznej, co może przyczyniać się do prezentowania przez nich znacznie lepszych wyników socjalistycznego kandydata, niż jego faktyczne poparcie.

Kolejny argument, który wynik niedzielnego głosowania stawia pod znakiem zapytania, to fakt że z większości prowadzonych w okresie ostatnich kilku lat badań wynika, że społeczeństwo francuskie w coraz większym stopniu oczekuje poważnych zmian. Kandydat lewicy takiej transformacji nie obiecuje, jest raczej utożsamiany z zachowawczym i bardzo ostrożnym programem. Natomiast reprezentantka prawej strony opiera się w dużej mierze właśnie na hasłach radykalnych zmian, zwłaszcza w wielu kontrowersyjnych kwestiach, takich jak relacje na linii Paryż-Bruksela czy polityka migracyjna, które spotykają się z coraz większym poparciem Francuzów.
Wstępne wyniki wyborów poznamy już w niedzielę wieczorem.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 05.05.2017

Funt będzie dalej się umacniał?

Funt będzie dalej się umacniał?

Mimo ciągle niestabilnych notowań brytyjskiej waluty i gwałtownych skoków w obu kierunkach, szterling mozolnie odrabia straty. W ciągu ostatnich kliku miesięcy jego cena sukcesywnie wzrastała w relacji do większości walut. Również na parze z PLN pieniądz znad Tamizy kilkukrotnie przebił już poziom 5 złotych. Część ekonomistów wskazuje, że taka tendencja wzrostowa może utrzymać się teraz bardzo długo.

Większość analityków zwraca uwagę na fakt, że mimo znacznego odbicia funta, trwającego od początku roku, jest on nadal w dużym stopniu niedowartościowany. Z tego powodu istnieje spore prawdopodobieństwo, że każda, nawet najmniejsza okazja do aprecjacji, będzie sumiennie wykorzystywana przez szterlinga. Prawidłowość jaką można zaobserwować w notowaniach wskazuje, że rynek znacznie optymistyczniej reaguje na jakiekolwiek dobre wiadomości dotyczące funta, natomiast delikatnie "przymyka oko" na te gorsze. W ten sposób, ciągle duży potencjał wynikający z niedowartościowania, zostaje cały czas, powoli zagospodarowywany.

Z podobnym entuzjazmem giełda zareagowała na informację o rozpisaniu przedterminowych wyborów parlamentarnych w UK. Odebrane to zostało jako dobra decyzja rządu, w wyniku której Partia Konserwatywna zdobędzie jeszcze większą liczbę mandatów. To z kolei ma zagwarantować umocnienie pozycji Theresy May, co umożliwiłoby prowadzenie sprawniejszych i skuteczniejszych negocjacji z Unią Europejską.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 27.04.2017

Kolejne umocnienie szterlinga

Kolejne umocnienie szterlinga

Od początku bieżącego tygodnia funt notuje intensywny wzrost w relacji do większości walut głównych. Cena pieniądza nad Tamizą także znacząco podniosła się wobec złotówki, dochodząc obecnie już do poziomu 5,1112. Główną przyczyną tej aprecjacji jest ostatnie posunięcie Theresy May. Zgodnie z zapowiedzią szefowej rządu już za 2 miesiące zostaną przeprowadzone nowe, przedterminowe wybory do brytyjskiego parlamentu.

Pierwsza minister wywołała sporą konsternację informacją o planowanym rozwiązaniu obecnego składu Izby Gmin. Jednak, ku zaskoczeniu wielu analityków, rynki finansowe zareagowały pozytywnie na tę wiadomość. May swoją decyzję uzasadniła potrzebą stworzenia silniejszej i bardziej miarodajnej reprezentacji obywateli Zjednoczonego Królestwa, która skutecznie przeprowadzi kraj przez proces negocjacji z Brukselą. Wskazywała na fakt, że od momentu ogłoszenia wyniku czerwcowego referendum w sprawie Brexitu, okazało się że posłowie, zasiadający obecnie w House of Parlament, w dużej mierze nie odzwierciedlają poglądów brytyjskiego społeczeństwa w tej kwestii. Dlatego też proces opuszczania Unii w takich okolicznościach byłby znacznie trudniejszy. Liderka torysów zaznaczyła, że w obliczu tej sytuacji szczególnie potrzebna jest jedność rządzących i silne, sprawne przywództwo. Komentując swój projekt dodała: „Gdy zostałam premierem, powiedziałam, że nie będzie wyborów do 2020 roku. Teraz nie mam żadnych wątpliwości, że jednak są potrzebne".

Cały proces towarzyszący tej inicjatywie został przeprowadzony w imponująco szybkim tempie. We wtorek 18.04. May ogłosiła decyzję rządu. W środę 19.04. projekt został poddany głosowaniu w Izbie Gmin, gdzie uzyskał prawie jednogłośne poparcie: spośród 535 posłów aż 522 opowiedziało się za a tylko 13 przeciwko. Parlament w obecnym składzie będzie funkcjonował już tylko do 2 maja br., a data nowych wyborów została wyznaczona na 8 czerwca br.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 21.04.2017

Funt znowu powyżej 5 zł!

Funt znowu powyżej 5 zł!

Brytyjska waluta ponownie zaczęła drożeć, przekraczając granicę 5 złotych. Mimo licznych obaw związanych z zapoczątkowanym dopiero Brexitem, szterling, póki co, skutecznie się broni, odrabiając wcześniejsze straty. Nie pomylili się analitycy, którzy wbrew opinii większości, w starcie procesu opuszczania UE dopatrywali się możliwości wzmocnienia.

W środę (12.04.) notowania pieniądza nad Tamizą kolejny dzień z rzędu intensywnie szły do góry. Już przed południem kurs GBP/PLN przekroczył granicę 5 zł, w kulminacyjnym momencie dochodząc nawet do poziomu 5,0093. Jest to najwyższy kurs w relacji do złotówki od początku marca br. Funt intensywnie zaczął odrabiać straty także wobec dolara i euro, osiągając cenę 1,2518 USD oraz 1,1793 EUR. W aprecjacji – zwłaszcza do dolara – zaznaczyć trzeba że jest to dosyć dobry wynik. Uwzględniając fakt, że po czerwcowym referendum szterling stracił blisko 20% w stosunku do "zielonego", a następnie po zwycięstwie Donalda Trumpa waluta ta odnotowała dalsze wzmocnienie - jest to nie najgorszy rezultat.

Póki co można powiedzieć, że prognozy ekonomistów, którzy przewidywali właśnie wzmocnienie funta razem z początkiem Brexitu okazały się trafne. Trend ten związany jest także z zapowiedziami Theresy May dotyczącymi umów handlowych z częścią krajów nie należących do Unii. Pierwsza minister poinformował, że aby skrócić negocjacje i umożliwić sprawną wymianę towarową, we wszystkich przypadkach, w których będzie to możliwe, nowe porozumienia zostaną przygotowane na zasadzie kopi tych dotychczas obowiązujących. Powinno to znacznie uprościć i przyśpieszyć ten proces.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 12.04.2017

Gwałtowne notowania funta

Gwałtowne notowania funta

Nadszedł w końcu wyczekiwany z niepokojem przez rynek moment oficjalnego początku opuszczania Unii przez Wielką Brytanię. W dniu dzisiejszym oficjalnie zostaną uruchomione przez rząd zapisy artykułu 50 Traktatu Lizbońskiego. Mimo że od początku miesiąca funt coraz bardziej słabł, właśnie ze względu na zbliżającą się datę Brexitu, to część analityków uważa że po 29 marca pieniądz nad Tamizą zacznie sukcesywnie odrabiać straty.

Kończący się już miesiąc był bardzo ciężkim okresem dla brytyjskiej waluty. Poza nielicznymi wyjątkami przez większą część marca jej notowania cały czas się pogarszały. Zasadniczy powód był jeden – nieuchronnie zbliżający się moment, zaakceptowanego już przez parlament w Westminsterze, oficjalnego rozpoczęcia procesu wychodzenia z UE. Zgodnie z oczekiwaniami awersja do ryzyka inwestorów przekładała się na coraz niższą cenę funta. Natomiast prognozy dotyczące okresu po 29 marca nie są już tak jednoznaczne. Opinie analityków można podzielić na dwie grupy. Nadal przeważająca jest liczba ekspertów uważających, że widmo Brexitu będzie dalej deprecjonowało pieniądz nad Tamizą - w ciągu co najmniej kilku najbliższych miesięcy. Jednak coraz częściej także pojawiają się analizy sugerujące, że data uruchomienia art. 50. będzie momentem przełomowym, od którego brytyjska waluta zacznie odrabiać poniesione straty. Patrząc na dzisiejsze notowania funta, który mimo początkowego mocnego spadku, szybko przeszedł do dosyć skutecznej kontrofensywy, można zakładać, że faktycznie istnieje realne prawdopodobieństwo rychłego wzmocnienia szterlinga.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 29.03.2017

Będzie dalsze umocnienie złotówki?

Dobre wyniki z Polski. Będzie dalsze umocnienie złotówki?

Ostatnie badanie Głównego Urzędu Statystycznego pokazuje, że wszystkie wskaźniki koniunktury gospodarczej w marcu br. uległy poprawie. Oznacza to, że wzrost PKB w pierwszym kwartale ma realne szanse przekroczyć 3%. W ślad za dobrą koniunkturą idą oczekiwania wobec Rady Polityki Pieniężnej. Jeżeli RPP zareaguje przez stosunkowo szybkie podniesienie stóp, to złotówka może tym bardziej się umocnić.

Według analizy GUS wskaźnik dla handlu detalicznego wzrósł aż o 2,2 pkt. (z 7,0 do 9,2 pkt.), uzyskując najwyższy poziom od sierpnia 2008 r. – czyli od momentu szczytowego prosperity, tuż przed upadkiem banku Lehman Brothers. Wyznacznik określający koniunkturę w przemyśle podniósł się o 2 pkt. (z 4,5 do 6,4 pkt.), osiągając tym samym najwyższą wartość od sierpnia 2015 r. Urząd poinformował też, że przedsiębiorstwa w większości badanych obszarów działalności zgłaszają korzystne oceny, lepsze od prognoz z poprzedniego miesiąca. Sektor przetwórstwa przemysłowego ocenia koniunkturę pozytywnie, lepiej niż w lutym i w analogicznym miesiącu przed rokiem. W budownictwie ewaluacja koniunktury jest także bardziej optymistyczna niż przed miesiącem. W marcu indeks koniunktury w tym sektorze, po poprzednim kryzysie, podniósł się aż o ponad 5 pkt. (z -6,8 do -1,4 pkt.). To najlepszy wynik dla tego miesiąca od 2008 r.

Aktualne wskazania indeksów GUS dla koniunktury są zdecydowanie lepsze niż w pierwszym kwartale 2016 r. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za tą tendencją podąży też wskaźnik PKB. W pierwszym kwartale 2016 r. dynamika produktu krajowego brutto wyniosła tylko 0,0% kdk i 3,0% rdr. Dlatego można spodziewać się, że dynamika PKB rdr w mijającym kwartale z nawiązką przekroczy 3%. Co więcej, cześć analityków prognozuje, że w tych okolicznościach Rada Polityki Pieniężnej może przyśpieszyć termin zapowiadanego na czwarty kw. podniesienia stóp. Jeżeli faktycznie do tego dojdzie i RPP wykona "jastrzębi" ruch znacznie szybciej niż planowano, to możemy być świadkami dalszego umocnienia złotego, m.in. wobec euro i funta.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 24.03.2017

Fed podnosi stopy o 25 pb.

Fed podnosi stopy o 25 pb.

Tak jak przewidywała większość analityków, na marcowym posiedzeniu Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe. Na tym polu nie było żadnych niespodzianek, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zarówno ta podwyżka jak i poprzednia, wyniosły po 25 pb. każda. Natomiast już nieco mniej do prognoz pasowało "ospałe" zachowanie dolara, który niemal wcale z tego posunięcia nie skorzystał.

Na ostatnim posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego zostały podniesione stopy - solidarnie o 0,25%, dochodząc tym samym do poziomu 0,75 – 1%. Jest to już kolejna podwyżka na przestrzeni ostatnich miesięcy. Jednak mimo obecnej zdecydowanie bardziej "jastrzębiej" postawy Fed-u, jest to, póki co, tylko kolejny mały krok na drodze zacieśniania strategii monetarnej. Przez ponad dekadę instytucja ta prowadziła politykę rekordowo niskich stóp. Nawet przy obecnych ruchach, noszących znamiona nowej dynamiki w stanowisku Rezerwy Federalnej, jest to jeszcze bardzo daleka droga. Mimo spekulacji z ubiegłego miesiąca, mówiących o realnym prawdopodobieństwie aż 4 podwyżek w 2017 r., na ostatnim posiedzeniu nie zostało to potwierdzone. Z protokołu spotkania jednoznacznie wynika, że członkowie FOMC planują w tym roku podnieść stopy jeszcze tylko 2 razy po 25 pb. Idąc tym tempem (75 pb. rocznie) proces będzie posuwał się do przodu dosyć wolno, a stopy na poziomie 3% moglibyśmy zobaczyć za oceanem dopiero pod koniec 2019 roku.

Głównie z tego powodu rynek zareagował znacznie słabiej niż oczekiwali ekonomiści. Mimo że kolejny krok na drodze normalizacji polityki pieniężnej w USA rokuje coraz korzystniej dla inwestorów, to jednak jest to nadal bardzo nieznaczna zmiana. Na obecnym etapie, ze względu na wolne tempo progresu, dolar prawie wcale nie skorzystał z tego ruchu. Śladowe umocnienie można było zaobserwować w stosunku do złotówki, natomiast, ze względu na inne czynniki geopolityczne, notowania amerykańskiej waluty nieznacznie osłabiły się m.in. w relacji do funta i euro.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 17.03.2017

Jak zarobić na sprzedaży funtów?

Jak zarobić na sprzedaży funtów? Wystarczy sprawdzić portfel

W minionym tygodniu, mieszkający w Wielkiej Brytanii nasz rodak zarobił ponad 60 tys. funtów na sprzedaży banknotu 5 GBP. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości – nie był to żaden zabytkowy nominał z minionych wieków, a tylko, będąca w obecnym obiegu, pięciofuntówka z Winstonem Churchillem. Jej, już byłemu, właścicielowi nie można odmówić bystrości i zwrócenia uwagi na istotne szczegóły banknotu.

Piotr Sobczuk, mieszkający w Zjednoczonym Królestwie, wystawił na internetowej aukcji wprowadzoną stosunkowo niedawno nową wersję banknotu z wizerunkiem W. Churchilla. Nominał ten jest już w obiegu od kilku miesięcy, wykonany jest z tworzywa przypominającego plastik (polimer) i docelowo ma zastąpić obecne papierowo-bawełniane pieniądze. Nowe pięciofuntówki są od momentu ich oficjalnego wprowadzenia powszechnie dostępne i przewinęły się już przez portfele większości mieszkańców Wysp. Dlaczego więc ktoś chciałby zapłacić ponad 60.000 funtów za banknot o wartości £5?

Polak bez wątpienia ma bystre oko, bo wśród banknotów znajdujących się w jego portfelu zwrócił uwagę na numery seryjne omawianej pięciofuntówki. Po zasięgnięciu informacji w internecie okazało się, że jego podejrzenia były słuszne. Posiadany banknot - o numerze AA01 444444 - jest jednym z pierwszych wyemitowanych w tej serii. Nominały, których oznaczenia zaczynają się od znaków AA01 są szczególnie poszukiwane i bardzo cenione przez kolekcjonerów. Nasz rodak wystawił go na internetowej aukcji, z ceną wywoławczą £1. Stawka bardzo szybko poszybowała w górę. W licytacji wzięło udział 21 kupujących, przebijając kolejne oferty aż 136 razy. Ostatecznie "szczęśliwy" banknot został sprzedany za ponad 60 tys. funtów!

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 14.03.2017

Podwyżka stóp w USA jest już pewna

Podwyżka stóp w USA jest już pewna

Najnowsze wyniki z amerykańskiego rynku pracy okazały się znacznie lepsze od prognoz. Większość ekspertów jest zgodna, że fakt ten przesądzi o kolejnym podniesieniu stóp procentowych już na posiedzeniu Fed-u w najbliższą środę. Coraz większe grono analityków zakłada również, że przy tak dobrych danych będzie można spodziewać się łącznie nawet czterech podwyżek w bieżącym roku.

Ostatni odczyt z rynku pracy za oceanem wsparł dolara. Najpierw, w połowie tygodnia, opublikowany został raport firmy ADP, wskazujący na wyniki znaczne lepsze od prognoz. W badanym okresie spodziewano się powstania 190 tys. nowych miejsc pracy, tymczasem szacunki ADP mówią aż o 298 tys. etatów. Wzrost rynku pracy istotnie przekraczający oczekiwania w dużym stopniu potwierdzony został przez dzisiejsze dane amerykańskiego Biura Statystyki Pracy. Oficjalne wyniki mówią o przyroście zatrudnienia na poziomie 238 tys.

Obawami m.in. o kondycję rynku pracy Rezerwa Federalna już niejednokrotnie tłumaczyła decyzje o kontynuowaniu "gołębiej" polityki monetarnej. W obliczu tej sytuacji ekonomiści są niemal zgodni: należy z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa spodziewać się podniesienia stóp procentowych już na nadchodzącym posiedzeniu Fed-u w najbliższą środę.

Jeżeli amerykański bank centralny za kilka dni podniesie stopy, to w pierwszej kolejności może odczuć to euro, które już od dłuższego czasu przegrywa pojedynki z dolarem. Przypuszczalnie przyczyni się to także do nieco mocniejszego osłabienia funta, pogłębiając tym samym spadek zaliczany w tym miesiącu - głównie przez zbliżający się Brexit. Podwyżka w USA może także spowodować nieznaczne osłabienie złotówki, aczkolwiek analitycy uspokajają, że nasza waluta w ostatnim okresie jest relatywnie odporna na "szarżę" dolara.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 10.03.2017

Funt w marcu będzie spadać

Funt w marcu będzie spadać

Brytyjska waluta, mimo że od pewnego czasu zajmowała względnie "bezpieczną" pozycję, również w wycenie do złotówki - z małym zapasem powyżej 5 zł, ponownie zaczęła tracić na wartości. Ten dosyć gwałtowny spadek, póki co nie znajduje poparcia w danych z gospodarki na Wyspach. Większość analityków widzi tą samą główna przyczynę: ogłoszony na połowę marca początek Brexitu.

Na początku bieżącego tygodnia szterling odnotował zauważalne osłabienie. Trudno znaleźć bezpośrednią przyczynę tego procesu we wskaźnikach brytyjskiej ekonomi, która do chwili obecnej okazywała się stosunkowo odporna na większość pesymistycznych prognoz, wygłaszanych po czerwcowym referendum. Nie zmienia to jednak faktu, że na przestrzeni ostatniego półrocza niejednokrotnie już byliśmy świadkami podobnych, znacznie gwałtowniejszych spadków pieniądza nad Tamizą, nie mających żadnego odzwierciedlenia w danych makro ani kondycji gospodarki. Wszystko wskazuje na to, że ponownie to samo zjawisko obserwujemy od początku tygodnia. Główna przyczyna, tak jak w pozostałych wypadkach, jest taka sama – coraz bliższe widmo Brexitu.

Zgodnie z zapowiedziami Theresy May, rząd 15 marca rozpocznie oficjalny proces opuszczania Unii Europejskiej. W tym dniu uruchomione zostaną zapisy artykułu 50. traktatu lizbońskiego, a po tym ruchu dla Zjednoczonego Królestwa nie będzie już możliwości odwrotu. Wg przewidywań większości analityków miesiąc marzec może być dla funta okresem bardzo gwałtownych wahań, ze zdecydowaną przewagą deprecjacji. Jak głębokiej przeceny szterlinga należy się spodziewać pokaże reakcja notowań na najbliższe publikacje danych makro i wskaźnika PMI. Jeżeli brytyjska waluta zignoruje dobre wyniki i nie zacznie choćby częściowo odrabiać strat, będzie mogło to oznaczać że niepewność i awersja do ryzyka na dobre rozgościła się na parkietach giełdowych, a funt prawdopodobnie rozpocznie cykl głębszych spadków.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 02.03.2017

Osłabienie euro na horyzoncie. Czy złotówka na tym skorzysta?

Osłabienie euro na horyzoncie. Czy złotówka na tym skorzysta?

We Francji wielkimi krokami zbliża się termin wyborów prezydenckich. Jeśli zgodnie z obecnymi prognozami wygra je kandydatka opozycji – Marine Le Pen, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że przełoży się to na osłabienie kursu wspólnej waluty. Natomiast zjawisko to może zachęcić do inwestowania m.in. w europejskich krajach EM, znajdujących się poza strefą euro, w tym także Polsce.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się 23 kwietnia, druga 7 maja. Wg sondaży reprezentantka Frontu Narodowego bardzo znacząco wyprzedziła już pozostałych kandydatów. Ostatnie badanie opinii publicznej, przeprowadzone przez ośrodek Elabe, wskazuje na 7% przewagi Marine Le Pen, która w chwili obecnej mogłaby liczyć na 27% głosów. Następny na liście jest Francois Fillon – z 20% poparciem, a po nim Emmanuel Macron z 17%. Liderka wyścigu o fotel prezydenta nie należy do entuzjastów Unii Europejskiej. Jednym z punktów jej programu wyborczego jest wystąpienie Francji ze strefy euro i przywrócenie do obiegu francuskiego franka. Byłby to już kolejny element, oprócz zbliżającego się Brexitu, bardzo mocno podkopujący stabilność Brukseli. Jeżeli po zwycięstwie w najbliższych wyborach kandydatka Frontu Narodowego wprowadzi w życie te deklaracje, wspólna waluta może zanotować istotny spadek. Wg analityków osłabi się do dolara aż o 8%, co oznaczałoby zejście do najniższego poziomu od 2002 r.

Wszystko wskazuje na to, że euro ma przed sobą bardzo ciężkie czasy. Prawdopodobnie będzie musiało zmierzyć się nie tylko z "poluzowaniem" więzi z Francją, ale także z Amsterdamem. 15 marca będą miały miejsce wybory parlamentarne w Holandii, w których według sondaży, wygra eurosceptycznie nastawiona Partia Wolności (PVV), zdobywając ponad 30% głosów.

Natomiast słabnąca wspólna waluta spowoduje wycofanie części kapitału z eurolandu. Zjawisko to może przełożyć się pozytywnie na ekonomie części europejskich krajów zaliczanych do grupy emerging markets, w tym również Polski, które mogą stać się dla inwestorów atrakcyjniejszymi gospodarkami do lokowania aktywów.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 24.02.2017

Kolejna podwyżka stóp w USA?

Kolejna podwyżka stóp w USA?

Ostatnie odczyty wskazują na zauważalny wzrost inflacji za oceanem. Jeżeli wskaźnik ten będzie nadal utrzymywał się na takim poziomie, bardzo prawdopodobne jest rychłe podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Ruch taki wpisywałby się poniekąd w zapowiadany przez nowego prezydenta kierunek zmian w polityce monetarnej.

W styczniu br. inflacja w Stanach Zjednoczonych (mierzona wskaźnikiem CPI) wzrosła do 2,5%. Jest to najszybszy wzrost na przestrzeni prawie 5 lat (od marca 2012 r.). Poziom 2,5% w ujęciu rdr znacznie przekroczył oficjalny cel inflacyjny amerykańskiego banku centralnego, określony na 2,0%. Biorąc pod uwagę fakt, że kolejne podniesienie stóp procentowych i tak było już przez tę instytucję zapowiadane na ten rok, prawdopodobieństwo takiego ruchu wydaje się być bardzo realne. Kolejnym elementem przemawiającym za szybką podwyżką jest także zdecydowane stanowisko Donalda Trumpa w tej kwestii. Zgodnie z wyborczymi zapowiedziami prezydenta elekta, jednym z jego priorytetów jest jak najszybsze zakończenie polityki niskich stóp uprawianej przez Fed.

W sytuacji, w której "jastrzębie" posunięcia Rezerwy Federalne staną się faktem, będziemy świadkami kolejnego odpływu kapitału z Europy za Atlantyk, na czym mogą ucierpieć również notowania naszej złotówki.

Opracowanie: Kajetan Soliński, England.pl, 16.02.2017

Kursy - archiwum

Data Kupno Sprze.
2017-05-26 17:21 4.7100 4.8650
2017-05-26 13:56 4.7200 4.8650
2017-05-26 10:45 4.7200 4.8590
2017-05-26 09:15 4.7200 4.8890
2017-05-25 17:18 4.7400 4.8890
2017-05-25 16:28 4.7500 4.8890
2017-05-25 16:26 4.7500 4.8990
2017-05-25 10:45 4.7600 4.8990
2017-05-24 15:23 4.7600 4.9090
2017-05-24 14:43 4.7700 4.9090
2017-05-24 14:39 4.7700 4.9190
2017-05-24 12:57 4.7900 4.9190
2017-05-23 18:09 4.8000 4.9390
2017-05-23 18:01 4.7800 4.9390
2017-05-23 17:48 4.7800 4.9350
2017-05-23 16:50 4.7800 4.9250
2017-05-23 13:49 4.7800 4.9190
2017-05-23 12:49 4.7700 4.9090
2017-05-23 12:42 4.7700 4.9190
2017-05-23 10:47 4.7800 4.9190
2017-05-22 19:39 4.7800 4.9290
2017-05-22 18:17 4.7900 4.9290
2017-05-22 15:47 4.7900 4.9190
2017-05-22 13:12 4.7800 4.9190
2017-05-22 13:09 4.7900 4.9190
2017-05-22 12:45 4.7900 4.9350
2017-05-22 11:58 4.8000 4.9350
2017-05-22 11:14 4.8000 4.9590
2017-05-19 14:02 4.8200 4.9590
2017-05-19 10:11 4.8200 4.9750
2017-05-18 17:11 4.8200 5.0090
2017-05-18 12:57 4.8200 5.0190
2017-05-18 11:49 4.8200 5.0250
2017-05-18 10:51 4.8200 4.9990
2017-05-18 10:18 4.8200 4.9750
2017-05-18 10:13 4.8000 4.9750
2017-05-18 10:12 4.8000 4.9690
2017-05-17 17:58 4.8000 4.9390
2017-05-17 17:28 4.8000 4.9490
2017-05-17 16:17 4.8100 4.9490
2017-05-17 13:58 4.8200 4.9550
2017-05-17 10:08 4.8200 4.9590
2017-05-17 07:23 4.8000 4.9590
2017-05-16 15:45 4.8200 4.9590
2017-05-16 14:48 4.8300 4.9590
2017-05-16 13:02 4.8300 4.9650
2017-05-16 11:13 4.8300 4.9750
2017-05-16 10:44 4.8400 4.9750
2017-05-16 09:12 4.8500 4.9750
2017-05-16 09:09 4.8700 5.0090
2017-05-15 16:11 4.8700 5.0090
2017-05-15 16:00 4.8800 5.0090
2017-05-15 15:50 4.8800 5.0290
2017-05-15 14:43 4.8900 5.0290
2017-05-15 12:46 4.9000 5.0290
2017-05-15 10:49 4.9000 5.0350
2017-05-12 18:10 4.9000 5.0490
2017-05-12 15:00 4.9100 5.0490
2017-05-12 14:20 4.9100 5.0550
2017-05-12 13:05 4.9200 5.0550
2017-05-12 11:23 4.9200 5.0590
2017-05-11 15:10 4.9300 5.0590
2017-05-11 15:08 4.9400 5.0590
2017-05-11 11:51 4.9400 5.0790
2017-05-11 10:51 4.9400 5.0690
2017-05-10 18:16 4.9400 5.0790
2017-05-10 14:26 4.9500 5.0790
2017-05-10 12:10 4.9300 5.0790
2017-05-09 18:14 4.9300 5.0950
2017-05-09 15:50 4.9300 5.0850
2017-05-09 15:28 4.9300 5.0750
2017-05-08 18:13 4.9100 5.0750
2017-05-08 17:21 4.9100 5.0650
2017-05-08 12:47 4.9100 5.0390
2017-05-08 10:20 4.9000 5.0390
2017-05-05 19:50 4.8500 5.0390
2017-05-05 19:43 4.8700 5.0390
2017-05-05 14:42 4.9000 5.0450
2017-05-05 10:46 4.9100 5.0450
2017-05-04 14:57 4.9000 5.0450
2017-05-04 13:51 4.9000 5.0290
2017-05-04 13:49 4.9000 5.0390
2017-05-04 11:47 4.9100 5.0390
2017-05-04 10:48 4.9000 5.0390
2017-05-02 18:21 4.9000 5.0550
2017-05-02 17:21 4.9100 5.0550
2017-05-02 13:48 4.9100 5.0450
2017-05-02 13:45 4.9200 5.0450
2017-05-02 12:10 4.9200 5.0590
2017-05-02 10:56 4.9200 5.0490
2017-04-28 17:18 4.9200 5.0790
2017-04-28 12:16 4.9200 5.0590
2017-04-28 12:09 4.9300 5.0590
2017-04-28 10:17 4.9300 5.0750
2017-04-28 10:13 4.9200 5.0750
2017-04-27 18:15 4.9200 5.0650
2017-04-27 15:52 4.9200 5.0690
2017-04-27 14:49 4.9200 5.0490
2017-04-27 14:42 4.9200 5.0650
2017-04-27 13:44 4.9300 5.0650
2017-04-27 11:45 4.9200 5.0650
2017-04-27 11:16 4.9200 5.0550
2017-04-26 16:57 4.9100 5.0550
2017-04-26 15:45 4.9100 5.0350
2017-04-26 11:53 4.9000 5.0350
2017-04-26 08:42 4.9000 5.0250
2017-04-25 17:51 4.8900 5.0250
2017-04-25 16:22 4.9000 5.0250
2017-04-25 15:57 4.9000 5.0350
2017-04-25 14:52 4.9100 5.0350
2017-04-25 14:49 4.9100 5.0490
2017-04-25 10:47 4.9200 5.0490
2017-04-24 18:02 4.9200 5.0650
2017-04-24 16:59 4.9200 5.0550
2017-04-24 15:53 4.9200 5.0450
2017-04-24 15:41 4.9200 5.0690
2017-04-24 15:11 4.9300 5.0690
2017-04-24 13:52 4.9400 5.0650
2017-04-24 11:55 4.9400 5.0590
2017-04-24 09:52 4.9400 5.0990
2017-04-24 08:50 4.9400 5.1590
2017-04-24 08:49 4.9500 5.1590
2017-04-24 08:46 4.9400 5.1590
2017-04-24 08:44 5.0100 5.1590
2017-04-24 06:58 4.9500 5.1590
2017-04-24 06:46 5.0000 5.1590
2017-04-22 10:20 5.0100 5.1590
2017-04-22 10:19 5.0200 5.1590
2017-04-21 18:11 5.0300 5.1590
2017-04-21 15:51 5.0300 5.1690
2017-04-21 11:44 5.0300 5.1590
2017-04-21 10:49 5.0100 5.1590
2017-04-21 08:21 5.0100 5.1690
2017-04-20 17:52 5.0100 5.1490
2017-04-20 17:22 5.0100 5.1390
2017-04-20 16:28 5.0000 5.1390
2017-04-20 15:18 5.0000 5.1290
2017-04-20 15:04 5.0100 5.1290
2017-04-20 14:52 5.0100 5.1350
2017-04-20 10:12 5.0100 5.1390
2017-04-20 09:17 5.0000 5.1390
2017-04-19 13:53 5.0000 5.1290
2017-04-19 11:42 5.0100 5.1290
2017-04-19 10:57 5.0000 5.1290
2017-04-19 08:44 5.0000 5.1190
2017-04-19 08:32 4.9400 5.1190
2017-04-18 16:21 4.9400 5.1090
2017-04-18 14:59 4.9400 5.0890
2017-04-18 13:17 4.9400 5.0790
2017-04-18 12:56 4.9300 5.0790
2017-04-18 12:38 4.9300 5.0650
2017-04-18 12:37 4.9200 5.0650
2017-04-18 12:33 4.9300 5.0650
2017-04-18 12:13 4.9200 5.0650
2017-04-18 11:56 4.9200 5.0490
2017-04-18 11:48 4.9300 5.0490
2017-04-18 11:41 4.9300 5.0750
2017-04-18 10:16 4.9400 5.0750
2017-04-18 10:15 4.9300 5.0750
2017-04-13 17:46 4.9300 5.0590
2017-04-13 10:13 4.9400 5.0590
2017-04-12 14:12 4.9300 5.0590
2017-04-11 18:20 4.9200 5.0590
2017-04-11 18:06 4.9100 5.0590
2017-04-11 17:23 4.9100 5.0490
2017-04-11 16:56 4.9100 5.0390
2017-04-11 16:54 4.9100 5.0290
2017-04-11 16:17 4.9100 5.0250
2017-04-11 10:57 4.9000 5.0250
2017-04-10 18:15 4.9000 5.0190
2017-04-10 14:44 4.8900 5.0190
2017-04-10 12:57 4.8800 5.0190
2017-04-10 12:52 4.8800 5.0090
2017-04-10 10:15 4.8600 5.0090
2017-04-07 16:52 4.8600 4.9890
2017-04-07 16:33 4.8600 4.9990
2017-04-07 11:38 4.8700 4.9990
2017-04-07 10:42 4.8800 4.9990
2017-04-07 10:40 4.8800 5.0090
2017-04-07 10:12 4.8900 5.0090
2017-04-06 18:10 4.8900 5.0190
2017-04-06 17:54 4.8800 5.0190
2017-04-06 17:18 4.8800 5.0090
2017-04-06 12:56 4.8800 4.9990
2017-04-06 12:53 4.8800 5.0150
2017-04-06 12:52 4.8900 5.0150
2017-04-06 10:41 4.9000 5.0150
2017-04-06 10:06 4.9000 5.0350
2017-04-05 16:13 4.8900 5.0090
2017-04-05 15:12 4.8800 5.0090
2017-04-05 15:11 4.8900 5.0090
2017-04-05 13:55 4.8900 5.0190
2017-04-05 10:53 4.9000 5.0190
2017-04-05 10:52 4.8900 5.0190
2017-04-04 20:01 4.8900 5.0150
2017-04-04 18:38 4.9000 5.0150
2017-04-04 13:55 4.9000 5.0250
2017-04-04 12:14 4.9000 5.0390
2017-04-04 11:29 4.9000 5.0290
2017-04-04 11:11 4.9000 5.0190
2017-04-04 10:18 4.8900 5.0190
2017-04-03 16:06 4.8900 5.0290
2017-04-03 15:11 4.8900 5.0190
2017-04-03 14:05 4.8900 5.0090
2017-04-03 13:13 4.8900 5.0150
2017-04-03 12:17 4.8900 5.0190
2017-04-03 10:44 4.8900 5.0090
2017-04-03 10:43 4.8600 5.0090
2017-04-03 10:42 4.8600 5.0050
2017-03-31 18:06 4.8600 5.0290
2017-03-31 17:57 4.8600 5.0190
2017-03-31 16:51 4.8600 5.0090
2017-03-31 14:44 4.8600 4.9950
2017-03-31 14:09 4.8500 4.9950
2017-03-31 14:08 4.8500 4.9500
2017-03-31 13:49 4.8500 4.9850
2017-03-31 11:39 4.8500 4.9750
2017-03-31 09:46 4.8400 4.9750
2017-03-30 17:52 4.8400 4.9690
2017-03-30 15:49 4.8400 4.9790
2017-03-30 13:45 4.8400 4.9650
2017-03-30 13:42 4.8400 4.9590
2017-03-30 11:38 4.8300 4.9590
2017-03-30 10:45 4.9300 4.9490
2017-03-30 08:49 4.8200 4.9390
2017-03-29 18:13 4.8100 4.9350
2017-03-29 18:03 4.8300 4.9350
2017-03-29 16:21 4.8300 4.9550
2017-03-29 14:57 4.8300 4.9650
2017-03-29 14:09 4.8400 4.9650
2017-03-29 14:03 4.8300 4.9650
2017-03-29 14:01 4.8300 4.9590
2017-03-29 13:33 4.8300 4.9490
2017-03-29 10:59 4.8200 4.9490
2017-03-29 09:50 4.8200 4.9390
2017-03-28 18:12 4.8100 4.9390
2017-03-28 17:56 4.8200 4.9390
2017-03-28 17:15 4.8200 4.9550
2017-03-28 16:55 4.8300 4.9550
2017-03-28 16:14 4.8300 4.9650
2017-03-28 15:50 4.8400 4.9650
2017-03-28 14:53 4.8500 4.9650
2017-03-28 14:26 4.8500 4.9790
2017-03-28 12:01 4.8600 4.9790
2017-03-28 10:28 4.8600 4.9890
2017-03-28 09:46 4.8600 4.9790
2017-03-27 17:31 4.8500 4.9790
2017-03-27 16:57 4.8600 4.9790
2017-03-27 16:44 4.8600 4.9890
2017-03-27 09:54 4.8700 4.9890
2017-03-24 18:13 4.8600 4.9890
2017-03-24 17:59 4.8700 4.9890
2017-03-24 10:42 4.8700 4.9990
2017-03-24 09:10 4.8800 4.9990
2017-03-23 18:15 4.8800 5.0090
2017-03-23 13:05 4.8900 5.0090
2017-03-23 10:49 4.8900 5.0190
2017-03-23 10:23 4.8900 5.0090
2017-03-23 08:39 4.8800 5.0090
2017-03-23 08:23 4.8700 5.0090
2017-03-22 17:26 4.8700 4.9990
2017-03-22 16:01 4.8700 4.9890
2017-03-22 15:49 4.8700 4.9990
2017-03-22 14:20 4.8800 4.9990
2017-03-22 14:18 4.8800 4.9950
2017-03-22 14:15 4.8800 5.0090
2017-03-22 10:55 4.8900 5.0090
2017-03-22 09:42 4.8800 5.0090
2017-03-21 18:11 4.8700 4.9890
2017-03-21 16:59 4.8600 4.9890
2017-03-21 11:40 4.8600 4.9750
2017-03-21 10:52 4.8500 4.9750
2017-03-21 10:48 4.8500 4.9590
2017-03-21 09:44 4.8400 4.9590
2017-03-21 07:13 4.8400 4.9790
2017-03-21 07:12 4.8500 4.9790
2017-03-20 18:04 4.8600 4.9790
2017-03-20 17:12 4.8600 4.9890
2017-03-20 15:12 4.8700 4.9890
2017-03-20 14:17 4.8800 4.9890
2017-03-20 10:09 4.8800 4.9990
2017-03-17 18:12 4.8700 4.9990
2017-03-17 14:56 4.8800 4.9990
2017-03-17 10:17 4.8900 4.9990
2017-03-16 19:49 4.8800 4.9990
2017-03-16 16:12 4.8900 4.9990
2017-03-16 16:03 4.9000 4.9990
2017-03-16 13:31 4.9000 5.0090
2017-03-16 13:18 4.8700 5.0090
2017-03-16 12:14 4.8700 4.9890
2017-03-16 12:10 4.8700 4.9990
2017-03-16 10:55 4.8800 4.9990
2017-03-16 09:17 4.8700 4.9990
2017-03-15 18:13 4.8900 5.0090
2017-03-15 16:07 4.9000 5.0090
2017-03-15 14:59 4.9000 5.0190
2017-03-15 14:45 4.9000 5.0090
2017-03-15 12:50 4.8900 5.0090
2017-03-15 10:46 4.8900 5.0190
2017-03-15 10:26 4.9000 5.0190
2017-03-15 09:54 4.8900 5.0190
2017-03-15 08:53 4.8800 5.0190
2017-03-14 11:07 4.8800 4.9990
2017-03-14 10:58 4.8800 5.0090
2017-03-14 10:26 4.8900 5.0090
2017-03-14 10:25 4.8800 5.0090
2017-03-14 09:08 4.8800 4.9990
2017-03-14 08:40 4.8800 5.0350
2017-03-14 08:38 4.9100 5.0350
2017-03-14 07:26 4.8800 5.0350
2017-03-13 18:13 4.9100 5.0350
2017-03-13 15:20 4.9200 5.0350
2017-03-13 15:17 4.9200 5.0250
2017-03-13 11:45 4.9100 5.0250
2017-03-13 10:14 4.9000 5.0250
2017-03-13 10:09 4.8600 5.0250
2017-03-13 08:49 4.8600 5.0100
2017-03-13 08:41 4.8600 4.9990
2017-03-13 08:38 4.8800 4.9990
2017-03-13 07:18 4.8600 4.9990
2017-03-10 17:30 4.8800 4.9990
2017-03-10 15:58 4.8900 4.9990
2017-03-10 15:29 4.8900 5.0090
2017-03-10 12:51 4.9000 5.0090
2017-03-10 11:44 4.9000 5.0190
2017-03-09 16:11 4.9100 5.0190
2017-03-09 16:06 4.9200 5.0190
2017-03-09 13:45 4.9200 5.0290
2017-03-08 13:58 4.9100 5.0290
2017-03-08 11:53 4.9100 5.0190
2017-03-07 16:12 4.9100 5.0250
2017-03-07 16:05 4.9100 5.0290
2017-03-07 13:26 4.9100 5.0390
2017-03-07 13:24 4.9100 5.0390
2017-03-07 10:25 4.9200 5.0390
2017-03-07 10:24 4.9200 5.0490
2017-03-06 12:13 4.9300 5.0490
2017-03-06 11:29 4.9200 5.0490
2017-03-03 19:48 4.9200 5.0390
2017-03-03 17:03 4.9200 5.0490
2017-03-03 15:52 4.9200 5.0450
2017-03-03 14:51 4.9200 5.0490
2017-03-03 13:55 4.9300 5.0590
2017-03-03 12:53 4.9400 5.0590
2017-03-03 12:27 4.9400 5.0690
2017-03-03 10:18 4.9500 5.0690
2017-03-02 18:59 4.9400 5.0690
2017-03-02 18:11 4.9500 5.0690
2017-03-02 18:07 4.9600 5.0690
2017-03-02 17:16 4.9600 5.0790
2017-03-02 15:56 4.9500 5.0790
2017-03-02 14:08 4.9500 5.0690
2017-03-02 09:55 4.9500 5.0590
2017-03-01 19:55 4.9400 5.0590
2017-03-01 17:58 4.9500 5.0590
2017-03-01 17:28 4.9500 5.0790
2017-03-01 16:50 4.9600 5.0790
2017-03-01 16:02 4.9600 5.0850
2017-03-01 14:24 4.9600 5.0990
2017-03-01 13:15 4.9700 5.0990
2017-03-01 13:06 4.9800 5.0990
2017-03-01 12:31 4.9800 5.1090
2017-02-28 18:19 4.9900 5.1090
2017-02-28 17:52 5.0000 5.1190
2017-02-28 11:48 5.0100 5.1190
2017-02-27 17:51 5.0000 5.1190
2017-02-27 16:02 5.0000 5.1090
2017-02-27 13:21 5.0000 5.1150
2017-02-27 12:05 5.0100 5.1150
2017-02-27 11:56 5.0100 5.1190
2017-02-27 08:55 5.0100 5.1250
2017-02-24 18:14 5.0400 5.1590
2017-02-24 11:40 5.0500 5.1590
2017-02-23 17:53 5.0400 5.1590
2017-02-23 17:49 5.0300 5.1590
2017-02-23 10:53 5.0300 5.1490
2017-02-23 10:48 5.0200 5.1490
2017-02-23 10:43 5.0200 5.1250
2017-02-23 08:19 5.0100 5.1250
2017-02-23 07:39 5.0100 5.1490
2017-02-22 17:48 5.0300 5.1490
2017-02-22 17:47 5.0400 5.1490
2017-02-22 16:01 5.0400 5.1590
2017-02-22 10:54 5.0400 5.1490
2017-02-22 09:14 5.0400 5.1590
2017-02-21 11:53 5.0200 5.1390
2017-02-21 10:12 5.0100 5.1390
2017-02-20 16:52 5.0100 5.1290
2017-02-20 15:52 5.0100 5.1390
2017-02-20 10:53 5.0200 5.1390
2017-02-20 10:16 5.0000 5.1390
2017-02-17 18:02 5.0000 5.1290
2017-02-17 17:02 5.0000 5.1190
2017-02-17 10:57 5.0000 5.1090
2017-02-17 10:10 5.0000 5.1190
2017-02-16 18:13 4.9900 5.1190
2017-02-16 17:11 5.0000 5.1190
2017-02-16 16:40 5.0000 5.1290
2017-02-16 15:57 5.0100 5.1290
2017-02-16 14:52 5.0200 5.1290
2017-02-16 10:14 5.0100 5.1290
2017-02-16 10:12 5.0100 5.1190
2017-02-15 16:19 5.0100 5.1290
2017-02-15 16:17 5.0000 5.1290
2017-02-15 13:45 5.0000 5.1190
2017-02-15 13:23 5.0000 5.1290
2017-02-15 11:50 5.0100 5.1290
2017-02-15 10:46 5.0000 5.1290
2017-02-15 10:44 5.0000 5.1390
2017-02-15 09:41 5.0100 5.1390
2017-02-14 17:10 5.0000 5.1390
2017-02-14 16:34 5.0000 5.1290
2017-02-14 16:19 5.0000 5.1190
2017-02-14 14:21 5.0000 5.1090
2017-02-14 13:11 4.9900 5.1090
2017-02-14 13:09 5.0000 5.1090
2017-02-14 10:52 5.0000 5.1150
2017-02-14 10:48 5.0000 5.1390
2017-02-13 14:51 5.0200 5.1390
2017-02-13 13:54 5.0200 5.1490
2017-02-13 13:29 5.0000 5.1490
2017-02-13 12:00 5.0000 5.1390
2017-02-13 11:13 5.0000 5.1290
2017-02-13 11:06 4.9900 5.1290
2017-02-13 09:55 4.9900 5.1190
2017-02-13 09:53 4.9900 5.1050
2017-02-10 18:54 4.9800 5.1050
2017-02-10 18:53 4.9800 5.0990
2017-02-10 17:17 4.9800 5.1150
2017-02-10 17:15 4.9700 5.1150
2017-02-10 16:34 4.9700 5.1090
2017-02-10 13:51 4.9700 5.0950
2017-02-10 13:07 4.9800 5.0950
2017-02-10 10:18 4.9800 5.1090
2017-02-10 10:16 4.9800 5.1250
2017-02-10 09:28 4.9900 5.1250
2017-02-09 14:51 5.0100 5.1250
2017-02-09 10:14 5.0000 5.1250
2017-02-09 10:11 5.0000 5.1150
2017-02-08 18:38 4.9800 5.1150
2017-02-08 16:27 4.9900 5.1150
2017-02-08 13:12 5.0000 5.1150
2017-02-08 12:52 4.9700 5.1150
2017-02-08 10:16 4.9700 5.1090
2017-02-08 09:57 4.9700 5.0890
2017-02-08 08:56 4.9600 5.0890
2017-02-08 08:51 4.9600 5.0790
2017-02-07 19:45 4.9400 5.0790
2017-02-07 18:02 4.9300 5.0790
2017-02-07 17:24 4.9300 5.0690
2017-02-07 17:05 4.9300 5.0490
2017-02-07 13:47 4.9200 5.0490
2017-02-07 12:59 4.9300 5.0490
2017-02-07 12:51 4.9200 5.0490
2017-02-07 11:00 4.9200 5.0390
2017-02-07 10:47 4.9200 5.0290
2017-02-07 10:19 4.9100 5.0290
2017-02-07 10:16 4.9200 5.0290
2017-02-06 20:19 4.9200 5.0390
2017-02-06 17:34 4.9100 5.0390
2017-02-06 16:54 4.9100 5.0290
2017-02-06 15:01 4.9200 5.0290
2017-02-06 11:03 4.9200 5.0390
2017-02-03 16:08 4.9200 5.0490
2017-02-03 15:12 4.9200 5.0590
2017-02-03 14:27 4.9300 5.0590
2017-02-03 11:10 4.9400 5.0590
2017-02-03 10:56 4.9400 5.0750
2017-02-03 10:16 4.9500 5.0750
2017-02-02 18:10 4.9400 5.0750
2017-02-02 15:54 4.9400 5.0650
2017-02-02 15:44 4.9400 5.0790
2017-02-02 14:16 4.9500 5.0790
2017-02-02 14:11 4.9500 5.0950
2017-02-02 13:53 4.9700 5.0950
2017-02-02 13:13 4.9700 5.1150
2017-02-02 11:29 4.9900 5.1150
2017-02-02 08:43 5.0000 5.1150
2017-02-01 16:11 5.0000 5.1350
2017-02-01 16:05 4.9800 5.1350
2017-02-01 14:33 4.9800 5.1250
2017-02-01 12:59 4.9800 5.1150
2017-02-01 11:03 4.9800 5.1090
2017-02-01 11:00 4.9700 5.1090
2017-01-31 18:11 4.9700 5.0990
2017-01-31 17:52 4.9600 5.0990
2017-01-31 14:20 4.9600 5.0790
2017-01-31 12:49 4.9700 5.0790
2017-01-31 12:20 4.9700 5.0990
2017-01-31 11:00 4.9800 5.0990
2017-01-31 10:48 4.9800 5.1190
2017-01-31 08:55 5.0000 5.1190
2017-01-30 17:56 5.0000 5.1390
2017-01-30 17:14 5.0100 5.1390
2017-01-30 17:13 5.0100 5.1450
2017-01-30 16:27 5.0200 5.1450
2017-01-30 16:25 5.0200 5.1550
2017-01-30 14:18 5.0300 5.1550
2017-01-30 14:13 5.0300 5.1390
2017-01-30 11:47 5.0200 5.1390
2017-01-30 10:20 5.0200 5.1490
2017-01-27 17:27 5.0300 5.1490
2017-01-27 14:28 5.0400 5.1490
2017-01-27 12:12 5.0300 5.1490
2017-01-27 12:08 5.0300 5.1590
2017-01-27 09:52 5.0400 5.1590
2017-01-27 09:49 5.0400 5.1790
2017-01-26 15:26 5.0500 5.1790
2017-01-26 13:04 5.0400 5.1790
2017-01-26 12:56 5.0500 5.1790
2017-01-26 11:52 5.0600 5.1790
2017-01-26 10:10 5.0600 5.1990
2017-01-26 10:08 5.0500 5.1990
2017-01-25 18:03 5.0500 5.1750
2017-01-25 15:30 5.0500 5.1650
2017-01-25 10:54 5.0400 5.1650
2017-01-25 10:40 5.0300 5.1650
2017-01-25 10:06 5.0300 5.1550
2017-01-24 18:03 5.0200 5.1550
2017-01-24 17:22 5.0200 5.1390
2017-01-24 17:05 5.0100 5.1390
2017-01-24 13:16 5.0100 5.1290
2017-01-24 13:10 5.0200 5.1290
2017-01-23 17:19 5.0200 5.1390
2017-01-23 17:17 5.0200 5.1250
2017-01-23 10:15 5.0100 5.1250
2017-01-23 09:37 5.0000 5.1190
2017-01-23 08:42 4.9900 5.1190
2017-01-20 13:30 4.9900 5.0990
2017-01-20 12:48 4.9800 5.0990
2017-01-20 10:59 5.0000 5.0990
2017-01-20 10:19 5.0000 5.1150
2017-01-20 09:02 5.0000 5.1090
2017-01-19 17:51 5.0000 5.1250
2017-01-19 15:30 5.0000 5.1290
2017-01-19 15:12 5.0000 5.1190
2017-01-19 11:54 5.0000 5.1090
2017-01-19 11:49 4.9800 5.1090
2017-01-19 10:09 4.9800 5.0950
2017-01-18 17:42 4.9800 5.0850
2017-01-18 13:41 4.9700 5.0850
2017-01-18 13:26 4.9800 5.0850
2017-01-18 10:43 4.9800 5.0950
2017-01-18 10:36 4.9700 5.0950
2017-01-18 09:44 4.9700 5.0850
2017-01-17 18:20 5.0000 5.1150
2017-01-17 13:59 4.9700 5.0990
2017-01-17 13:57 4.9700 5.0790
2017-01-17 13:49 4.9500 5.0790
2017-01-17 13:48 4.9400 5.0790
2017-01-17 13:46 4.9400 5.0690
2017-01-17 13:44 4.9400 5.0490
2017-01-17 13:16 4.9300 5.0490
2017-01-17 13:03 4.9200 5.0490
2017-01-17 12:46 4.9200 5.0290
2017-01-17 11:36 4.9200 5.0490
2017-01-16 10:44 4.9300 5.0490
2017-01-16 10:41 4.9200 5.0490
2017-01-16 10:17 4.9200 5.0290
2017-01-16 09:03 4.9100 5.0290
2017-01-13 18:46 4.9600 5.0990
2017-01-13 17:28 4.9500 5.0990
2017-01-13 17:26 4.9300 5.0990
2017-01-13 17:23 4.9300 5.0890
2017-01-13 17:14 4.9300 5.0790
2017-01-13 14:46 4.9300 5.0690
2017-01-13 13:17 4.9400 5.0690
2017-01-13 12:58 4.9500 5.0690
2017-01-13 12:03 4.9500 5.0790
2017-01-13 11:10 4.9500 5.0690
2017-01-12 19:43 4.9400 5.0690
2017-01-12 19:39 4.9400 5.0790
2017-01-12 17:40 4.9500 5.0790
2017-01-12 17:15 4.9600 5.0790
2017-01-12 17:05 4.9700 5.0790
2017-01-12 16:56 4.9800 5.0790
2017-01-12 11:08 4.9800 5.0990
2017-01-12 09:55 4.9800 5.1090
2017-01-11 16:44 4.9700 5.0990
2017-01-11 16:42 4.9700 5.1090
2017-01-11 16:11 4.9800 5.1090
2017-01-11 15:58 4.9700 5.1090
2017-01-11 12:15 4.9700 5.0990
2017-01-10 18:15 4.9700 5.0890
2017-01-10 17:58 4.9600 5.0890
2017-01-10 14:40 4.9600 5.0790
2017-01-10 12:08 4.9500 5.0790
2017-01-10 11:30 4.9400 5.0790
2017-01-10 10:13 4.9400 5.0690
2017-01-10 09:29 4.9500 5.0690
2017-01-10 09:28 4.9500 5.0770
2017-01-10 08:44 4.9600 5.0770
2017-01-09 18:10 4.9700 5.1090
2017-01-09 17:12 4.9800 5.1090
2017-01-09 17:09 4.9900 5.1090
2017-01-09 15:19 4.9900 5.1190
2017-01-09 14:49 5.0000 5.1190
2017-01-09 12:29 5.0000 5.1290
2017-01-09 11:54 4.9800 5.1290
2017-01-09 08:49 4.9800 5.1450
2017-01-08 09:34 5.0200 5.1450
2017-01-06 15:41 5.0200 5.1650
2017-01-06 12:04 5.0300 5.1650
2017-01-05 18:27 5.0400 5.1650
2017-01-05 15:47 5.0400 5.1790
2017-01-05 14:22 5.0500 5.1790
2017-01-05 13:14 5.0600 5.1790
2017-01-05 10:35 5.0500 5.1790
2017-01-05 09:18 5.0500 5.1650
2017-01-05 09:11 5.0500 5.1950
2017-01-04 17:14 5.0600 5.1950
2017-01-04 16:12 5.0700 5.1950
2017-01-04 16:10 5.0700 5.2090
2017-01-04 12:48 5.0900 5.2090
2017-01-04 10:53 5.0900 5.2190
2017-01-04 10:20 5.0900 5.2390
2017-01-03 17:54 5.1000 5.2390
2017-01-03 15:58 5.1100 5.2390
2017-01-03 15:51 5.1100 5.2490
2017-01-03 14:59 5.1200 5.2490
2017-01-03 12:18 5.1200 5.2590
2017-01-03 11:10 5.0900 5.2590
2017-01-03 11:01 5.0800 5.2590
2016-12-30 15:50 5.0800 5.2290
2016-12-30 11:14 5.0800 5.2150
2016-12-30 09:09 5.0900 5.2150
2016-12-29 18:12 5.0800 5.2150
2016-12-29 17:01 5.0800 5.2250
2016-12-29 16:50 5.1000 5.2250
2016-12-29 10:52 5.1000 5.2290
2016-12-29 09:37 5.1000 5.2450
2016-12-28 16:07 5.1100 5.2450
2016-12-28 15:49 5.1100 5.2350
2016-12-23 15:54 5.1000 5.2350
2016-12-23 13:35 5.1000 5.2390
2016-12-23 10:14 5.1100 5.2390
2016-12-23 10:10 5.1100 5.2690
2016-12-22 16:13 5.1300 5.2690
2016-12-22 14:32 5.1400 5.2690
2016-12-22 13:22 5.1300 5.2690
2016-12-22 12:32 5.1200 5.2690
2016-12-22 12:11 5.1400 5.2690
2016-12-22 11:03 5.1400 5.2790
2016-12-22 10:14 5.1500 5.2790
2016-12-22 10:10 5.1500 5.2990
2016-12-21 15:29 5.1600 5.2990
2016-12-21 10:19 5.1700 5.2990
2016-12-21 10:17 5.1800 5.2990
2016-12-20 16:44 5.1800 5.3090
2016-12-20 15:57 5.1900 5.3090
2016-12-20 12:45 5.1900 5.3190
2016-12-20 12:00 5.1800 5.3190
2016-12-20 10:07 5.1900 5.3190
2016-12-19 18:00 5.1800 5.3190
2016-12-19 17:24 5.1700 5.3190
2016-12-19 15:56 5.1700 5.2990
2016-12-19 14:34 5.1700 5.3090
2016-12-19 14:08 5.1800 5.3090
2016-12-19 13:52 5.1900 5.3090
2016-12-19 12:58 5.1900 5.3250
2016-12-19 12:03 5.2000 5.3250
2016-12-16 12:24 5.2000 5.3350
2016-12-16 11:52 5.1900 5.3350
2016-12-16 11:05 5.1900 5.3250
2016-12-16 11:00 5.2000 5.3250
2016-12-16 10:57 5.2100 5.3250
2016-12-16 10:48 5.2100 5.3350
2016-12-16 10:33 5.2100 5.3650
2016-12-16 10:32 5.2100 5.3450
2016-12-16 09:18 5.2100 5.3650
2016-12-15 17:10 5.2200 5.3650
2016-12-15 14:52 5.2400 5.3650
2016-12-15 12:51 5.2400 5.3950
2016-12-15 11:55 5.2400 5.3850
2016-12-15 11:47 5.2400 5.3750
2016-12-15 11:36 5.2200 5.3750
2016-12-14 17:55 5.2200 5.3550
2016-12-14 14:56 5.2200 5.3590
2016-12-14 11:54 5.2200 5.3490
2016-12-14 11:22 5.2200 5.3590
2016-12-14 10:56 5.2300 5.3590
2016-12-13 17:23 5.2300 5.3650
2016-12-13 16:57 5.2400 5.3650
2016-12-13 16:25 5.2400 5.3890
2016-12-13 14:21 5.2600 5.3890
2016-12-13 12:25 5.2500 5.3890
2016-12-12 17:26 5.2400 5.3890
2016-12-12 17:21 5.2300 5.3890
2016-12-12 17:06 5.2300 5.3850
2016-12-12 14:02 5.2200 5.3690
2016-12-12 12:11 5.2200 5.3590
2016-12-12 12:05 5.2300 5.3590
2016-12-12 11:02 5.2300 5.3690
2016-12-09 16:23 5.2200 5.3690
2016-12-09 13:40 5.2200 5.3590
2016-12-09 12:09 5.2000 5.3450
2016-12-08 17:23 5.2000 5.3250
2016-12-08 14:53 5.2000 5.3450
2016-12-08 12:38 5.1700 5.2990
2016-12-08 12:26 5.1700 5.2950
2016-12-08 11:38 5.1500 5.2950
2016-12-08 11:23 5.1500 5.2690
2016-12-08 09:55 5.1400 5.2690
2016-12-07 16:36 5.1300 5.2690
2016-12-07 11:04 5.1400 5.2690
2016-12-07 10:57 5.1400 5.2950
2016-12-07 10:09 5.1700 5.2950
2016-12-06 18:47 5.2100 5.3350
2016-12-06 17:18 5.2600 5.3590
2016-12-06 14:56 5.2600 5.3790
2016-12-05 19:17 5.2600 5.3950
2016-12-05 16:33 5.2600 5.4050
2016-12-05 16:22 5.2600 5.3990
2016-12-05 12:59 5.2600 5.4150
2016-12-05 10:17 5.2600 5.4190
2016-12-03 07:34 5.2600 5.3990
2016-12-03 07:29 5.2600 5.3890
2016-12-02 14:02 5.2500 5.3890
2016-12-02 12:08 5.2500 5.3790
2016-12-02 11:59 5.2400 5.3790
2016-12-02 10:11 5.2400 5.3690
2016-12-01 19:51 5.2300 5.3690
2016-12-01 18:01 5.2400 5.3690
2016-12-01 17:46 5.2400 5.3790
2016-12-01 16:51 5.2500 5.3790
2016-12-01 16:00 5.2500 5.3990
2016-12-01 15:04 5.2000 5.3990
2016-12-01 13:41 5.2000 5.3690
2016-12-01 12:20 5.1800 5.3690
2016-12-01 11:51 5.1800 5.3490
2016-12-01 10:12 5.1800 5.3250
2016-12-01 10:09 5.1600 5.3250
2016-11-30 17:26 5.1600 5.3150
2016-11-30 17:19 5.1500 5.3150
2016-11-30 16:42 5.1500 5.2790
2016-11-30 15:58 5.1400 5.2790
2016-11-30 14:56 5.1400 5.2750
2016-11-30 13:59 5.1300 5.2750
2016-11-30 13:12 5.1300 5.2550
2016-11-30 11:46 5.1200 5.2550
2016-11-30 11:41 5.1400 5.2550
2016-11-30 10:28 5.1400 5.2750
2016-11-30 08:32 5.1400 5.2650
2016-11-30 07:37 5.1400 5.2790
2016-11-29 17:34 5.1600 5.2790
2016-11-29 16:00 5.1600 5.2890
2016-11-29 15:48 5.1500 5.2890
2016-11-29 13:49 5.1500 5.2790
2016-11-29 13:42 5.1500 5.2690
2016-11-29 11:11 5.1400 5.2690
2016-11-29 11:01 5.1200 5.2690
2016-11-29 10:40 5.1200 5.2590
2016-11-28 16:12 5.1200 5.2490
2016-11-28 14:40 5.1100 5.2490
2016-11-28 13:45 5.1100 5.2390
2016-11-28 13:41 5.1000 5.2390
2016-11-28 10:55 5.1000 5.2250
2016-11-28 10:50 5.1100 5.2250
2016-11-25 16:44 5.1100 5.2390
2016-11-25 12:39 5.1200 5.2390
2016-11-25 11:04 5.1100 5.2390
2016-11-25 09:45 5.1000 5.2290
2016-11-25 09:40 5.1000 5.2690
2016-11-25 09:14 5.1200 5.2690
2016-11-24 13:45 5.1400 5.2690
2016-11-24 12:14 5.1400 5.2790
2016-11-24 10:13 5.1400 5.2690
2016-11-23 18:26 5.1300 5.2690
2016-11-23 17:17 5.1200 5.2690
2016-11-23 15:49 5.1200 5.2590
2016-11-23 15:48 5.1200 5.2490
2016-11-23 15:23 5.1000 5.2490
2016-11-23 14:14 5.1000 5.2290
2016-11-23 14:01 5.0900 5.2290
2016-11-23 13:59 5.0900 5.2150
2016-11-23 13:57 5.0900 5.0900
2016-11-23 11:00 5.0800 5.2150
2016-11-23 10:45 5.0800 5.2350
2016-11-23 07:50 5.1000 5.2350
2016-11-22 18:51 5.1100 5.2350
2016-11-22 16:46 5.1100 5.2450
2016-11-22 15:16 5.1000 5.2450
2016-11-22 14:08 5.1100 5.2450
2016-11-22 13:32 5.1000 5.2450
2016-11-22 11:56 5.1000 5.2350
2016-11-22 11:55 5.1100 5.2350
2016-11-22 10:15 5.1100 5.2450
2016-11-21 16:57 5.1100 5.2690
2016-11-21 16:16 5.1000 5.2690
2016-11-21 15:30 5.1000 5.2590
2016-11-21 14:43 5.1000 5.2490
2016-11-21 14:42 5.1000 5.2590
2016-11-21 14:39 5.0800 5.2590
2016-11-21 13:05 5.0800 5.2290
2016-11-21 12:52 5.0800 5.2190
2016-11-21 10:18 5.0800 5.1990
2016-11-21 10:12 5.0800 5.2390
2016-11-18 17:24 5.1000 5.2390
2016-11-18 15:33 5.1000 5.2290
2016-11-18 14:39 5.1000 5.2190
2016-11-18 13:30 5.1000 5.2390
2016-11-18 12:05 5.1000 5.2590
2016-11-18 09:46 5.1000 5.2690
2016-11-17 16:49 5.1000 5.2490
2016-11-17 16:18 5.1000 5.2450
2016-11-17 14:13 5.1000 5.2290
2016-11-17 11:10 5.0800 5.2290
2016-11-16 17:00 5.0800 5.2390
2016-11-16 12:46 5.0800 5.2290
2016-11-16 09:47 5.0700 5.2290
2016-11-16 08:44 5.0700 5.1990
2016-11-16 08:35 5.0300 5.1990
2016-11-15 16:21 5.0300 5.1790
2016-11-15 14:54 5.0100 5.1790
2016-11-15 13:05 5.0100 5.1590
2016-11-15 09:49 5.0100 5.1450
2016-11-15 09:47 5.0200 5.1450
2016-11-15 09:40 5.0200 5.1990
2016-11-14 18:45 5.0600 5.1990
2016-11-14 18:16 5.0500 5.1990
2016-11-14 18:14 5.0500 5.2090
2016-11-14 14:53 5.0500 5.1850
2016-11-14 13:22 5.0000 5.1850
2016-11-14 12:28 5.0000 5.1850
2016-11-14 11:09 5.0000 5.1550
2016-11-14 10:42 5.0000 5.1790
2016-11-14 10:06 5.0000 5.2090
2016-11-11 18:00 4.9000 5.2090
2016-11-11 13:28 4.9000 5.1990
2016-11-11 12:41 4.8300 5.1990
2016-11-11 11:56 4.8300 5.1890
2016-11-11 11:06 4.8300 5.2190
2016-11-11 10:18 4.8300 5.1790
2016-11-10 17:26 4.8300 5.0990
2016-11-10 17:14 4.8300 5.0890
2016-11-10 16:15 4.8300 5.0750
2016-11-10 15:54 4.8300 5.0790
2016-11-10 15:41 4.8300 5.0690
2016-11-10 15:26 4.8300 5.0590
2016-11-10 14:42 4.8300 5.0390
2016-11-10 13:25 4.8000 5.0390
2016-11-10 10:47 4.8000 5.0190
2016-11-09 17:21 4.8000 5.0290
2016-11-09 16:48 4.8000 4.9990
2016-11-09 16:17 4.8000 4.9790
2016-11-09 15:48 4.8000 4.9690
2016-11-09 15:22 4.8000 4.9590
2016-11-09 12:26 4.8000 4.9390
2016-11-09 11:27 4.7800 4.9390
2016-11-09 10:46 4.7800 4.9290
2016-11-09 09:17 4.7700 4.9290
2016-11-09 07:25 4.7600 4.9290
2016-11-09 07:09 4.7500 4.9290
2016-11-08 13:59 4.7900 4.9290
2016-11-08 12:00 4.8000 4.9290
2016-11-08 09:08 4.8000 4.9390
2016-11-07 15:14 4.7900 4.9390
2016-11-07 14:58 4.7800 4.9390
2016-11-07 10:50 4.7800 4.9190
2016-11-07 10:43 4.7800 4.9490
2016-11-05 09:52 4.8000 4.9490
2016-11-04 16:06 4.7800 4.9490
2016-11-04 15:28 4.7800 4.9290
2016-11-04 10:42 4.7800 4.9190
2016-11-04 09:43 4.7400 4.9190
2016-11-03 13:18 4.7400 4.9390
2016-11-03 11:54 4.7400 4.9190
2016-11-03 11:44 4.7400 4.8990
2016-11-03 11:07 4.7100 4.8990
2016-11-02 14:02 4.7100 4.8650
2016-11-02 13:12 4.7100 4.8550
2016-11-02 09:08 4.7000 4.8550
2016-11-01 17:17 4.6900 4.8550
2016-11-01 15:20 4.7000 4.8550
2016-11-01 13:47 4.7200 4.8550
2016-11-01 12:47 4.7200 4.8750
2016-10-31 17:43 4.7400 4.8750
2016-10-31 16:18 4.7400 4.8850
2016-10-31 14:11 4.7400 4.8750
2016-10-31 13:12 4.7300 4.8750
2016-10-31 13:10 4.7300 4.8790
2016-10-31 12:42 4.7300 4.8890
2016-10-28 17:35 4.7400 4.8890
2016-10-28 12:59 4.7500 4.8890
2016-10-28 12:55 4.7500 4.8990
2016-10-28 11:41 4.7600 4.8990
2016-10-27 17:04 4.7700 4.8990
2016-10-27 15:04 4.7800 4.8990
2016-10-27 14:50 4.7800 4.8990
2016-10-27 10:42 4.7800 4.9250
2016-10-27 10:36 4.7800 4.9190
2016-10-26 17:28 4.7800 4.9090
2016-10-26 16:29 4.7700 4.9090
2016-10-26 16:17 4.7600 4.9090
2016-10-26 10:13 4.7600 4.8990
2016-10-25 17:30 4.7500 4.8990
2016-10-25 16:13 4.7500 4.8890
2016-10-25 15:24 4.7600 4.8950
2016-10-25 15:08 4.7700 4.8950
2016-10-24 16:18 4.7700 4.9190
2016-10-21 12:42 4.7700 4.9390
2016-10-21 10:28 4.7600 4.9390
2016-10-20 18:31 4.7600 4.9190
2016-10-20 17:04 4.7400 4.9190
2016-10-20 16:24 4.7400 4.9090
2016-10-20 10:46 4.7400 4.8990
2016-10-19 12:14 4.7400 4.9090
2016-10-18 16:34 4.7300 4.9090
2016-10-18 15:24 4.7300 4.8990
2016-10-18 14:52 4.7300 4.8890
2016-10-18 12:59 4.7300 4.8790
2016-10-18 12:37 4.7200 4.8790
2016-10-18 10:18 4.7200 4.8590
2016-10-17 12:24 4.7100 4.8590
2016-10-14 14:02 4.7000 4.8590
2016-10-14 13:14 4.7000 4.8390
2016-10-14 12:30 4.6900 4.8390
2016-10-14 10:15 4.6900 4.8290
2016-10-13 17:23 4.6800 4.8290
2016-10-13 14:46 4.6900 4.8290
2016-10-13 14:30 4.6900 4.8350
2016-10-13 11:11 4.7000 4.8350
2016-10-13 10:11 4.6900 4.8350
2016-10-12 18:01 4.7000 4.8350
2016-10-12 17:44 4.6900 4.8350
2016-10-12 15:55 4.6900 4.8290
2016-10-12 15:53 4.6900 4.8250
2016-10-12 15:28 4.6900 4.8390
2016-10-12 12:31 4.7000 4.8390
2016-10-12 10:29 4.6900 4.8390
2016-10-12 10:08 4.6600 4.8390
2016-10-11 17:49 4.6600 4.8090
2016-10-11 17:40 4.6600 4.8190
2016-10-11 15:53 4.6700 4.8190
2016-10-11 14:58 4.6700 4.8090
2016-10-11 14:56 4.6600 4.8090
2016-10-11 10:54 4.6600 4.7990
2016-10-11 10:45 4.6600 4.8190
2016-10-10 16:53 4.6700 4.8190
2016-10-10 16:43 4.6700 4.8390
2016-10-10 15:47 4.6900 4.8390
2016-10-10 13:50 4.7000 4.8390
2016-10-10 11:10 4.6800 4.8390
2016-10-07 16:50 4.6700 4.8390
2016-10-07 15:25 4.6700 4.8250
2016-10-07 13:57 4.6800 4.8250
2016-10-07 12:09 4.6600 4.8250
2016-10-07 12:04 4.6800 4.8250
2016-10-07 11:58 4.7000 4.8250
2016-10-07 11:48 4.7000 4.8580
2016-10-07 11:28 4.7200 4.8580
2016-10-07 09:36 4.7200 4.8580
2016-10-07 08:42 4.7200 4.9290
2016-10-06 17:43 4.7900 4.9290
2016-10-06 14:44 4.7900 4.9350
2016-10-06 13:55 4.8000 4.9350
2016-10-06 13:49 4.8000 4.9490
2016-10-06 10:55 4.8100 4.9490
2016-10-05 17:22 4.8100 4.9690
2016-10-05 08:51 4.8100 4.9490
2016-10-05 08:44 4.8100 4.9570
2016-10-04 17:55 4.8300 4.9570
2016-10-04 17:44 4.8300 4.9770
2016-10-04 11:29 4.8400 4.9770
2016-10-04 10:58 4.8500 4.9770
2016-10-03 17:22 4.8500 4.9870
2016-10-03 09:47 4.8500 4.9770
2016-10-03 09:24 4.8700 5.0550
2016-09-30 19:58 4.9000 5.0550
2016-09-30 16:48 4.9100 5.0550
2016-09-30 16:45 4.9100 5.0790
2016-09-30 16:12 4.9200 5.0790
2016-09-30 15:29 4.9300 5.0790
2016-09-30 14:13 4.9400 5.0790
2016-09-30 12:56 4.9300 5.0790
2016-09-30 10:45 4.9300 5.0690
2016-09-30 10:16 4.9100 5.0690
2016-09-29 17:46 4.9100 5.0550
2016-09-29 17:44 4.9200 5.0550
2016-09-29 17:42 4.9200 5.0490
2016-09-29 16:50 4.9200 5.0690
2016-09-29 14:50 4.9300 5.0690
2016-09-29 14:49 4.9200 5.0690
2016-09-29 13:58 4.9200 5.0590
2016-09-29 13:14 4.9200 5.0490
2016-09-29 10:51 4.9100 5.0490
2016-09-29 10:47 4.9100 5.0550
2016-09-28 17:47 4.9000 5.0550
2016-09-28 10:46 4.9000 5.0450
2016-09-28 09:09 4.9000 5.0390
2016-09-27 17:50 4.8900 5.0390
2016-09-27 14:32 4.8800 5.0390
2016-09-27 10:47 4.8800 5.0190
2016-09-26 18:11 4.8700 5.0190
2016-09-26 13:48 4.8800 5.0190
2016-09-26 12:46 4.8900 5.0190
2016-09-26 11:00 4.8900 5.0250
2016-09-23 22:18 4.8900 5.0390
2016-09-23 18:04 4.8800 5.0390
2016-09-23 16:41 4.8800 5.0290
2016-09-23 15:16 4.8800 5.0190
2016-09-23 14:57 4.8900 5.0190
2016-09-23 13:22 4.8900 5.0290
2016-09-23 13:03 4.9000 5.0290
2016-09-23 12:48 4.9000 5.0450
2016-09-23 11:51 4.9100 5.0450
2016-09-22 16:48 4.9100 5.0550
2016-09-22 14:59 4.9100 5.0450
2016-09-22 14:50 4.9200 5.0450
2016-09-22 10:22 4.9200 5.0550
2016-09-22 10:14 4.9200 5.0690
2016-09-21 17:56 4.9300 5.0690
2016-09-21 17:40 4.9300 5.0750
2016-09-21 10:55 4.9400 5.0750
2016-09-21 10:38 4.9400 5.0590
2016-09-20 16:49 4.9300 5.0590
2016-09-20 13:45 4.9200 5.0590
2016-09-20 13:30 4.9200 5.0690
2016-09-20 10:41 4.9300 5.0690
2016-09-20 10:25 4.9300 5.0890
2016-09-19 16:57 4.9500 5.0890
2016-09-19 12:15 4.9500 5.0980
2016-09-19 06:19 4.9600 5.0980
2016-09-19 06:18 4.9900 5.0980
2016-09-17 07:38 4.9600 5.0980
2016-09-17 07:36 4.9600 5.1390
2016-09-16 16:02 4.9900 5.1390
2016-09-16 15:26 5.0000 5.1390
2016-09-16 14:48 5.0100 5.1390
2016-09-16 12:20 5.0100 5.1490
2016-09-16 10:51 5.0200 5.1490
2016-09-15 15:31 5.0100 5.1490
2016-09-15 14:30 5.0000 5.1490
2016-09-15 14:21 5.0100 5.1490
2016-09-15 14:03 5.0200 5.1490
2016-09-15 13:45 5.0200 5.1650
2016-09-15 10:54 5.0300 5.1650
2016-09-15 08:04 5.0100 5.1650
2016-09-14 17:52 5.0100 5.1550
2016-09-14 17:48 5.0200 5.1550
2016-09-14 15:50 5.0200 5.1690
2016-09-14 15:11 5.0300 5.1690
2016-09-14 14:47 5.0400 5.1690
2016-09-14 14:00 5.0400 5.1790
2016-09-14 09:55 5.0500 5.1790
2016-09-13 16:55 5.0300 5.1790
2016-09-13 16:45 5.0400 5.1790
2016-09-13 16:30 5.0400 5.1890
2016-09-13 15:51 5.0500 5.1890
2016-09-13 15:25 5.0500 5.1990
2016-09-13 13:16 5.0600 5.1990
2016-09-13 12:58 5.0700 5.1990
2016-09-13 12:44 5.0700 5.2190
2016-09-13 12:02 5.0800 5.2190
2016-09-13 09:55 5.0800 5.2290
2016-09-12 15:54 5.0600 5.2290
2016-09-12 14:20 5.0600 5.2090
2016-09-12 14:17 5.0600 5.1990
2016-09-12 11:56 5.0600 5.1890
2016-09-12 11:25 5.0600 5.1990
2016-09-09 17:57 5.0500 5.1990
2016-09-09 15:41 5.0600 5.1990
2016-09-09 14:43 5.0400 5.1990
2016-09-09 14:40 5.0400 5.1890
2016-09-09 12:42 5.0400 5.1790
2016-09-09 11:29 5.0400 5.1650
2016-09-08 14:47 5.0300 5.1650
2016-09-08 14:26 5.0300 5.1750
2016-09-08 13:51 5.0400 5.1750
2016-09-08 12:29 5.0400 5.1850
2016-09-08 10:50 5.0500 5.1850
2016-09-08 10:15 5.0500 5.1890
2016-09-08 10:13 5.0500 5.1990
2016-09-07 18:11 5.0600 5.1990
2016-09-07 14:15 5.0700 5.1990
2016-09-07 13:58 5.0700 5.2090
2016-09-07 13:55 5.0700 5.2190
2016-09-07 12:52 5.0800 5.2190
2016-09-07 11:50 5.0800 5.2290
2016-09-07 11:15 5.0900 5.2290
2016-09-07 11:02 5.0900 5.2390
2016-09-07 10:20 5.0900 5.2490
2016-09-07 09:07 5.0900 5.2590
2016-09-06 17:32 5.1100 5.2590
2016-09-06 17:03 5.1100 5.2490
2016-09-06 17:00 5.1200 5.2490
2016-09-06 14:52 5.1200 5.2590
2016-09-06 10:54 5.1200 5.2490
2016-09-05 18:00 5.1200 5.2590
2016-09-05 12:47 5.1300 5.2690
2016-09-05 11:52 5.1200 5.2690
2016-09-02 14:13 5.1200 5.2790
2016-09-02 13:46 5.1200 5.2690
2016-09-02 10:15 5.1000 5.2690
2016-09-01 18:57 5.1000 5.2590
2016-09-01 16:18 5.1000 5.2690
2016-09-01 15:15 5.0800 5.2690
2016-09-01 14:42 5.0800 5.2590
2016-09-01 13:15 5.0800 5.2490
2016-09-01 10:35 5.0600 5.2490
2016-09-01 10:33 5.0600 5.2390
2016-09-01 10:31 5.0600 5.2190
2016-09-01 10:27 5.0600 5.2090
2016-08-31 18:17 5.0500 5.2090
2016-08-31 17:54 5.0500 5.1990
2016-08-31 15:52 5.0500 5.1890
2016-08-31 15:46 5.0500 5.1990
2016-08-31 12:17 5.0600 5.1990
2016-08-31 11:20 5.0600 5.2090
2016-08-31 10:21 5.0400 5.2090
2016-08-30 17:18 5.0400 5.1890
2016-08-30 15:53 5.0200 5.1890
2016-08-30 15:00 5.0200 5.1790
2016-08-30 14:14 5.0200 5.1590
2016-08-30 12:45 5.0200 5.1490
2016-08-30 12:18 5.0000 5.1490
2016-08-25 17:13 5.0000 5.1290
2016-08-25 16:16 4.9700 5.1290
2016-08-25 15:45 4.9700 5.1090
2016-08-25 13:48 4.9700 5.0990
2016-08-25 12:11 4.9700 5.1080
2016-08-25 09:51 4.9600 5.1080
2016-08-24 16:57 4.9600 5.1390
2016-08-24 14:45 4.9600 5.1290
2016-08-24 14:43 4.9600 5.1250
2016-08-24 13:01 4.9600 5.1150
2016-08-24 10:45 4.9600 5.1090
2016-08-24 10:44 4.9300 5.1090
2016-08-24 10:10 4.9300 5.0990
2016-08-23 10:45 4.9300 5.0790
2016-08-23 10:22 4.9300 5.0690
2016-08-22 18:03 4.9100 5.0690
2016-08-22 11:52 4.9100 5.0590
2016-08-22 11:31 4.9100 5.0390
2016-08-19 15:50 4.8900 5.0390
2016-08-19 14:53 4.9000 5.0390
2016-08-19 14:52 4.9000 5.0450
2016-08-18 18:00 4.9000 5.0490
2016-08-18 17:55 4.8500 5.0490
2016-08-18 14:54 4.8500 5.0590
2016-08-18 10:46 4.8500 5.0490
2016-08-18 10:44 4.8500 5.0590
2016-08-18 10:40 4.8500 5.0390
2016-08-17 14:59 4.8500 5.0290
2016-08-17 12:56 4.8500 5.0190
2016-08-17 11:05 4.8500 5.0290
2016-08-17 10:46 4.8500 5.0190
2016-08-17 10:22 4.8500 5.0090
2016-08-16 17:53 4.8400 5.0090
2016-08-16 16:27 4.8400 4.9890
2016-08-16 16:09 4.8400 4.9750
2016-08-16 13:54 4.8300 4.9750
2016-08-16 13:47 4.8400 4.9750
2016-08-16 13:46 4.8400 4.9790
2016-08-16 11:02 4.8400 4.9890
2016-08-16 10:55 4.8300 4.9890
2016-08-15 17:54 4.8300 4.9990
2016-08-15 17:06 4.8400 4.9990
2016-08-15 14:39 4.8500 4.9990
2016-08-15 13:53 4.8600 4.9990
2016-08-15 13:49 4.8600 5.0090
2016-08-15 10:48 4.8700 5.0090
2016-08-12 15:54 4.8700 5.0150
2016-08-12 15:51 4.8700 5.0190
2016-08-12 10:14 4.8800 5.0190
2016-08-11 17:56 4.8700 5.0190
2016-08-11 14:46 4.8800 5.0190
2016-08-11 14:26 4.8800 5.0290
2016-08-11 10:49 4.8900 5.0290
2016-08-10 17:51 4.8900 5.0390
2016-08-10 17:47 4.8900 5.0450
2016-08-10 15:55 4.9000 5.0450
2016-08-09 17:03 4.9100 5.0550
2016-08-09 15:45 4.9200 5.0550
2016-08-09 15:22 4.9200 5.0650
2016-08-09 11:59 4.9300 5.0650
2016-08-09 11:41 4.9300 5.0790
2016-08-09 10:39 4.9400 5.0790
2016-08-09 07:43 4.9400 5.0990
2016-08-08 17:47 4.9600 5.0990
2016-08-08 17:02 4.9600 5.1050
2016-08-08 16:53 4.9600 5.1150
2016-08-08 16:28 4.9700 5.1150
2016-08-08 13:02 4.9800 5.1150
2016-08-08 11:06 4.9700 5.1150
2016-08-05 15:34 4.9700 5.1290
2016-08-05 14:56 4.9900 5.1290
2016-08-05 14:21 4.9900 5.1390
2016-08-05 11:09 5.0000 5.1390
2016-08-05 11:08 5.0000 5.1450
2016-08-04 18:00 5.0000 5.1590
2016-08-04 16:12 5.0000 5.1690
2016-08-04 13:52 5.0100 5.1690
2016-08-04 13:49 5.0200 5.1690
2016-08-04 13:33 5.0200 5.2190
2016-08-04 13:12 5.0300 5.2190
2016-08-04 13:05 5.0400 5.2190
2016-08-04 12:48 5.0600 5.2190
2016-08-04 12:18 5.0600 5.2090
2016-08-04 10:41 5.0600 5.1990
2016-08-04 10:21 5.0600 5.2090
2016-08-04 08:53 5.0500 5.2090
2016-08-03 18:12 5.0600 5.2090
2016-08-03 12:13 5.0700 5.2090
2016-08-03 10:23 5.0600 5.2090
2016-08-02 17:46 5.0600 5.1990
2016-08-02 17:40 5.0600 5.1890
2016-08-02 12:55 5.0500 5.1890
2016-08-02 12:53 5.0500 5.1990
2016-08-02 10:51 5.0600 5.1990
2016-08-02 10:12 5.0600 5.2190
2016-08-01 12:16 5.0800 5.2190
2016-08-01 11:53 5.0900 5.2190
2016-08-01 10:49 5.0900 5.2350
2016-07-29 14:15 5.1000 5.2350
2016-07-29 14:14 5.1000 5.2390
2016-07-29 13:54 5.1100 5.2390
2016-07-29 09:36 5.1200 5.2390
2016-07-28 17:00 5.1000 5.2390
2016-07-28 16:57 5.1100 5.2390
2016-07-28 14:50 5.1100 5.2690
2016-07-28 11:59 5.1400 5.2690
2016-07-27 13:50 5.1500 5.2690
2016-07-26 14:05 5.1400 5.2690
2016-07-26 12:05 5.1400 5.2770
2016-07-26 10:04 5.1300 5.2770
2016-07-25 14:52 5.1400 5.2770
2016-07-25 11:39 5.1600 5.2770
2016-07-23 10:28 5.1300 5.2770
2016-07-22 18:49 5.1200 5.2770
2016-07-22 15:51 5.1200 5.2550
2016-07-22 12:22 5.1200 5.2990
2016-07-22 11:03 5.1500 5.2990
2016-07-22 11:00 5.1400 5.2990
2016-07-22 10:13 5.1800 5.2990
2016-07-21 18:49 5.1600 5.2990
2016-07-20 15:12 5.1700 5.2990
2016-07-20 14:43 5.1500 5.2990
2016-07-20 08:08 5.1500 5.2650
2016-07-19 14:37 5.1400 5.2650
2016-07-19 14:20 5.1400 5.2980
2016-07-19 11:01 5.1600 5.2980
2016-07-19 09:59 5.1700 5.2980
2016-07-19 08:52 5.1700 5.3450
2016-07-18 16:31 5.1800 5.3450
2016-07-18 12:48 5.2000 5.3450
2016-07-18 10:27 5.2200 5.3450
2016-07-18 10:11 5.1800 5.3450
2016-07-18 10:10 5.1800 5.3490
2016-07-15 18:28 5.1800 5.3790
2016-07-15 17:57 5.2000 5.3790
2016-07-15 13:36 5.2300 5.3790
2016-07-15 13:35 5.2200 5.3790
2016-07-15 11:27 5.2000 5.3790
2016-07-15 07:39 5.2000 5.3690
2016-07-14 18:07 5.2000 5.3490
2016-07-14 13:46 5.1800 5.3490
2016-07-14 12:17 5.1800 5.2990
2016-07-14 10:44 5.1400 5.2990
2016-07-13 20:39 5.1400 5.3450
2016-07-13 18:52 5.1600 5.3450
2016-07-13 17:33 5.1800 5.3450
2016-07-13 13:39 5.2000 5.3450
2016-07-13 10:10 5.1800 5.3450
2016-07-12 17:40 5.1500 5.3450
2016-07-12 12:18 5.1500 5.2980
2016-07-12 10:23 5.1500 5.2790
2016-07-12 08:57 5.1000 5.2790
2016-07-11 13:47 5.1000 5.2450
2016-07-08 19:28 5.1000 5.2250
2016-07-08 18:07 5.1000 5.2350
2016-07-08 18:06 5.1000 5.2390
2016-07-08 12:23 5.1000 5.2490
2016-07-07 19:14 5.1000 5.2290
2016-07-07 16:56 5.1000 5.2690
2016-07-07 15:49 5.1200 5.2690
2016-07-07 11:19 5.1300 5.2690
2016-07-07 08:22 5.1000 5.2690
2016-07-07 08:21 5.1000 5.2590
2016-07-06 16:59 5.1000 5.2470
2016-07-06 16:50 5.1200 5.2470
2016-07-06 16:25 5.1200 5.2850
2016-07-06 12:23 5.1400 5.2850
2016-07-06 12:22 5.1200 5.2850
2016-07-06 08:43 5.1200 5.2990
2016-07-05 16:03 5.1400 5.2990
2016-07-05 14:21 5.1600 5.2990
2016-07-05 12:32 5.1800 5.2990
2016-07-05 11:50 5.1800 5.3290
2016-07-01 12:33 5.1800 5.3490
2016-06-30 18:19 5.1800 5.4490
2016-06-30 18:07 5.1900 5.4490
2016-06-30 18:05 5.2000 5.4490
2016-06-30 15:26 5.2800 5.4490
2016-06-29 16:56 5.3000 5.4490
2016-06-29 15:51 5.2800 5.4490
2016-06-29 11:27 5.2800 5.4290
2016-06-28 14:25 5.2500 5.4290
2016-06-28 12:18 5.2500 5.3870
2016-06-27 18:32 5.2500 5.4480
2016-06-27 17:14 5.2700 5.4480
2016-06-27 11:29 5.3000 5.4480
2016-06-27 11:04 5.2800 5.6290
2016-06-27 11:03 5.3100 5.6290
2016-06-24 16:32 5.2000 5.6290
2016-06-24 11:19 5.2000 5.6690
2016-06-24 11:18 5.2000 5.6790
2016-06-24 11:17 5.2000 5.5790
2016-06-24 06:27 5.2000 5.7690
2016-06-24 06:20 5.2400 5.7690
2016-06-24 06:14 5.3000 5.7690
2016-06-23 15:26 5.6300 5.7690
2016-06-23 15:25 5.6300 5.7590
2016-06-23 10:47 5.6300 5.7790
2016-06-23 10:44 5.6300 5.7690
2016-06-22 20:13 5.6100 5.7690
2016-06-22 18:11 5.6300 5.7690
2016-06-22 17:09 5.6300 5.7890
2016-06-22 17:04 5.6300 5.7790
2016-06-22 12:41 5.6300 5.7590
2016-06-22 12:40 5.6400 5.7590
2016-06-22 11:38 5.6400 5.7690
2016-06-22 10:42 5.6400 5.7890
2016-06-21 15:45 5.6400 5.8290
2016-06-21 15:44 5.6400 5.8190
2016-06-21 15:35 5.6400 5.8090
2016-06-21 14:21 5.6400 5.7990
2016-06-21 11:35 5.6400 5.7890
2016-06-21 11:09 5.6000 5.7890
2016-06-20 17:58 5.6000 5.7690
2016-06-20 11:07 5.6000 5.7490
2016-06-20 10:37 5.5300 5.7490
2016-06-17 13:53 5.5300 5.7090
2016-06-17 10:55 5.5300 5.6990
2016-06-17 10:43 5.5200 5.6990
2016-06-16 18:11 5.5200 5.6790
2016-06-16 13:23 5.5300 5.6790
2016-06-16 13:10 5.5300 5.6690
2016-06-16 12:13 5.5100 5.6690
2016-06-16 10:59 5.5100 5.6590
2016-06-15 15:41 5.5100 5.6450
2016-06-15 14:47 5.5200 5.6450
2016-06-15 14:45 5.5000 5.6450
2016-06-15 13:21 5.5200 5.6450
2016-06-14 11:30 5.5200 5.6650
2016-06-14 11:13 5.4700 5.6650
2016-06-13 17:38 5.4700 5.6450
2016-06-13 15:47 5.4700 5.6350
2016-06-13 15:33 5.4500 5.6350
2016-06-13 15:28 5.4500 5.6150
2016-06-13 12:48 5.4500 5.5950
2016-06-13 12:02 5.4400 5.5950
2016-06-13 10:12 5.4400 5.5750
2016-06-13 10:05 5.4400 5.6250
2016-06-10 17:24 5.4700 5.6250
2016-06-10 15:36 5.4800 5.6250
2016-06-10 15:24 5.4800 5.6350
2016-06-10 12:10 5.5000 5.6350
2016-06-10 11:15 5.4800 5.6350
2016-06-10 10:18 5.4800 5.6250
2016-06-10 10:07 5.4800 5.6150
2016-06-09 16:40 5.4600 5.6150
2016-06-09 15:11 5.4400 5.6150
2016-06-09 15:02 5.4400 5.6050
2016-06-09 11:21 5.4400 5.5950
2016-06-09 10:22 5.4400 5.5750
2016-06-09 10:07 5.4300 5.5750
2016-06-09 09:51 5.4300 5.5950
2016-06-08 15:50 5.4500 5.5950
2016-06-08 15:26 5.4600 5.5950
2016-06-08 14:45 5.4600 5.6090
2016-06-08 14:33 5.4800 5.6090
2016-06-08 10:30 5.4800 5.6290
2016-06-08 10:20 5.4800 5.6490
2016-06-07 17:30 5.5000 5.6490
2016-06-07 13:24 5.5000 5.6590
2016-06-07 13:15 5.5000 5.6490
2016-06-07 11:26 5.5000 5.6390
2016-06-07 11:03 5.5000 5.6190
2016-06-07 09:50 5.4900 5.6190
2016-06-06 17:27 5.4800 5.6190
2016-06-06 15:22 5.4900 5.6190
2016-06-06 14:05 5.4900 5.6390
2016-06-06 11:28 5.5000 5.6390
2016-06-06 10:25 5.5000 5.6990
2016-06-03 16:40 5.5400 5.6990
2016-06-03 16:27 5.5700 5.6990
2016-06-03 15:17 5.5700 5.7290
2016-06-03 15:03 5.5700 5.7490
2016-06-03 11:13 5.6100 5.7490
2016-06-02 17:44 5.6000 5.7490
2016-06-02 16:14 5.5900 5.7490
2016-06-02 10:36 5.5900 5.7390
2016-06-02 10:15 5.5900 5.7590
2016-06-01 15:29 5.6000 5.7590
2016-06-01 15:13 5.6000 5.7690
2016-06-01 13:33 5.6200 5.7690
2016-06-01 12:24 5.6300 5.7690
2016-06-01 10:37 5.6300 5.7790
2016-06-01 10:30 5.6400 5.7790
2016-06-01 10:17 5.6400 5.7890
2016-06-01 10:08 5.6400 5.8190
2016-05-31 17:12 5.6600 5.8190
2016-05-31 16:36 5.6800 5.8190
2016-05-27 14:51 5.6800 5.8390
2016-05-27 14:28 5.6900 5.8390
2016-05-27 14:26 5.6900 5.8550
2016-05-27 12:01 5.7000 5.8550
2016-05-27 11:31 5.7200 5.8550

 Aktualności 

Orientacyjny kurs dla transakcji
powyżej 10 000 GBP

Do Polski4.7700 

Do W. Brytanii4.8150 

Negocjacje możliwe już
od 2000 GBP


Kontakt do Dealera