Przelewy do Polski 5.7200 -0.17% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 5.8850 0.00% 

Przelewy do Polski 5.7200 -0.17% 

Przelewy do Wielkiej Brytanii 5.8850 0.00% 

Przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski

Ogólne zasady wykonywania przelewów z UK do Polski

Firma England.pl Limited z Wielkiej Brytanii we współpracy z England.pl Sp. z o.o. w Polsce realizuje dla Państwa przelewy pieniężne z W. Brytanii do Polski. Przelewy są dokonywane tylko na konta złotówkowe do wszystkich banków w Polsce, nie wykonujemy przelewów dewizowych np. w funtach brytyjskich.

Poniżej zamieszczamy ogólne zasady według których są dokonywane transfery pieniężne:

 1. Wszystkie przelewy bankowe  o wartości powyżej oraz równej 100 GBP transferujemy do Polski bezpłatnie. Przelewy poniżej 100 GBP będą obciążone opłatą 3 GBP (potrącaną od wpływu).
 2. Nie przyjmujemy na nasze konto wpłat gotówkowych, a jedynie przelewy bezgotówkowe (z konta bankowego na konto bankowe) lub płatności kartą (warunki zostałe określone w regulaminie).
 3. Nadawcą przelewu może być tylko właściciel konta bankowego (nie realizujemy przelewów dokonywanych z cudzego konta).
 4. Złamanie wymogów punktu 2 lub 3 skutkuje zwrotem środków do nadawcy.
 5. Standardowo, kwota jednorazowego przelewu nie może być wyższa niż 30 000 GBP, ale w wyjątkowych wypadkach wykonujemy również większe przelewy po skontaktowaniu się z nami i uzgodnieniu warunków.
 6. Przed dokonaniem transferu należy dokonać rejestracji w naszym serwisie, przez wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO.
 7. Przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego podajecie Państwo własne dane niezbędne do realizacji przelewów oraz adres e-mail i ustanawiacie hasło, które będzie służyło do logowania w naszym serwisie. Po dokonaniu rejestracji otrzymacie Państwo unikatowy numer klienta, którym należy się posługiwać w kontaktach z nami oraz zamieszczać w tytule przelewu.
 8. Nasz rachunek bankowy na przelewy do Polski znajdą Państwo w sekcji rachunki po zalogowaniu się do naszego systemu.
 9. Po dokonaniu przelewu na nasze konto, należy zalogować się do swojego indywidualnego panelu, wybrać odbiorce przelewu (z wcześniej utworzonej listy), a następnie zlecić przelew.
 10. Jeżeli kwota jednorazowego przelewu lub suma drobnych przelewów dokonanych za naszym pośrednictwem przekracza narastająco równowartość 1000 euro, wówczas przed realizacją przelewu należy dostarczyć WYMAGANE DOKUMENTY
 11. Jeżeli dokonaliście Państwo wpłaty przed południem w dniu roboczym, to pieniądze w Polsce, na złotówkowym koncie odbiorcy powinny się znaleźć tego samego dnia, a przy wpłatach popołudniowych tego samego lub najpóźniej następnego dnia roboczego od dnia zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
 12. W przypadkach podejrzenia tzw. prania brudnych pieniędzy lub niedopełnienia rejestracji np. przez niedosłanie wymaganych dokumentów, przelew zostanie wstrzymany celem wyjaśnienia i uzupełnienia dokumentów. Przy większych transakcjach możemy poprosić o przedstawienie dokumentu potwierdzającego źródło pochodzenia pieniędzy.
 13. Pieniądze zostaną przeliczone wg kursu dla przelewów z Wielkiej Brytanii do Polski, jaki obowiązywał w chwili zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie. Kursy zmieniają się codziennie i są publikowane na pierwszej stronie naszego serwisu www.England.pl oraz w indywidualnym panelu klienta.

UWAGA!  Przy przelewach powyżej równowartości 1000 euro, lub kiedy suma drobnych przelewów narastająco przekracza równowartość 1000 euro, nadawca zobowiązany jest przedstawić dokumenty potwierdzające tożsamości (paszport lub dowód osobisty) oraz dokumenty potwierdzające adres zamieszkania w UK (np. pismo z urzędu, banku, bądź rachunek, na którym widnieje nazwisko nadawcy i aktualny adres). Obowiązek powyższy wynika z ustawy o przeciwdziałaniu tzw. praniu brudnych pieniędzy.

Gromadzone informacje są chronione i wykorzystywane jedynie przez England.pl Limited oraz England.pl Sp. z o.o., celem należytego wykonania usługi transferu pieniędzy i nie są udostępniane osobom trzecim, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i innym wytycznym Information Commissioner's Office - Registration Number: Z2120422 (Data Protection Act 1998)

Działalność dotycząca transferów pieniędzy jest zarejestrowana w angielskim urzędzie skarbowym HMRC - nr rej. 12255373, oraz jest regulowana przez Financial Conduct Authority (FCA) - nr rej. 524126. Po stronie polskiej działalność England.pl Sp. z o.o. w zakresie przekazu pieniężnego jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego (rejestr podmiotów nadzorowanych nr IP4/2013). Jesteśmy członkiem organizacji zawodowej - Association UK Payment Institutions (AUKPI) skupiającej podmioty dokonujące transferów pieniędzy.

    

Aktualności

 

Godziny pracy w okresie świąt majowych.

 

 

Poznaj więcej szczegółów! 

Ankieta

Ile zarabiasz?